2 meijeR bloemwerken 4 Begunstiging van onze Mdverteerdershoudt de Schakel in stand. Niets dan goeds kan ik gelukkig deze reis van het tweede elftal vertellen. Datgene wat ons verleden jaar is overkomen, is niet voor herhaling vatbaar gebleken. Integendeel: het oog wordt naar boven gericht, naar de bovenste plaats. En waar om ook niet? Het elftal zit goed in elkaar, de stemming is prima, en er wordt zeer behoorlijk voetbal gespeeld. Te beginnen dan met Z.F.C. II thuis. Dit was van onze kant niet zo n beste wedstrijd. Of het nu kwam doordat Z.F.C. met 10 man speelde, en dat bij ons de zaken wat al te gemak kelijk werden opgevat weet ik niet, maar wij kwamen moei zaam aan een 10 voorsprong. Daarna kregen wij een straf schop te nemen: ondergetekende zou zelf het vonnis voltrek ken. Visioenen kwamen mij even voor de geest, van enkele jaren geleden genomerl penalties (die ik miste!), maar nu was het dan toch raak: dus 20. Even voor rust maakte Z.F.C. een tegenpunt en even na rust werd het zelfs 22. Toen kwam onze voorhoede los, en de stand werd opgevoerd tot 52 (Drie doelpunten van W. de Jonge en één van onze Ger Hennuin.) De wedstrijd tegen Haarlem II uit, stond op een zeer be hoorlijk peil. Even voor rust namen wij door eert schitterend schot van Frits Jacobs de leiding, na zeer goed voorbereidend werk van Willy van den Berg. Na rust kwamen wij door een fataal kwartiertje met 21 achter. Toen konden we het spel verplaatsen en kwamen de kansen weer voor ons; Janbroers smaakte het genoegen, met een mooie kopbal uit een voorzet van Veltema de stand gelijk te maken (22) waarbij het bleef. Helaas kwam na deze wedstrijd het doelverdedigerspro- bleem ter sprake. Pierre Eskes maakte een inzinking door, en men vond het raadzamer hem te vervangen door Ties Ger- rits. Kop op Pierre, niet de moed verliezen, men maakt altijd periodes mee, waarin alles niet zo gaat als men het wenst. Krijg het zo nodige zelfvertrouwen weer terug! Je wedstrijden voor de' promotie en degradatie in het afgelopen seizoen heb ben bewezen, dat je uit 't goede hout gesneden bent. Na de wedstrijd tegen Haarlem li bleek wel Geer duidelijk hoe goed de stemming in 't tweede is. Het werd een bar ge noeglijk avondje. Blauw-Wit II thuis was een prima wedstrijd. Ik won de toss en koos de sterke wind mee. Wij warenl sterker, hetgeen zich in slechts èèn doelpunt uitdrukte van Janbroers, het had meer kunnen zijn, maar het verdedigen van Blauw-wit was goed. Na rust dacht ieder „dat wordt een zware opgave," maar het ging anders. Met de aanvtllen van Blauw-Wit wisten we wel raad; verder dan een schot tegen de paal brachten onze Stadion-vrienden het niet. Wij kregen ook nog kansen, maar het bleef 10. Bravo, dat was dus ook gelukt! Uitblinkers in deze wedstrijd waren Werner, P. Meyer, Duinker, Hennuin en F. Jacobs. Naar Volewijckers II gingen wij met een gehavende voor hoede, daar Janbroers geblesseerd was en Hennuin met het OLYMPIAPLEIN 176-132 AMSTERDAM ZUID TELEFOON 22327 (NA 6 UUR 84276-50498 eerste elftal meespeelde. De invallers, Albers en Tromp weer den zich goed, vooral Alben viel door zijn onvermoeid wer ken op. Ondanks de sterke wind, waartegen wij in de eerste helft speelden, waren wij meer aanvallend, maar de kansen die zich voordeden werden niet benut. Na rust werd Volewijckers II wat sterker maar Daan de Jongh en zijn mannen werd het scoren ook niet gemakkelijk gemaakt, en zo eindigde deze zeer prettige en in zeer goede verstandhouding gespeelde wed strijd, zoals hij begonnen was. En nu de laatste van dezi, serie: de Spartaan II thuis. Het was moeilijk voor verschillenden van ons, want iet A.C.C.- feest op de voorgaande avond trok ons ook erg. Met feesten worden wij tegenwoordig toch al niet verwend! Wij besloten dan ook circa 12 uur het bal maar te verlaten, v ij wilden niet het risico lopen, dat de Spartaan II ons de volgende morgen zou verrassen. En dat is ook niet gelukt. „Geladen" kwamen we in het veld, want tegen deze tegenpartij moest nog het èèn en ander vereffend worden. En ook onze plaats op de rang lijst maakte dat we wilden winnen. Nu dit is volkomen ge lukt. Vrij spoedig kwamen wij door Janbroers voor te staan. Na de thee was er bij ons geen houden meer aan, er werd geraffineerd gespeeld, de gehele voorhoede sneed als een mes door de Spartaan-verdediging, en de stand werd genoeglijk opgevoerd tot 40. Ik vermoed, dat Mr. Booth, en de elftalcommissie hebben genoten; er werden meteen talenten voor het eerste ontdekt. Ik vind dat jammer voor het tweede, maar als er plaatsen in 't eerste sterker bezet kunnen worden, moet en gaat dat voor. Ger, Jan en Ernst, mijn gelukwensen en succes in ons eerste elftal toegewenst. Het zal zwaarder worden, wees daar van verzekerd, maar jullie goede voorbereiding onder leiding van Mr. Booth en de ervaring in het tweede opgedaan, staan er borg voor dat het lukt. Verder wil ik mijn elftal danken voor het spel in de laatste zes wedstrijden. Vier gewonnen en twee gelijk, is een prestatie om met trots op terug te zien. De score was 144, terwijl in de laatste drie wedstrijden steeds het nulletje gehouden werd. Bravo Ties Gerrits, je terugkomst in de achterhoede heeft zijn invloed op het elftal niet gemist. Ik wil het hierbij laten; jongens, we gaan zo door! Blijft vooral trainen; ons devies is: het tweede eindelijk weer eens kampioen der reserve 1ste klasse. Het kan en het moet! Captain JOOP. Het jongste K.N.V.B.-elftal is deze maand met wisselend succes uit de strijd gekomen. Van de eerste wedstrijd welke deze maand werd gespeeld en waarbij van het sterke Z.F.C. 3 uit met 30 werd verloren, valt door mij helaas niets te ver tellen, daar ik deze wedstrijd niet heb gezien. Thuis spelend werd met hard werken een zwaarbevochten zege behaald op een sneller en beter spelend Zeeburgia 3, dat ir. de 2de helft met 21 had voor gestaan. Bij deze stand raakte Bregman geblesseerd en werd vervangen door Parton, die kwam, zag en overwon: resultaat 32 voor A.F.C., waar mede ons volhouden rijkelijk werd beloond. De Zondag daarop werd in Krommenie de strijd aangebon den met K.V.V. 3. Vóór rust tegen de straffe wind in spelend, werd vooral door onze voorhoede gecombineerd dat het een lieve lust was; deze keer nu eens geenl gepingel tot in den treure, maar vlugge, kort; passes, waarmee de K.V.V.-achter hoede geen raad wist. Toch hadden we het windvoordeel in de 2de helft nog hard nodig om de ruststand 22 in een 42 overwinning om te zetten. Tegen D.W.S. 4 thuis konden wij voor de rust de balans nog goed in evenwicht houden, waarbij jammer genoeg door slecht schieten enkele gemakkelijke kansen door ons om zeep werden gebracht. Tegen wind in kwamen wij echter niet meer aan bod; voor het snelle en agressieve spel van de tegenpartij 4

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 4