SPORTS SHOP Geslaagd A.R.O.L.-feest J. W. ^datwa S schoemeh utj V.BAERLESTR- "lETr,r,téh gebeurd <WL V. BAERLE5TRAAT 90-TELEF. 93951 AMSTERDAM -Z. j DE AFC-SHOP, NAAST HET CONCERTGEBOUW 2 "Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Dit 26ste A.R.O.L. Bekertournooi mag weer met gulden letters worden geboekt in de lange en bewogen historie van de officieuze opening van het Amsterdamse voetbalseizoen. Dit tournooi had weer kleur, weer sfeer en is voor voorzitter Hauber een uiterst gelukkige en geslaagde start geweest. Het is uiterst moeilijk, om te definiëren, waarom het éne A.R.O.L. tournooi zo veel beter uitvalt dan het andere. We hebben toch in '46 en '47 ook allemaal ons best gedaan, om een geslaagd tournooi in elkaar te draaien. Toen waren ook onze vele vrijwilligers op hun post, hadden wij ook steun en medewerking van de pers en toch behoef ik niet te aarzelen om te schrijven, dat dit tournooi beter „liep". Er werd beter gevoetbald, er was meer sfeer en beide dagen liep de zaak gesmeerd. Natuurlijk ook op dit tournooi haperde het zo nu en dan. Jammer was het slechte figuur, dat ons eerste elftal sloeg. Na de fraaie overwinning op „Zeeburgia" en de uitstekende wed strijd tegen „Quick" in Den Haag, waarna wij in de Haagse pers bijzonder goede recencies kregen, hadden we wel wat anders verwacht dan het slappe kostje, dat onze keurploeg ons voorschotelde. Dan was de interne organisatie niet vlekkeloos, met name op de tweede dag in het Clubhuis. Te veel toeloop en te weinig voorbereidende maatregelen hadden tengevolge, dat vele gewaardeerde gasten te lang moesten wachten, alvorens zij in de kring konden plaats nemen. Gelukkig greep de onver moeibare Dick Bessem in en met hulp van Wim Staats, Max de Bruin en anderen werd de stroom in goede beddingen ge leid. Maar voor het overige liep alles op rolletjes. Ook in het clubhuis. Hoogtepunten? De eerste dag het „cabaretprogram ma", dat spontaan werd afgewerkt en de tweede dag en een dergelijke „kolder" kan zich toch alleen afspelen in ons dwaze A.F.C. - het „overnemen" der strafschoppen door Blauw Wit en H.B.Sdes avonds om 10 uur. Ge moet dan weten, dat er een zeer vriendschappelijk, zij het lichtelijk daas debat ontstond over de strafschoppen, die de finale Blauw WitH.B.S., welke in een 22 geëindigd was, hadden moeten beslissen. Op het hoogtepunt van het debat stelde er eentje voor: „Niet kletsen „overnemen die strafschoppen." Luidruchtig gejubel en de hele stoet ging naar het veld. Harry, de terreinknecht, moest er bij komen om de avondverlichting te ontsteken. Onder luid gekrijs en gejoel ging men „penan- ties" nemen. Er was een heel mooie bij, van Teun van Veen Sr., maar voor welke partij die optrad, is mij niet recht dui delijk geworden. Herman van Raalte bleek niet goed tegen de felle verlichting bestand te zijn, want bij een vergeefse duik verwarde hij zich zodanig in het net, dat we niet de bal, maar de keper uit de touwen moesten peuteren. Maar ja, op en vooral na een A.R.O.L.-tournooi beleeft men altijd zo het een en ander. Ook in het veld was men enthousiast en hartelijk. Hoe goed de sfeer was, wordt wel het beste geïllustreerd door het vol gende. Na afloop van de tweede demi-finale H.B.S.Volen dam (74) ging de aanvoerder van H.B.S. de kleedkamer van de Volendammers in en zei tegen de captain: „Ik kom U toch even zeggen, hoe bijzonder prettig we tegen jullie ge speeld hebben. Het was een fijne wedstrijd." Waarop de cap tain van „Volendam": „Hierop kan ik alleen maar zeggen, dat we jullie danken voor wat we vanmiddag van jullie heb ben kunnen Ieren." En bij de prijsuitreiking liet Piet Altink, de captain van het zegevierende Blauw-Wit, drie maal hoera uitbrengen op H.B.S. met de woorden: „En ik hoop, dat we volgend jaar weer in de finale tegen elkaar uitkomen en dat jullie dan de gelukkigen zijn." Deze beide trekjes zijn al voldoende om het bestaansrecht van een tournooi als het onze, te bewijzen. Wij kunnen alleen maar hopen doch vrezen, dat deze hoop niet in vervulling gaat dat in de competitie iets van die A.R.O.L.-sfeer be waard zal blijven. Hoe ons tournooi overigens bekend staat, moge blijken uit de belangstelling van het Gemeentebestuur en van de Neder landse Radio Unie. De gehele dag waren de reporters en de technici van de N.R.U. op onze terreinen. Jan de Troye had bij zijn slotuitzending geluk, want hij kreeg juist die fabelach tig spannende laatste tien minuten, toen Blauw Wit ondereen orkaan van gejuich gelijk maakte en strafschoppen moesten beslissen, wie voor een jaar de trophee mee naar huis zou mogen nemen. De prijsuitreiking had iets extra-feestelijks. Gerard Hauber wees er op, dat ons tournooi juist viel in de week van de troonswisseling. Hij betuigde de jonge Koningin de trouw van de sportwereld en sprak de wens uit, dat onder Haar geze gende regering de sport zich in vrijheid zal kunnen ontplooien. Hierna werd door de aanwezigen het eerste couplet van het „Wilhelmus" gezongen. Na huldiging van winnaars en ver liezers, vrijwillige controleurs en scheidsrechters en na een woord van dank aan de Pers, werd speciaal Harry Scheepstra geluk gewenst met het kampioenschap van Nederland, dat door A.C.C. op de laatste Koninginnedag van 31 Augustus behaald werd. Besluiten wij volledigheidshalve met de uitslagen. Eerste dag: A.F.C.Volendam 01; ZeeburgiaH.B.S. 11 (H.B. S. wint met strafschoppen); P.S.V.K.F.C. 12: Blauw-Wit U.V.V. 4—2. Tweede dag: Blauw-Wit—K.F.C. 3—2; H.B. S.Volendam 74; Korfbal Koog-ZaandijkAmsterdam 42; Blauw-WitH.B.S. 22 (Blauw-Wit wint met straf schoppen). Ten slotte nog een woord van lof aan de jonge Teun Veen, die aan het einde van beide Arol-dagen onvermoeibaar en voortreffelijk d£ piano bespeelde. 8,0«M A

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 2