TAPIJTEN En nu het roer om! 1 ]3egunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. „Zoals U reeds al weet, is mijn beste vriend hier uit het eskadron, n.l. Henk V. d. Berg omgekomen door een nood lottig ongeval met een scout-car. Het was een hele slag voor mij, en niet te vergeten voor z'n ouders en z'n verloofde, de zwemster Willy Langerveld. Met mij persoonlijk is hier alles prima. Na eerst 4 j/J maand in Bandoeng te hebben doorgebracht, ben ik nu reeds 6 weken in Medan gestationneerd, waar ik tijdens mijn Tropentijd wel zal verblijven. De service, die de club ons hier geeft is werkelijk af en vele kameraden van mij zijn jaloers op de goede verzorging, zowel geestelijk als lichamelijk, die de ,,the Old' ons geeft. Hierbij mijn complimenten voor „Schakel-redactie en voor de „Commissie-Indië" voor de perfecte behandeling. Het pakketje van de laatste heeft mij hier in Medan bereikt en was zeer welkom. Hulde aan diegenen, die dit mogelijk maken. Optimistische klanken bereiken mij door middel van sport kranten, over de successen, die het eerste in deze competitie boekt. Ik hoop, dat ze niet beschaamd zullen worden en dit seizoen een goed figuur zullen slaan, zo niet het beste figuur. Ook de' reserve-elftallen doen het niet gek, wat iets inhoudt voor de toekomst. In dit land, waar aan sport voor de oorlog niet veel werd gedaan, is thans een intens leven van alle tak ken van sport. Voetbal no. 1, maar ook zwemmen, handbal en zelfs honkbal wordt hier beoefend. Op voetbalgebied bestaat hier een ingewikkeld competitieprogramma, waarin zowel burgers als militairen meedoen, samengevat in de Oost Su- matrase Voetbal Bond. Hoogstaand peil is hier niet te ver wachten, maar toch zijn hier wel eens wedstrijden, die het aan zien best waard zijn, vooral de burgerelftallen, met die vlugge zwartjes, spelen niet onverdienstelijk. Groet alle bekenden en vrienden van mij, laat de elftallen de naam van de A.F.C. in Holland zowel als in Indië hoog houden en het eerste op naar(dat is iets waar we het enkele jaren geleden ook over gehad hebben) Play up, Boys! Wat altijd in deze brieven weer opvalt is de prettige toon en het onverwoestbaar optimisme dat aan alle onaangename dingen eens een eind komt. Het is waar dat v. d. Neut die het in Padang maar een dooie boel vindt veel liever in Batavia zou zitten dat „prima" is en dat Rimini, die in Batavia zit, vindt dat de jacht op een rat een hele gebeurtenis is die de eentonigheid breekt. Doch dit zijn slechts graduele verschil len die er eens te' meer de aandacht op vestigen dat ze allen slechts één verlangen hebben: naar huis, naar Holland. Aan U, A.F.C.-ers van het thuisfront, vraag ik, thans met de feest dagen in zicht meer dan ooit: SCHRIJFT! Gij kunt U moeilijk een „dankbaarder taak" denken dan een brief aan de „Heren Zeventien". B. S. LE MARCHÉ. Het feit, dat van alle goede en logische „hints", die heer Juniores in het clubhuis zitten te kaarten!!!, terwijl door mede- Juniores sportief wordt „gevochten" in een bekermatch, is een voor een sportclub gevaarlijk verschijnsel. Het feit, dat op theorie-avonden over voetbaltactiek - smakelijk en oerduidelijk door trainer Booth voorgedragen ca. 35 man komen luisteren, waaronder ca. 7 spelers van het lste, is een duidelijke demonstratie van lauwheid. Het feit, dat van alle goede en logische .hints", die heer Booth op die avonden geeft, iedereen in de praktijk er bij zonder weinig toepast, toont een grote mate van eigenwijsheid; dat op de trainings-avonden door onze trainer het in theorie behandelde in de praktijk wordt toegepast, ontlokt nog een gefoeter (om geen zwaardere uitdrukking te gebruiken) ook, hetgeen het gebrek aan intelligent enthousiasme aan het licht brengt. j Inkoop Verkoop Reparatie Taxatie Een goed Oosters tapijt behoudt altfjd internati onale waarde en ver hoogt de sfeer in Uw huis. Wij brengen enige uit gezochte exemplaren in de verkoop. LEIDSCHESTRAAT- 76 PRINSENGRACHT 705 TEL. 3 6ZS5 En na al het voorgaande, wat te denken van het volgende? Van de ca. 300 voetballende A.F.C.-ers wordt aan totaal alle trainingsuren door ten hoogste 100 leden deelgenomen. Van deze 100 zijn er nog, die regelmatig 2 x of 3 x per week komen trainen. Wel, als het „voetballend" gedeelte plm. 30% regelmatig traint, d.w.z. van alle elftallen gemiddeld dus maximaal 4 spelers per elftal, behoeft niemand zich het hoofd te pijnigen over de oorzaak van slechte resultaten. Men peinst zich in de Elftalcommissie en de subcommis sies A. en B. waarlijk suf over het „hoe brengen we een zo sterk mogelijk le, 2e, 3e enz. enz. elftal in het veld.' De oplossing hiervoor? Noteer zorgvuldig.de namen van die „enthousiastendie regelmatig tenminste 1 trainingsgelegen heid per week ondergaan. Groepeer hen, naa: gelang hun, op die trainingsuren vertoonde, capaciteiten en hun vooruit gang na een trainingsperiode in de voor hen passende elftallen. U verkrijgt dan technisch min of meer geschoolde maar zeker wel enthousiaste elftallen! En tenslotte dit. Het moet niet voorkomen, dat in een elftal opgestelde spelers èn de -eserves zonder behoorlijk (d.i. ook tijdig) afschrijvingsbericht verstek laten gaan!!!! Als clublid behoort iedereen op tijd daar aanwezig te' zijn en voor dat elftal te spelen of als reserve te fungeren, waar de elftalcommissie hem nuttig en nodig oordeelt! Voelen de heren, die zich steeds maar te buiten gaan aan het „zonder-meer-niet-opkomen' zich te „GOED" om in een be paald elftal te spelen of als reserve op te treden, laten zij dan gauw een heel nieuwe club oprichten s.v.p. kilometers van A.F.C. verwijderd met één elftal. Dan spelen ze steeds in het EERSTE of zijn reserves van het EERSTE. Ik en velen met mij wensen alleen maar in A.F.C. te spelen gedft niet in welk elftal maar dan ook niet 11 sportliefhebbers en zonder de deprimerende onzekerheid of er nu 6 of 7 opgekomen zijn. En met zulke elftallen kunnen commissies en subcommissies werken. Daarbij voelt de leider zich „senang" en de penning meester moet vast en zeker op de begroting een extrapost uit trekken voor aan het eind van het seizoen uit te reiken me dailles. A. v. H. 14

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 14