A.C.C.: Kampioen van Nederland' Sportfantasie J. W. Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Op 31 Augustus j.L, de laatste verjaardag van H.M. Ko ningin Wilhelmina als regerend vorstin, gelukte het aan het eerste elftal van A.C.C. het kampioenschap van Nederland te behalen. De strijd ging op deze heuglijke dag tegen onze al oude vrienden uit Den Haag, H.B.S. Wij, tevens leden van A.F.C., zijn uitermate blij met dit kampioenschap. Cricket is nu eenmaal geen gemakkelijke sport. Fouten worden bij dit spel genadeloos afgestraft, en natuurlijk was ook dit seizoen niet foutloos. Doch zonder enig chauvinisme mag gezegd worden, dat dit kampioenschap ver diend is. A.C.C. sloeg tot tweemaal toe het roemruchte H.D. V.S. De enorm snelle bowler, Arie Molenaar, werd eenvoudig bedwongen. Batsmen als Dick de Baare, Henk en Wally v. Weelde stonden vrijwel iedere match als een rots in de bran ding. Ook Lou van Kranendonk kwam enkele keren goed los. De heftigste tegenstander was H.C.C. II, dat echter een veel gemakkelijker programma had te verwerken en bovendien twee matches minder speelde. Toch is de spanning er tot het laatst toe in gebleven, en dat pleit voor de kracht van beide teams. Vooral voor het Bestuur van A.C.C. is het een grote voldoening, dat het eerste elftal de hoogste titel behaalde. Immers: In Januari van dit jaar werden grootse plannen uit gevoerd, plannen tot het bouwen van een massale kooi, die door soliditeit en afmetingen iedere cricketer Zou moeten trek ken. Thans kan van een groot succes worden gesproken. Er is nog nooit in de geschiedenis van A.C.C. zo veelvuldig ge traind en zeker niet in de laatste plaats is het kampioenschap aan dit feit te danken. Harry Scheepstra. Het elftal stond onder leiding van Harry Scheepstra, tevens voorzitter van A.C.C. Een van zijn véle goede kwaliteiten is, dat hij er steeds in slaagt een team saamhorigheid bij te bren gen. Representatief is Harry eveneens uitstekend. Hij onder houdt het contact met vrijwel iedere tegenstander. De zo veel genoemde en geroemde Piet Sanders Jr. was in ettelijke match es goed op dreef, ook al staat het vast, dat zijn bowlen niet meer zo verraderlijk en snel is als voorheen. Henk van Weelde ontwikkelt zich als een zeer behoorlijk medium bowler, terwijl Wally, buiten ettelijke centuries, enige malen met zijn listige slows prachtige cijfers behaalde. Dick Dissei- koen faalde als bowler, doch blonk uit als fielder, evenals PRIMA MACHINE HANDIG SLEDEMODEL 1.120.- 8 HULPSTUKKEN 1 JAAR GARANTIE ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT Wally, die op silly-mid-on een geregeld gevaar oplevert voor de beste batsmen. Ook de Junioren. A.C.C. mag tevreden zijn, want ook de junioren onder aan voering van Goof Groeneveld, werden ruimschoots kampioen en wonnen de zilveren Flamingo. De kwaliteit van de A.C.C.-Juniores staat echter niet in evenredigheid tot de kwantiteit. Hier dient het Bestuur van de cricket-afdeling van A.F.C. zeer besliste en effectieve maat regelen te nemen, teneinde het aantal jonge cricketers op te voeren. Genoeg over cricket! We hebben weer genoten van deze prachtsport en een andere sport, machtiger dan welke ook, vraagt onze volledige aandacht. Het zij A.F.C. gegeven op dezelfde prettige manier als A.C.C. dat deed, grote successen op het voetbalveld te boe ken. Wij, cricketers van A.C.C., allen goede A.F.C.ers, kun nen niet anders wensen dan dat A.F.C. dit jaar zijn „tanden op elkander" zal zetten om ook eens dat grote doel te be reiken: „Onze Club in top" en niet anders 1 S. Bij de Sportfantasie, de massale huidedemonstratie van de Nederlandse Sportwereld aan het Huis van Oranje, welke Zaterdagavond 4 September ten aanschouwe van H.M. Ko ningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard in het Olympisch Stadion werd gehouden, hebben ook A.F.C. en A.C.C. acte de présence gegeven. A.F.C. was vertegenwoordigd door haar eerste junioren elftal. Onze ploeg opende als elftal van de oudste Amster damse club de lange rij van voetbalclubs en onze jongens liepen keurig en correct over het middenveld. Het verschijnen van A.C.C. I was niet alleen representatief, doch ook bijzon der eervol, omdat onze cricketploeg meeliep in de stoet: „Nederlandse kampioenen in het Kroningsjaar. Onze cricketers, die onder leiding van Harry Scheepstra binnen kwamen, maakten een kranige indruk en de speldemonstratie viel bijzonder in de smaak. In het drukke gedoe op het mid denveld, waar allerlei sporten werden gedemonstreerd, maak ten de cricketers een bijzonder goede indruk en hun optreden viel zeer in de smaak van het voor het overgrote deel op cricketgebied ondeskundig publiek. Het zeer levendige batten en fielden en de krijgskreet: „How's that?" van de in smetteloos wit gestoken cricketers maakten een sterker indruk dan b.v. de honkballers, wier kleding onder het felle booglicht niet voldoende uitkwam. En ook sterker dan de hockeyers, die een soort hockey-dans moesten uitvoeren en op de maat van de muziek steeds weer hun „bully" demonstreerden. Ove rigens viel het ons op, dat iedere hockeyer een bal had. Dat moesten we in de competitie ook doen, dan was er niet zo n herrie om die bal Als we dan nog vermelden, dat enige onzer bestuursleden in correcte kleding (daaraan ontbrak bij de andere represen tanten nog wel iets) het A.F.C.-vaandel in de vlaggenparade droegen, dan is het voor hen, die niet het genoegen hadden, aanwezig te zijn, duidelijk, dat A.F.C. uitstekend voor de dag kwam en de op de tribune aanwezige leden zich „senang voelden met hun oudue club. 1|# DE CLERCOSTR. 25 I AMSTELV.WEG 21 AMSTERDAM KRUISSTRAAT 5 3

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 3