„Aan de lijn m A 1 Nr. 2 Van Redacteur Wijnand, Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacte G. Staats. Churchill-laan 25a Administrateur: J. F. Bakker, 2e Jan v.d. Heijdenstraat 21 Gem. Giro B 2096, Postgiro 375600 Ned. Handel Mij, ten gunste van J. F. Bakker TypografieDrukkerij Joh. Meijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80710. Amsterdam-W. 27e Jaargang September 1948 99 Wij, A.FC.-ers, staan klaar voor de start van de nieuwe competitie. Vol vertrouwen, als vrienden, en tot opofferingen bereid, gaan onze jongens, blakend en tintelend van geestdrift, de vreedzame strijd met onze tegenstanders aanbinden. Klaar, tintelend van geestdrift en als vrienden onmis bare eigenschappen bij de bereidheid schakeren de grond slagen van de opbouw van onze elftallen, die onweerlegbaar in de resultaten van het nieuwe seizoen tot uiting zullen komen. Het klinkt optimistisch, maar de verwachtingen kunnen niet anders uitvallen, omdat er een besliste kentering in de kern van onze club valt waar te nemen. Onze technische commissie, onze jeugdcommissie en last but not least onze spelers zijn zelf gaan inzien, dat niet het aanwezig-zijn van een trainer, maar hun aanwezigheid tijdens de lessen hun de plaats in de afdelingen verzekert, beter nog, hen tot de runners-up zal laten behoren. Bovendien hebben Wtj, als ik mij niet vergis, in de Heer BOOTH een trainer gevonden, die naast veelzijdige kennis en ervaring, niet met zich laat sollen. Zijn devies luidt: Ik ben bereid: waar zijt gij? Is het dan verwonderlijk, dat het Be stuur en de Technische Commissie dezelfde bereidheid van de spelers verlangen en hoewel wij niet te vroeg willen juichen die medewerking reeds geconstateerd heb ben? Is het dan grootspraak om gematigd optimist te zijn en te wijzen op de kentering die waargenomen is? Neen, want de veranderingen ten gunste zijn reeds vast te stellen. Natuurlijk zijn wij er nog niet, maar wij hebben de kinderziekten met al hun pijnen en kwalen gelukkig door staan. Hand over hand wint de stelling bij ons terrein, dat er uitsluitend door ernstige oefening beter en gemakkelijker ge speeld zal worden. Er moet nog veel verbeterd worden, maar wij hebben nu de goede basis gelegd. Nu kunt U mij voor de voeten werpen: ,,En ons eerste kon niet eens bij de A.R.O.L. van Volendam winnen!" Vanwaar dan toch die beeldspraak? Weloverwogen weerleg ik die vraag met de verklaring, dat U onze vooruit gang niet naar één wedstrijd kunt beoordelen. De elftalcommissie heeft wijselijk en ook vaak door het niet-beschikbaar-zijn van enige spelers met vervangers ge- experimenteerd. Men moet alle gespeelde wedstrijden gezien hebben om een gerechtvaardigd oordeel over de gang van zaken te kunnen uitspreken. 12 September aanstaande, op ons eigen terrein, zullen wij, als de zomersporten achter de rug zijn, voor het eerst volledig kunnen uitkomen tegen Elinkwijk. De eerste klap is een daal- der waard. Als wij nog meer vaart in het spel kunnen bren gen, sneller en meer combineren; het vrije positie-kiezen select toepassen en nauwkeurig plaatsen; afwisselend met long- en short-passing bovendien uitgerust met sterke wa pens, zoals uithoudingsvermogen en wilskracht, dan zullen wij tegenstanders zijn, die niet onder de voet gelopen kunnen worden. Dan zal geheel A.F.C. en alles wat met haar meeleeft, door belangstelling en aanmoediging, er elke Zondag naar hunkeren haar spelers in het strijdperk te zien. Er gaat een wisselwerking bestaan, die ongetwijfeld het kunnen zal stimu leren en opvoeren. Vooruit dan A.F.C.-ers, laat uw strijdleus zijn: Wij zullen niet versagen! Laat dit in het nieuwe seizoen tot uiting komen. Speel voor onze rood zwarte kleuren: laat zien wat je waard bent en succes kan niet uitblijven. Ga voort met trainen en oefenen, opdat wij een prettig en geslaagd seizoen zullen doormaken. Vol enthousiasme het nieuwe seizoen tegemoet! Good Luck! HAUBER.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 1