Nette en Nuttige Notulen-Notities jNAc van der Zaken Overtoom 139 Telefoon 80008 I ^edicwre- afdeling begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Al weer is een maand van voetbalvreugde en -leed verstre ken. De strijd om de ereplaats is in volle gang en ook die: om „coüte que coute" het rode licht een ander in de' handen te frommelen. Het eerste is de competitie op onverwacht flinke wijze begonnen en het is vele jaren geleden, dat wij zo'n hoop winstpunten bij de aanvang der competitie al binnen hadden. Jammer, dat door „overschatting" en „zelfverzekerd heid" tegen „de Spartaan" thuis geheel onnodig werd verlo ren. Het tweede begon met twee stevige nederlagen-, doch ver loor daarna niet meer en staat er dus heel wat beter voor dan het vorige seizoen. Het derde kreeg zeven achtereenvolgende nederlagen te slikken en is dus met recht een „zorgenkindje" geworden, dat, als het niet heel vlug herstelt, ten dode is opge schreven. Het vierde behoort, als verleden jaar, tot de midden moot en zal wel op z'n tellen passen. De A.V.B.-senioren doen wat van hen verwacht wordt, maar de junioren hebben ons toch wel heel erg teleurgesteld. In de voorafgaande tournooien zeer behoorlijke resultaten, maar in de competitie is 't helaas „huilen met 'n pet op." Jon gelui, dat kan en moet anders! A.F.C. rekent op jullie! Over de adspiranten in het algemeen veel lof. Het ongeslagen record van het tweede ging er eerst op 24 October aan, doch het vijfde is nog ongeslagen. De veteranen, (de' echte!) houdert zich flink en hebben nog alles gewonnen. Door het Bestuur is in October niet zo heel veel vergaderd, hetgeen een gced teken is. Toch is er al een belangrijke com missie in elkaar gedraaid, te weten een feestcommissie, be staande uit de heren: D. J. Bessem, G. Th. v. Nigtevegt en J. W. Meyer, er die tot taak heeft de voorbereidingen voor de viering van het 55-jarig bestaan te treffen. De „Algemene" De „September-vergadering" werd op 19 October onder vrij grote belangstelling gehouden. Deze vergadering, die ge woonlijk in een uurtje achter de rug is, kenmerkte zich door veel debatten, op meesterlijke wijze door voorzitter Hauber geleid. Giel van Driel was in grootse vorm en wel zo, dat er leden waren, die' 'm nog wel eens wilden horen. Na een wel heel uitvoerige bespreking kwam een nieuwe redactie van art. 56 van het reglement ter wereld. Wij mogen thans niet meer van „sub-commissies" spreken, doch zullen het toch maar doen, want dat woord is bij A.F.C. te veel ingeburgerd. De sub-commissie's A. en B. werden (er werd weer eens gestemd) thans definitief samengesteld als reeds in de juni-vergadering voorlopig was geschied. De reclame-commissie deed ook stof opwaaien- en 't spraak water vloeide overdadig. Voor het komende seizoen bestaat de commissie uit de heren: J. F. R. Nestelroij, M. C. v. Trigt, G. J. Bosch, A. N. P. Snel, B. Jungerius, J.P. Scheepstra en G. Wijnand. Van Driel liet zich niet strikken. Een plechtig ogenblik was de overhandiging van het ere diploma aan ex-voorzitter Mets. Het aloude „Victoria", eens tegenpartij van ons eerste in het begin van deze eeuw in de tweede klas, vie'rde onder grote belangstelling haar 55-jarig bestaan. Met haar schaar van junioren en met haar sportieve opvattingen staat voor deze sympathieke club nog een goede toekomst en wederopbloei open. Clubavonden De clubavonden worden reeds beter bezocht en het vierbal- lentcurnooi is in volle gang. Ongenaakbare koppels staan hun tegenpartij 3 of 4 beurten toe, doch zulks mag de goede stem ming en strijdlust niet hinderen. Het tournooi kent geen af vallers, want er wordt in competitiesysteem gespeeld. Wie er meer van wil weten, kome spoedig eens op Dinsdagavond kijken. Ondanks een pessimistisch geluid op de algemene vergade ring, komt de verbetering van de verlichting op zeer korte terrfiijn toch voor elkaar; als wij goed zijn ingelicht, moet het iets heel bijzonders worden en kan van een „primeur" ge sproken worden. Sportjournalistiek De sportjournalistiek komt de laatste tijd een beetje in het „ve'domboekje" en wellicht niet geheel ten onrechte. Afge zien van het elkaar „afmaken" om het systeem, zijn de „ver slagen" ook niet altijd even prettig en juist. Wat in de „Sportkroniek" stond over de wedstrijd W.F.C.A.F.C. gaat wel alle perken te buiten en wel zo zeer, dat niet aan te nemen is, dat de verslaggever de wedstrijd zelf heeft bijgewoond. Inderdaad zijn de A.F.C.-ers geen juffertjes meer (vroeger lie pen zij nog wel eens een keertje een blokje om, als het hard ging), maar het is lijnrecht in strijd met de' feiten, dat de A.F.C.-ers unfair en gemeen gingen spelen, „toen eenmaal bleek dat W.F.C. niet gemakkelijk te overwinnnen zou zijn." De bewering, dat de wedstrijd voor de rust op een hoog peil stond, toont wel overduidelijk aan, dat de schrijver van dit fraaie verslag er zelf niet bij is geweest, niet „bij" was of een dergelijk chauvinistische clubenthousiast is geweest dat hij de realiteit niet meer kon zien. De schrijver verwondert zich er over, dat slechts één A.F.C.-er uit het veld werd ge zonden. De W.F.C.-ers waren, althans in zijn ogen, blijkbaar wel juffertjes. De wedstrijd was inderdaad hard en fel en er aebeurderi inderdaad wel enige dingen, die niet behoorden te gebeuren, doch zulks geschiedde' zeker niet aan één kant, en zeker niet in die mate, dat van een unfaire wedstrijd gesproken mocht worden. Het treurige van het gewraakte artikel is dat ten onrechte op een elftal, of een aantal spelers daarvan, een blaam wordt geworpen. In de achter ons liggende maand zijn er natuurlijk nog wel enige dingen gebeurd, maar die mogen niet alle A.F.C.-ers weten. A. W. YSNEUS. Koopt de beste schoenen voor l lu) kind zoals tl, Ouders ze bij Van der Zaken vindt t{et juiste adres: 11

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 11