ITERSON Uit de Tropen Ati tede,ri u-ati A3.Q. Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Het was een gedesillusioneerd man, die A.F.C.-er, die Zon dagavond 24 October j.l. 18 brieven bestemd voor de „Heren Zeventien" aan het C.S. te Amsterdam afgaf. A.F.C.'s eerste nederlaag was een feit en de teleurstelling van de postillon en al wat A.F.C. heet, was des te'groter omdat de' nederlaag niet nodig was geweest. Zoals gij „Heren 17 plus 1" zult heb ben gezien kon ik nog enkele details in mijn uitvoerig schrijven verwerken. Deze brief zal thans wel in Uw aller bezit zijn maar op het moment dat ik dit schrijf dit is trouwens nog niet mogelijk zijn er nog geen reacties bij mij binnengekomen. Het gevolg is dat hieronder slechts enkele brieven kunnen worden' afge drukt. Hier komt allereerst Nico Bijl aan het woord: (Ban doeng, 3 October) „Ik hoef U niet te vertellen hoe verheugd ik ben nu A.F.C. I het waarlijk gepresteerd heeft om de' eerste drie voetbal wedstrijden te winnen en reeds bovenaan de ranglijst staat. Wonderlijke club vindt U niet? (Ja, wonderlijk en Fameus Red.) Jammer dat de lagere K.N.V.B.-elftallen het nog niet best doen. U zult Jaap Fischer, waar ik vaak gastvrij ontvan gen ben, binnen niet al te lange tijd zelf wel eens ontmoeten, want hij gaat naar Holland om eens een „frisse neus" te halen en zo. (Jaap Fischer is inmiddels gearriveerd. Van harte welkom. Red.) Dat ik een zo gezellig en gastvrij huis gevonden heb is alleen te danken aan Uw activiteit en spon taniteit en langs deze weg wil ik U hiervoor dan ook har telijk danken. U alleen toch bent de grondlegger van dit ge zellige contact. Het gaat mij nog steeds best, alleen verlang ik natuurlijk naar het einde van dit soldatenleven, wat niet te verwonderen is als U bedenkt, dat ik officieel nu ruim 3jaar in 's Konings wapenrok rondtuin, ongerekend mijn ondergrondse tijd daar voor. Maar ik heb geleerd om het leven te nemen zoals het zichzelf aandient en daar ik nog jong en sterk ben hiervan te genieten. Er er is overal veel moois en goeds, waard om ge noten te worden. I Ik heb een tiendaags verlof gevraagd en verkregen in de maand September en ik kan U vertellen dat het de moeite waard is geweest. Met uitzondering van de eerste dagen, die ik in Batavia doorbracht, heb ik een „zwerf-lift-tochtje" ge maakt door West Java en voor de zoveelste' maal heeft het Javase landschap een diepe indruk op mij gemaakt. Ik wens U een Uw familie het allerbeste toe en weest U zo goed alle A.F.C.-vrienden' hartelijk van mij te groeten. Verder hoop ik van harte dat ons eerste elftal op de ingeslagen weg zo voort zal gaan." Vervolgens een groet van Sumatra's Westkust waarheen Van der Neut, komende van het andere einde van de Grote Archipel, is overgepoot. Hij schrijft uit Padang aan Siem de Waal, d.d. 22 October: „Gisteren ontving ik weer een pakje van de A.F.C., dat zo mogelijk nog beter was dan het vorige. Graag wil ik allen, die het zenden van het pakket mogelijk gemaakt hebben, har telijk bedanken. De inhoud was prachtig verzorgd: stuk voor stuk dingen die ik prima kan gebruiken. Het pakje is wat lang onderweg geweest deze keer omdat ik overgeplaatst ben van Celebes naar Padang op Sumatra. Door omstandigheden kon ik dit niet eerder schrijven. Alle verandering is intussen nog geen verbetering; dat blijkt hier wel weer. Padang is de super-soldatenstad en al te veel gezelligheid is er niet. Wat een verschil met b.v. Soerabaja en Batavia, steden, die wat vermaak voor de militairen betreft, prima zijn en zeker voor iemand die van Paré Paré komt. Verder is Padang nat en warm erg nat en warm Het doet me plezier te lezen dat A.F.C. op het goede pad is (ik ben wel een' beetje achter met het nieuws, maar ik hoop dat de 6de wedstrijd en de volgenden ook succesvol waren). Nogmaals mijn hartelijke dank en good luck voor de elf tallen, het eerste in het bijzonder!" (Het nieuwe adres luidt: Dpi. sld. 28.11.20.391, Staf-5-I-R-I Padang Sumatra.) Sergeant Lex Rimini is nu aan het woord. Zijn brief komt uit: Batavia, 26-10-48. „Werkelijk waar, ik kon mijn ogen bijna niet geloven: weer een pakket van de club ontvangen. En het mooiste was dat het niet bij dit pakket bleef, maar dat ik bovendien vergast werd op een overwinning, zij het een zwaar bevochte, van het eerste op de aloude tegenstander Vriendenschaar. Welke club „uit" altijd een lastige opgave is. Op zo'n moment doét het je goed A.F.C.-er te zijn, al ont breekt het deze befaamde club ook wel eens aan vechtlust, maar ja, A.F.C. doet nu eenmaal niet alleen aan voetballen. De inhoud van het pakket verschilde niet veel van het eerste, alleen zat er ditmaal welriekende Boldoot-brillantine in en ik moet zeggen, dat men in de kringen dié deze pakketten verzorgen, goed op de hoogte is van diverse artikelen, die nu eenmaal in de tropen onmisbaar zijn; zo ook brillantine. Toen ik verleden week de „Schakel" ontving viel het mij op, dat de rubriek „Uit de Tropen" niet opgenomen was; nu zal het wel zo geweest zijn dat er geen kopij was maar zou dan de mogelijkheid niet bestaan die plek te vullen met een wed strijdverslag? Want het spelpeil van het eerste is heus wel een verslag waard; in de kranten wordt dikwijls aangehaald, dat de wedstrijden van het eerste vaak hoger staan dan de eersfe-klas-wedstrijden. (Wordt zoveel mogelijk naar ge streefd, maar is ook afhankelijk van verschijningsdatum. Red.) Natuurlijk schieten wij, tropenrotten, hm, hm, ook tekort omdat wij niét veel met de club corresponderen, maar wij hebben hier nu eenmaal weinig normaal nieuws. Het is voor de militairen elke dag hetzelfde en de jacht op een rat b.v. is, voor ons in Batavia, een waar gebeuren. Bovendien is het werk tamelijk eentonig, al heb ik bij de Militaire Justitie een bevoorrechte baan. Voetballen is op het ogenblik geen doen, want door het abnormaal lange uitblijven van de natte moesson zijn de vel den herschaperi in stukken zand die in het geheel niet lijken op de terreinen als b.v. in Kennemerland, maar meer weg hebben van de stijf bevroren velden in de winter, zo hard als een bik kel. Voor het trekken van krijtlijnen behoeft men zich op de meeste velden niet bezorgd te maken, want men volstaat hier in de regel met greppeltjes en het is een normaal verschijnsel, wanneer de bal van die lijn terugspringt. Het heeft dan veel weg van een automatische ingooi, maar dié is nu eenmaal niet erkend door de F.I.F.A. Maar kom, ik ga de Familie weer verlaten. Vele hartelijke groeten uit het warme Indonesië en sterkte met competitie en zenuwen. Vooral de jongens van het eerste: Houdt vol, de handen op elkander, vreest nooit een tegenstander! Tot ziens in Holland!!!" Van Arnold Bos, Huzaar le klasse, no. 270601079, 4e Pel. Ie Esc PAW 3e Reg. H. v. B„ Medan, ontving de redactie nog een uitvoerig schrijven waaraan wij het volgende ont lenen. gaan wij natuurlijk naar in de Roelof Hartstraat nummer 34, telefoon 2.0.5.8.0, want hij levert ons steeds het beste voor onze sportuitrusting 13

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 13