- 1 m 6 J. B. I. Jr. JSegunstiging van onze fldverteerdershoudt de Schakel in stand. moesten wij tenslotte toch de vlag strijken: 41 voor D.W.S. In Alkmaar tegen Alcmaria Victrix 3 kwam een voor 'n groot deel nog katterig vierde in het veld (toch wel leuk zo n fuif van de Cricketclub in het voetbalseizoen). (Men leze in de reportage van Joop v. d. Voort, hoe het tweede elftal dit heeft opgelost. (Red.) Onze sterkste wapens in de vorige wedstrijden: hard werken van de eerste tot de laatste minuut en de prettige verstandhouding in het veld onder elkaar, waren deze Zondag ver te zoeken. De voorhoede bracht er direct al niet veel van terecht en toen in de verdediginq ook grote gaten vielen, was er geen houden meer aan. Keeper Schouten probeerde weliswaar een doelpuntenregen te voorkomen door maar liefst een der doelpalen door midden te breken, doch ook dit mocht niet baten en met een 62 nederlaag op zak konden we Amsterdam weer opzoeken. In het algemeen doen wij heus niet voor onze tegenstanders onder. Wat echter wel opvalt is, dat zij wat het trappen/ van de bal betreft, meestal ver boven ons uitsteken. Een verre goed geplaatste bal kan wonderen verrichten en daarom is het zo jammer dat de mee;,ten van ons (de keepers niet uit gesloten) dit onderdeel van het spel niet beter beheersen. Gelukkig dat op de training daaraan veel aandacht besteed wordt, dus heren Bij alle hierboven gereleveerde wedstrijden mochten wij ons verheugen in de warme belangstelling langs de kant van onze reserves; de vriendschappelijke geest waarmede 'n Caro, Zee- gers en de Granje zich van die ondankbare taak kweten, moge ons allen tot voorbeeld strekkerl. Rest mij nog de naar Indië vertrekkende Frits v. d. Hurk ook namens alle vierde-elftal spelers een goede reis en een voorspoedig verblijf aldaar toe te wensen. Wij hopen je zo spoedig mogelijk weer in ons midden te mogen opnemen. HANS. Van de vijf in October gespeelde wedstrijden eindigden de eerste twee wedstrijden in een gelijk spel, n.l. 22 tegen T.O.G. III uit en 33 tegen Ajax VII thuis. De volgende drie wedstrijden zijn in overwinningen voor ons geëindigd en wel tegen C.N.F. II uit 3—1, S.A.VJM. II uit 2—1 en Sloterdijk II thuis 30. Tegen T.O.G. hadden we reeds met de rust een 20 voor sprong. Toen wij daarna echter de hevige wind tegen kregen vochten we hard om de gelijkmaker te voorkomen wat ons niet gelukte. Hesterman van T.O.G. die twee Jaar geleden tegen het eerste elftal in de promotiewedstrijd zijn been brak speelde voor het eerst weer in een wedstrijd mee. Tegen Ajax VII hadden we met rust een 10 voorsprong. Spoedig na rust verhoogden we deze tot 30. Dit bleef zo tot een kwartier voor het einde. Na het uitvallen wegens bessures van spil Zeegers en linksback v. Emden, waarvoor wij slechts één invaller ter beschikking hadden, konden we niet verhin deren, dat Ajax nog gelijk maakte. De gelijkmaker kwam n.b. nog uit een o.i. ten onrechte gegeven penalty. De eerste wedstrijd van onze overwinningen-reeks was tegen C.N.F. II. Dit elftal was het vorig seizoeni uit de res. 3e klasse K.N.V.B. naar de res. Ie klasse A.V.B. gedegra deerd. We moesten eerst tegen een harde wind in spelen en konden dan ook niet verhinderen, dat C.N.F. met rust een 10 voorsprong had. Hun fout was echter ons teveel in te sluiten zodat er van goede schoten niet veel kwam. Na de rust, de wind was zwakker geworden, konden we al spoedig gelijk maken en zelfs de score tot 31 in ons voordeel opvoeren. Ik wil hier vermelden dat alle goals door linksbuiten Wallaard werden gescoord. Tegen S.A.V.M. II was ik niet aanwezig zodat ik volsta met het vermelden van de 21 overwinning. De laatste wedstrijd was tegen Sloterdijk II. Hoewel we ge regeld in de aanval waren konden we voor de rust niet sco ren. Eerst een kwartier na de rust opende P. v. Ruyven met een prachtig schot de score. Een vrije schop op de linkerzijlijn, goed genomen door Moerbergen en hard ingekogeld door rechtsbuiten Woerdeman, verhoogde de score. Sloterdijk kwam toen onweerstaanbaar opzetten. We vreesden even dat keeper Klaren het niet klaren zou, maar na het scoren van de 3e goal was de tegenstand gebroken. Het succes dat we de afgelopen maand bereikten is m.i. voor een groot deel te danken aan het feit, dat het elftal practisch niet gewijzigd werd, waardoor we goed op elkaar ingespeeld raken en elkaar beter begrijpen. Met de hoop dat dit in de komende maanden zo voort mag gaan, besluit ik dit overzicht. De overwinningenreeks werd tegen Ahrends voortgezet met een sprekende 41 zege. De blijkbaar onvermijdelijke nota ties waren ook ditmaal niet achterwege gebleven, maar een verzwakking hield di'r geenszins in. Onze opvallend goed combinerende voorhoede bezorgde het defensieblok van Ahrends onoverkomenlijke moeilijkheden, en de verwarring zaaiende through- en cross passes vormden een onoplosbaar probleem. Met veel kunst en vliegwerk werd de gestaag aan rollende aanvalsgolven nog het hoofd geboden, maar doelpun ten konden op deze manier niet achterwege bleven. Welsch en de Granje zorgden voor drie treffers van uitnemende kwa liteit. Boogaart als midvoor wekte in zijn nieuwe creatie her inneringen aan een brokstukken achterlatende stormram. Het opvoeren van onze voorsprong hield vrijwel gelijke tred met de vernietigende critiek van Ahrends' aanvalsleider op zijn teamgenoten. De zwerverstaak (niet mis te verstaan) had Welsch zich toebedeeld, die middels weldoordacht spel in niet onbelangrijke mate tot de zege bijdroeg. Putters bezemde als gewoonlijk zijn operatiegebied grondig schoon en doelman Poelemeyer kon zich in een vrijwel volkomen non-activiteit verheugen. Tegen Sport moesten wij onnodig een veer laten door een 44 gelijk spel. Door een beduidend beter veldspel werd het Sportteam in de verdediging gedrongen en met de straffe wind in de rug wisten wij onze ongenaakbare overmacht, groten deels door misfortuin, slechts in twee doelpunten uit te druk ken. Speciale vermelding verdient een vliegend schot van v. Klinken. De succesvolle variatie van scherpe geschoven passes met het „openen over de vleuoels" bleek ook deze keer vol komen desorganisatie in de vijandelijke defensieve gelederen te veroorzaken. Het superieure gevoel na de derde treffer, toen we reeds op fluweel dachten te zitten bleek fnuikend, en het offensief van Sport, voortspruitende uit de aangeboden hel pende hand van vriend windgod Aeolus, werd in twee treffers uitgedrukt, het laatste door een m.i. onrechtmatig toegekende strafschop. Een verre afstandzoever van v. Klinken leek het getij te doen keren. De eigen defensie begon echter de Sport- voorwaartsen te loyaal te behandelen, hetgeen dankbaar ge accepteerd werd. (44) De strijd tegen Blauwe Vogels liep op een teleurstelling uit. Kort na het begin profiteerden de gastheren van dekkingsfou- ten onzerzijds. (20). Van het periodiek sterke veldover- wicht vermocht onze voorlinie door het stugge, effectieve ver dedigen van Blauwe Vogels geen profijt te trekken. Na de rust bekroonde de opgedrongen rechtshalf Weyers een fraai ge nomen vrije schop door Schatens met een doelpunt (2—1). Het kenmerkende verschil school hierin, dat wij tegenover het fanatieke, wilskrachtige spel van de tegenpartij geen neutrali serende tegenwaarden wisten te stellen. Een dosis hardheid en onverzettelijkheid kan hier wonderen doen. En de finishing touch van de voorhoede niet te vergeten! KRAMER. '.9

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 5