Van „Aan de lijn i) mm jgjjggtaSï Redacteur J. H. Wijnand, Roerstra.it 522 Plaatsvervangend Redacteur W. G. Staats, Churchill-laan 25a Administrateur: J. F. Bakker, 2e Jan v.d. Heijdenstraat 21 Gem. Giro B 2066, Postgiro 375600 Ned. Mandel Mij, ten gunste van J. F. Bakker Typografie Drukkerij Joh. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. 27e Jaargang November 1948 Nr. 4 Nu ons eerste en tweede onderweg zijn zich bij de runners up te melden, behoren de obstakels die zij nog zullen moeten r.emen om een waardige plaats op de competitieladder te be zetten, van te voren onder de loupe te worden genomen. „Un homme averti, en vaut deux!'' Allereerst zullen onze spelers er rekening mede moeten houden, dat het runner up zijn de consequentie met zich brengt, steeds het uiterste te moeten geven', omdat elke tegen stander de sportieve plicht wil vervullen de sterkste het hoofd te bieden. Het is voor hen uiteraard een eervolle taak als ,,championkiller" te fungeren. Ook de verzwaarde degradatieregeling bevordert een heftige weerstand van elke tegenstander. Het zal voortdurend op tem po en uithoudingsvermogen aankomen. De lichamelijke trai ning en de technische aangelegenheden spelen in het verdere verloop van de competitie derhalve een zeer belangrijke rol. Belangrijk is ook een juist begrip van theorie en taktiek. Deze factoren zijn aambeelden waarop niet genoeg gehamerd kan worden, daar het juiste inzicht hieromtrent een machtig wapen zal zijn om uit bepaalde situaties doorslaand voordeel te trekken. 99 „Last but not least" is ook de mentale voorbereiding van niet te onderschatten belang. De spelers dienen van eigen kun nen overtuigd te zijn, en zonder tot onderschatten! van de te genstanders te vervallen, deze overtuiging in hun spel te brengen. Men is zo gauw geneigd de schijnbaar onbelangrijke onder delen te verwaarlozen en niet volledig af te werken, het is echter juist de volledige afwerking die de zaak werkelijk af doet zijn, en tot gewoonte gemaakt, methodisch tot succes leidt. Automatisch komt dit alles ook de teamgeest ten goede. Aldus uitgerust zullen onze elftallen voor een zo goed mo gelijk resultaat alles dierten te geven. Zij zullen zich door niets van de wijs moeten laten brengen en volkomen op eigen kracht vertrouwen. Dit is ongetwijfeld een zware, doch mooie taak die elke A.F.C.-er zal sieren. De gehele A.F.C.-familie dient onze spelers bij dit pogen moreel te steunen. Dit medeleven en de prestaties onzer spe lers zullen ongetwijfeld tot sucessen leiden, welke opnieuw grotere faam aan onze roodzwarte kleuren zal geven. G. H. Hauber.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 1