BOLS Van de velden EHF^ 1 Gezondheid! day miyhaasjfe! IBegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Kon ik U in mijn vorig overzicht van de 3 gespeelde wed strijden 3 overwinningen melden, ditmaal zal het iets beschei dener zijn: 4 gespeeld, 2 gewonnen, 1 gelijk en 1 nederlaag. Wij begonnen deze serie met een gelijk spel tegen W.F.C. uit. Onze redacteur heeft in de vorige Schakel hierover uit voerig geschreven. Helaas kon ik het deze keer niet met hem eens zijn over diverse dingen die hij naar voren gebracht heeft. Natuurlijk blijft de houding die sommige van onze spelers aannamen te laken, maar met de houding die de scheidsrechter aannam wordt doodleuk geen rekening gehouden. Deze arbiter trad wel zó vreemd op, dat hadden wij andere tegenstanders gehad dan W.F.C., het een complete veldslag geworden was. Nu bleef alles nog enigszins binnen de perken. Ik moet hier mijn oprechte bewondering uitspreken voor de hopding van de meeste W.F.C.-spelers, misschien één uitgezonderd. Wally van Weelde werd van het veld gezonden, omdat hij de scheidsrechter beledigde en Koen Colijn kreeg een waar schuwing. Beide gevallen waren niet nodig geweest. Maar om alle schuld op onze schouders te schuiven en ons allemaal te veroordelen, zoals onze geachte schrijver dat deed, neen, daar kom ik als aanvoerder sterk tegen op. Ik wil hier in ons club blad niet eens de heer Koome aanvallen, die in „de Sport kroniek" een verslag schreef, zó bezijden de waarheid, dat het mij zeer verwonderde, dat de redactie van bedoeld blad dat opgenomen heeft. Een redactie die juist in dat blad een actie voerde tegen journalistieke schuimspuiterij in de sportversla- gen! Gefukkig beging de arbiter zijn zoveelste misstap erl kende hij ons vier minuten voor tijd een penalty toe die de partijen op 22 bracht. Neen, dan was de volgende wedstrijd tegen „Zaandijk" heel wat prettiger. Wat is dit een sympathieke en goed spelende ploeg. Een aanwinst voor onze tweede klas. Geheel verdiend wonnen we deze wedstrijd met 40. Zwaar zagen we tegen de uitwedstrijd tegen „Vrienden schaar" op. Dol en dol gelukkig waren we na afloop, met een niet geheel verdiende 10 overwinning. Ook dit was een uitermate prettige en faire wedstrijd ondanks enkele min of meer ernstige botsingen. Tegen „de Spartaan" thuis moesten wij in het veld zonder Wally. Hennuin verving hem zeer verdienstelijk. Tientallen mensen hebben me gevraagd wat of ons na de rust mankeerde. Ik kan het nog niet zeggen. Schitterend ging het voor de rust: 21 voor, tegen eenl zeer sterke wind. Het eerste kwartier na de rust hadden we nog het beste van het spel. In die periode werd ons een geheide penalty onthouden. De scheidsrechter bleef ook na de wedstrijd bij zijn mening dat het zuiver penalty was, maar meende, dat, wanneer hij op dat moment voor een strafschop gefloten had, hij ons zou hebben bena deeld, omdat z.i. Henk Sonnevelt een juweel van een kans kreeg, die volgens de mening van deze arbiter mooier was dan een penalty. Wij verslapten zonder uitzondering allemaal. „De Spartaan" kwam in het offensief en drukte dit in twee doelpunten uit. Enfin, gebeurd is gebeurd en gedane zaken nemen geen keer. We hebben de kans in eigen hand, n.l. even veel verliespunten als D.W.V. én zelfs één minder dan „de Spartaan". Het moet wel heel gek lopen als dit geen Amster damse aangelegenheid wordt. Laat ons dus hopen dat neen, praten we nog niet over. CAPTAIN. Onderschrift. Er bestaat in ons vak een aardige anec dote over hetgeen een Mexicaanse collega overkwam. Die zat dan, moet U weten, voor het open raam, met een sombrero op en een geweldige sigaar in het hoofd, een artikel te schrijven. Plotseling vloog een kogel vlak langs hem heen, en! boorde zich in de muur. Zielsvergenoegd legde die Mexicaanse collega zijn vulpenhouder neer. „Prachtig" riep hij uit, „ik word gelezen." Ik zou ook graag zielsvergenoegd zijn, maar blijf tobben, omdat de „Schakel" blijkbaar zo bar slordig gelezen wordt. Over de wedstrijd W.F.C.—A.F.C. (dat de laatste alinea's van het verslag nooit in ons blad kwamen is één van die rare misverstanden, die periodiek op een zetterij voorkomen,) schreef ik o.a.: „Het allermerkwaardigste van deze wedstrijd is n.l. dat de scheidsrechter de wedstrijd verknoeide en dat de scheidsrech ter toch eigenlijk gelijk had." „In de tweede helft liep het mis. De fout zat in de eerste plaats bij enkele onzer spelers." Captain schrijft naar aanleiding hiervan: Maar met de houding, die de scheidsrechter aannam, wordt doodleuk geen rekening gehouden." „Maar om alle schuld op onze schouders te schuiven en> ons allemaal te veroordelen" We leven nu eenmaal in een haastige en jakkerende wereld, maar men kan toch die ééns per maand verschijnende „Scha kel" wel rustig doorlezen? Wat de „Sportkroniek' -medewerker Koome bezield heeft (men zie ook het artikel van A. W. IJsneus) is mij evenals „Captain" een raadsel. De redactie van de „Sportkroniek" een verwijt te maken, is onjuist. Collega Kuiphof doet zeer knap werk, door iedere Maandag om 1 uur met een blad op straat te komen, waarin de gehele voetballerij in Nederland van de vorige dag is verwerkt. Je moet dan steuneni op je medewerkers en hebt geen tijd of gelegenheid, om al die ver slagen weer te gaan controleren. Dat de redactie op de ge routineerde medewerker Koome afgaat, is haar dus niet kwa lijk te nemen, maar dat Koome er zó invloog is als gezegd onbegrijpelijk en voor A.F.C. wel zeer stuitend. Tenslotte nog iets over de niet toegekende strafschop in de wedstrijd tegen „de Spartaan". Naar mijn idee had onze cap tain in ieder geval protest moeten aantekenen, waarna na. af loop de strafschop genomen had moeten worden en de beslis sing bij de protestcommissie gelegen had. Dit wordt (men leze ook .Spelregelproblemen'') echt een nummer voor kenners. Wat zeggen onze experts hiérvan? Red.)

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 3