VAN ES ITERSON I AJ van Baerlestraat 39, tel. 20140 Ati tede.n u*cui A3.Q. ISegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. eor .-v.- kunnen strijden, primo voor hun A.F.C. en secundo tot hun eigen diepe en waarachtige voldoening. Zelf-discipline en juist gevoel voor de rechten en plichten, welke men bij het toetreden tot onze vereniging vrijwillig aanvaardt. Wat hebben we aan jongens, die voortijdig van de training weglopen, of wanneer hun twee trainingsavonden per week worden aangeboden, dit hooghartig afwijzen „omdat ze ama teurs zijn' Ik kan mij voorstellen, dan men tegen 2 avonden practische bezwaren heeft, en niemand zal dat kwalijk nemen, maar kom niet met een mooi kletspraatje, voor wat in wer kelijkheid gebrek aan energie en bereidheid tot een offertje is. Nu heb ik misschien in mijn streven dit onderwerp zo dui delijk mogelijk te stellen, het odium op mij geladen, dat ik mijn zienswijze toch met het denkbeeldige stuk hout of ledige bierglas van Wijnand mijn lezers wil inhameren; wanneer daarmee is bereikt dat de aandacht onzer leden op dit onder werp en op hun verantwoordelijkheden ten aanzien daarvan, is gevestigd, dan is dunkt mij, het doel van Wijnand en mij bereikt en zal men ons dit ouderwetse bekvechten wel gaarne vergeven. Moge ik dan eindigen, waarde redacteur, met je ook van deze plaats hartelijk geluk te wensen, evenzeer je vrouw en zoons, met je zilveren huwelijksfeest. Waar werd I. H. GALAVAZI. Onderschrift. In de eerste plaats dank ik Galavazi harte lijk voor zijn gelukwens bij mijn zilveren huwelijk en ik kan er wel aan toevoegen, dat mijn vrouw en ik niet dankbaar genoeg kunnen zijn voor de overstelpende bewijzen van harte lijkheid en medeleven, die wij de laatste weken ontvingen. Op wel heel duidelijke wijze is ons weer gebleken, dat vriend schap in de A.F.C. geen phrase is. En nu ter zake. Als ik het goed begrijp, dat heeft Galavazi's stokpaardje een andere route gekozen. Eerst was het stand punt: onze elftallen moeten winnen, want anders komt er geen publiek en zonder publiek kunnen we niet bestaan en dus nemen wij alleen jongelui, die naast de speciale eisen, die wij aan de toetreding tot A.F.C. stellen, ook goed kunnen voetballen en anders komen zij er niet in. En kijk eens, Galli, daarom haalde ik de rugnummers en het systeem spelen en de onschuldige consumpties er bij, omdat jouw standpunt, om het nu maar eens in ronde woorden te zeggen, naar professiona lisme leidt. Omdat, naar mijn eerlijke overtuiging, een derge lijk standpunt in strijd is met het zuivere amateurisme. En dit amateurisme moeten wij inderdaad tot de uiterste consequen tie doorvoeren, want anders heeft A.F.C. als zodanig geen bestaansrecht meer. Maar het stokpaardje verlaat de baan van het princi piële standpunt en Galli laat het nu draven in de baan der opportuniteit. Want, schrijft Galli nu, als het ons eens slecht zal gaan, dan laten we die technische test vallen (en nemen dus, voetbaltechnisch gezien, weer rijp en groen aan). Dit lijkt mij wel verschrikkelijk onlogisch. Denk eens aan; als we slecht gaan voetballen, mogen er nog meer slechte voetballers in de club. Maar overigens hoop ik, dat in die periode hopelijk komt zij nooit de jongelui, die nu ge weigerd worden en dan mogen binnentreden, karakter genoeg zullen hebben, om voor die „eer" te bedanken. Een club zou het, eerlijk gezegd, mij niet moeten „flikken". Dan haalt Galli er nog jongelui bij, die tijdens wedstrijden zaten te gokken of te beroerd zijn, om te blijven trainen. Ik zou de vraag willen stellen, of we door de technische test door te voeren bij voorbaat overtuigd zijn, dat we geen jongelui binnenhalen, die gaan kaarten of niet komen trainen? Neen immers, en zo zie je, Galli, hoe ongelooflijk belangrijk bij het aannemen van nieuwe leden juist karakter en optreden zijn. Want een jongen, die behoorlijk karakter toont, komt op de training en een jongen, die geleerd heeft hoe hij moet op treden, gaat niet in het clubhuis tijdens een tournooi zitten kaarten. Wij maken ons nu erg druk over de normen, die we aan leggen of willen aanleggen bij nieuwe leden, maar misschien zouden we er voorlopig beter aan doen, om het gedrag van onze leden zelf eens onder de loupe te nemen. Als je ziet, hoe weinig velen voor hun club overhebben, dan zou je, als je naar je hart te werk ging, er 'Zo veel leden uitgooien, dat het probleem van de nieuwe leden niet eens een probleem meer zou zijn Een andere oplossing Deze laatste ontboezeming moest mij van het hart, alvorens in een slotwoord een constructieve poging te wagen, een brug te slaan tussen de verschillende standpunten. Wat denk je van de volgende oplossing? Wanneer de enquêtecommissie op huisbezoek is en zij acht het voorgestelde lid, qua persoon, geschikt om tot de A.F.C. toe te treden, dan zegt de com missie er bij, dat hij zich, na toetreding, moet onderwerpen aan een technische test en dat hij slechts bij een goede afloop van dat examen regelmatig voor de competitie kan uitkomen. Dan zijn er twee mogelijkheden: a). de jongeman trekt zijn aanvrage in, of b). hij accepteert dit en zegt, dat hij eigenlijk ook om andere redenen dan om het meedoen aan een volledige competitie wil toetreden. (Omdat hij bijv. voelt vooor jeugd werk, voor administratief werk of wat dan ook). Op die ma nier behoef je geen „prullen" in de competitie los te laten en je vangt meteen jongelui, die over organisatorische capa citeiten beschikken. En geloof mij, Galli, het zijn heus niet alleen de Disselkoens, de Van Weeldes, de Stallmanns en de andere uitblinkende spelers, die een club van duizend mensen doen bloeien, maar ook het lid, dat bij de controle helpt, dat contributies int, dat reclamebiljetten laat ophangen. „There are many of us to make a world" dat geldt ook voor A.F.C. En nu heb ik zo'n dorst gekregen van de „lege bierglazen", dat ik je vooorstel, het debat althans in De Schakel te sluiten en bij onze eerste ontmoeting een glas schuimend gerstenat te ledigen op het welzijn van onze A.F.C. Red. gaan wij natuurlijk naar in de Roelof Hartstraat nummer 34, telefoon 2.0.5.8.0, want hij levert ons steeds het beste voor onze sportuitrusting

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 9