■MHfli Miscel lanq Waardering voor de biggen öpxt-'iiiucho^n.e.n J. v. R.-H. Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. ■mmhhh J a, broeders, iedere maand weer aan kronkelen wij ons in crêëringskrampen om u de weinige dingen te vertellen, die in onze goede club niet met de mantel der liefde bedekt behoeven te worden. Zo maken wij ons op onze bescheiden wijze telkenmale weer nuttig met het uitvoeren van bepaald onnuttige, en het wereldbestel zeker niet wijzigende bezig heden. Zo stapten wij hedenmiddag beschroomd een sigarenwinkel binnen en vroegen de beheerder toen op beleefde, maar toch wel wat scherpe toon hoe hij het in vredesnaam in zijn hersens haalde om ons reclamebiljet voor de eerstvolgende wedstrijd in het tuinhuis op te hangen. Was het nu nog voor aan het tuinhuis, neen, vrienden, het was in het tuinhuis, een halve meter boven de kolen. Zouden kolen onze wedstrijd willen zien, of de spinnen, die nijver wat webben bouwden in een duister hoekje bij het raam? Neen immers, spinnen vangen vliegen en kolen branden beter naargelang ze brechcokes, En gelse of witte kolen zijn. Wij wierpen dit tabaksbaasje zijn slechte cigaretten naar het hoofd en ontfutselden hem onmiddellijk dat vrijkaartje. Zo gingen wij voort met alle leveranciers, die in onze omgeving hunne negotie uitvoeren. Slagers kregen soepbeenderen in het gelaat, een fietsenfiguur frommelt nu nog delen van zijn Engel se sleutel uit zijn gehoorvliezen, de groenteman zoekt nog steeds wanhopig naar zes andijviestronken, elf rode kolen en een Benelux-spruit. Al deZe tuinbouwproducten vervolgen hun leven nu in onze garaniumbakken (op de zon gericht). En alsof dit nog niet genoeg ware spenderen wij ook al onze Zondagen aan bezig clubwerk. In het holle van de nacht ver scheurt onze wekker de ijle Zondagochtendstilte met zijn wild gereutel. De rustdag beginnen wij week in, week uit met harde tonen, die niet verborgen blijven; voor onze gezinsgenoten, die zich dan onverwijld uitsloven met nare, ja bepaald ongure opmerkingen gericht aan het adres van het doel der sport. Gij moet dan weten, vrienden, dat wij een ongeslagen elftal redigeren. Dat is een kwestie van uitzoeken tenslotte. Een beste schare kinderkens schaart zich telkenmale weer rond onze brede schoot. Deze kinderkens komen nooit tevergeefs, wij horen hen aan en begeleiden hen op de eerste wankele schreden naar het zevende (senioren). Wij zorgen niet voor lampen, wij zeggen ook niet, dat lampen naar verre landen verhuizen, wij zorgen voor de kleine lampjes in kleine kinder harten. Wij bieden troost aan alle' harten, maar niet aan het eigen benauwde hart, dat wij niet kunnen bergen in een nede rige woning, waar wij met onze levensgezellin onze dagen kun nen slijten. Daar spreken wij niet over, maar als onze knaapr kens weer hebben gewonnen en wij pluimen bij bouquetten hebben uitgedeeld, dan drinken wij met lome teugen ons kleintje koffie, dat Daan ons in de vingers drukt. Zo is Daan. Winnen, maar een overwinning wordt vergeten en zo is het ook met verliezen. Neen eigenlijk niet, een overwinning wordt niet zo snel vergeten, maar de verliezer wordt even geëerd, al was het door een gebeitelde steen, waar wat bloemen om heen staan. En pas dan wordt de nederlaag vergeten. Dat zie je, dat hoor je en dat voel je op het A.F.C.-terrein. FREDERIKJE. De org. handwerk zweigenaght weer verkrijgbaar NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 AMSTERDAM Z, In de A.F.C.-Schakel stond een artikeltje over „het kleine grut'' van A.F.C. En als U daar nu geringschattend over denkt, dan vergist U zich toch heus! Mijn zoon is even enthou siast, als men menig „groot'' lid maar wensen zou. Een voor beeld: Laatst was er een echte wedstrijd op het A.F.C.-terrein, toevallig tegen zijn vroegere school. Hij was hiervoor dagen lang zenuwachtig en zei tegen al zijn vriendjes: Jongens, we moeten winnen, hoor! Ze hebben ook gewonnen, maar hij was toch niet voldaan, want hij had zelf erg slecht gespeeld. „Ik kon niets die middag.'' zei hij. Louter zenuwen! Hij heeft ook tegen „Zeeburgia'- gespeeld en het was, alsof er een volwassen voetballer moest spelen. Dagen van te voren en dagen daarna wordt over niets anders gesproken. Ook is hij een trouw supporter en als je hem hoort, be'staat er geen betere keeper dan Zimmerman. Die is favoriet bij die kleine knapen. En mijn zoon is er ook vast van overtuigd, dat A.F.C. in de eerste klas komt! En hij hoopt nu al, dat ze dan eens tegen Sparta" moeten spelen en; dat A.F.C. dan wint. Hij heeft n.l. een vriendje in Rotterdam, die lid van Sparta is en hy geniet nu al bij de idee, dat Sparta van A.F.C. op z'n kop zal krijgen!! „A.F.C. is een moordclub en we hebben de' beste trainer van alle clubs.'' En dat is toch wel de hoogste lof van een jongen van 11 jaar. U ziet wel, dat er bij dat kleine grut ook al heel wat enthousiasme voor voetbal, en clubgeest voor A.F.C., heerst. Ze dromen er allemaal van om nog eens in het eerste elftal te komen. Dus: waardering voor de biggen!! Onderschrift. (Dit hartelijke stukje hebben we niet zon der enige ontroering gelezen. Wat lééft onze A.F.C. toch bij „het kleine grut," dat inzendster kan er van overtuigd zijn! door moeder A.F.C. aan het hart gekoesterd wordt. En moge dit stukje voor trainer Booth en het eerste elftal een extra aansporing zijn, om het hoogst mogelijke te be reiken. Red.)

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 17