Nette en Nuttige Notulen-Notities meijeR bloemwerken Een nieuu/e lente, een nieuu/ geluid ISegunstiging van onze Jldverteerdcrs, houdt de Schakel in stand. Het voetbalseizoen is dan weer begonnen en allerwege wordt het bruine monster getrapt en geschopt. Uiteraard doet A.F.C. aan dit spelletje mee. Van begin Augustus af wordt er onder leiding van Booth flink en regelmatig getraind. Tal van vriendschappelijke wed strijden hebben plaats gevonden, meer dan in de voorafgaande jaren. Het eerste speelde te Enkhuizen een matige wedstrijd, en verloor daar met 25, mede dank zij enige onjuiste beslis singen. Tegen „Zeeburgia" uit werd uit een ander en beter vaatje getapt en werd met 43 gewonnen, hetgeen onge twijfeld een goede prestatie mag worden genoemd. Op het V.U.C.-terrein werd vervolgens tegen Quick met 44 gelijk gespeeld. Het tweede nam deel aan het ,,Jan Visser-tournooi" te Halfweg en verloor daar met 13 van Spartaan 2. Een wel heel mooi resultaat werd bereikt door onze junio ren, die het D.E.C.-junioren-tournooi wisten te winnen en een fraaie beker mee naar huis brachten. Verheugend was dit resultaat vooral, omdat het bereikt werd door een zich volledig geven van het gehele team. Dat belooft wat voor het komende seizoen. De eerste A.R.O.L.-dag bracht meer publiek naar de Wan delweg dan wij verwacht hadden. Ondanks Arie van Vliet c.s. in het Olympisch Stadion, dat zo goed als uitverkocht was, waren er bij ons toch zeker bijna 6000 bezoekers. Jam mer, dat ons eerste door de wijdbroeken uit Volendam met 10 werd gewipt. De spelers hebben de oproep om zich als echte gastheren te gedragen, wel héél streng opgevat. De wedstrijden H.B.S.Zeeburgia en K.F.C.P.S.V. waren van goed gehalte en vooral de laatste had een sensationeel slot, waarvan het publiek van harte genoot. De ontmoeting Blauw- WitU.V.V. viel wat tegen doordat de Utrechtenaren, on danks hun moedig volhouden, te zwak waren. Volendam, K.F.C., H.B.S. en Blauw-Wit zullen de tweede dag wel voor een vol huis zorgen. Onze penningmeester, de heer J. F. R. Nestelroij, zag zijn vacantie onderbroken door een spoedoperatie; gelukkig is hij weer herstellende en hopelijk spoedig weer gezond en wel thuis en bij A.F.C. De heer Van Teunenbroek moest wegens ziekte bij de A.R.O.L. ook al verstek laten gaan; ook hem wensen wij een spoedig herstel. Gedurende enkele Maandagavonden hebben de Blauw-Wit- ters op ons terrein geoefend wegens technische mooeilijkheden op hun eigen veld. Jubilea Onze Schakel-redacteur, de heer J. H. Wijnand, vierde zijn zilveren bruiloft. Hem, zijn echtgenote en zoons willen wij ook hier van harte daaarmee gelukwensen. (Hartelijk dank. Red.) P.S.V. herdacht op Koninginnedag haar 35-jarig bestaan; OLYMPIAPLE1N 176-132 AMSTERDAM ZUID TELEFOON 22327 (NA 6 UUR 84276-50498 onze voorzitter herdacht dit heugelijke feit op de 1ste Arol- dag. De Leeuw van Wassenaar bleef niet achter en vierde zelfs zijn 65-jarig bestaan (de cricket-afdeling op dezelfde dag haar 70-jarig bestaan); H.V.V. en H.C.C. hebben in die lange periode wel heel uitzonderlijke verdiensten gehad voor het Nederlandse voetbal en cricket. „Hollandia" te Hoorn bracht het tot- 50 jaar na de dag, waarop zij door een vrouw werd opgericht; niet te verwon deren, dat die vrouw in de bloemetjes werd gezet. A.C.C. Kampioen. De Amsterdamse Cricketclub heeft nieuwe lauweren ge oogst. Na haar drie kampioenschappen in de bezettingstijd, heeft zij thans het kampioenschap van Nederland bereikt, een resultaat waar niets op af te dingen valt. Dit heuglijke feit werd bevochten tegen H.B.S. in Den Haag en op overtui gende wijze. Wally van Weelde scoorde weer eens een cen tury en de Baare zijn gebruikelijke 60 runs. Gedurende het gehele seizoen werd de 1ste of de 2de plaats ingenomen. Onder de goede leiding van Harry Scheepstra hebben vooral Sanders Jr., de Baare en last not least de Gebr. Van Weelde vooral tot dit fraaie en eervolle resultaat bijgedragen,- waarmede wij de andere spelers niet te kort willen doen. Proficiat A.C.C.-ers! Op 12 September vangt de K.N.V.B.-competitie aan. A.F. C.-ers doet Uw best, denkt aan de versterkte degradatie, geeft U ten volle; wij rekenen op veel successen. In de achter ons liggende maand zijn er natuurlijk nog wel enige dingen gebeurd, maar die mogen niet alle A.F.C.-ers weten. A. W. IJSNEUS. Ik ben geen A.F.C.-er in hart en nieren. Daarvoor zou mijn wieg in een A.F.C.-huis hebben moeten staan of zou ik althans in A.F.C.-kringen moeten zijn opgevoed. Maar toch behoor ik, volgens de rekening van Bartjes, die ook wel eens niet precies klopt, tot de A.F.C.-familie, zij het wellicht niet als volle neef, maar dan toch als arrière-neveu om eens een Franse term te gebruiken. Ik loop reeds heel wat jaartjes mee. Ik kende „ze" al, die luitjes-met-die-rode-truitjes, toen ze nog in ,,De Meer" achter de voetbal aan het ravotten waren. Ik heb „ze" meegemaakt in het oude Stadion, toen zij tegen Go Ahead en andere voet- balphenomenen uit die goede oude tijd mochten meespelen om de „Gouden Plak". Ik heb „ze" zien en horen ploeteren om het eerste A.R.O.L.-tournooi voor elkaar te krijgen. Ik heb „ze" om zo te zeggen der traditie getrouw tegen het degreda- tiespook zien vechten van Charles Lungen tot Dick Dissel koen. Ik heb „ze" aan de poorten van het voetbal-dorado horen kloppen, zonder dat de deur werd open gedaan. Ik heb „Het Gouden Boek" van A.F.C. in mijn handen gehad. Ik heb het voorrecht gehad direct of indirect contact te mogen onderhouden met „De Grote Vijf" van A.F.C. van wijlen „Schaf" tot Galli', van Bessem via Mets tot de New Look van heden: Gerard Hauber. Drie van de Vijf kende ik bij wijze van spreken oppervlakkig. Ik groette „ze" beleefd, 4

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 4