SPORTS SHOP Programma A.F.C. 1 V. BAERLE5TRAAT 90 -TELEF. 93951 AMSTERDAM -Z. DE AFC-5HOP, NAAST HET CONCERTGEBOUW JBegunstiging van onze Jddverteerders, houdt de Schakel in stand. Bandoeng, 11 Juli 1948. de soldaten in Bandoeng zijn er niet op vooruit gegaan. Natuurlijk heerst hier ook woningnood, waarom zou het anders zijn? Ze doen hier graag met de grote hoop mee. Daarom pogen de vroede vaderen van Ban doeng dit woningvraagstuk op te lossen. Per slot van rekening trachten ze dit in andere delen van de wereld ook te doen, hoewel de poging alleen al vaak belache lijk is. De gemeente Bandoeng lost het probleem op door de soldaten uit de burgerhuizen te zetten, wat logisch is, maar door de soldaten in het algemeen, en door deze soldaat in het bijzonder niet erg geapprecieerd kan worden. Het noodlot heeft zich echter voltrokken en ik heb mijn kamertje in een villa op de Dagoweg moeten verlaten, om dit te ruilen voor een kamer in een barakkenkamp. Nu ben ik geen liefhebber van kazernes en helemaal niet van barakken. In kazernes en barakken kampen kent men het woord „discipline' een woord, dat ik bijna vergeten was. Een mens went echter overal aan, dus ook ik ben al weer aardig thuis in mijn nieuwe home. We hebben nog wel een beetje last van stof, maar over een maand of twee begint het al weer te regenen, dus: is het soedah met de stof. Een goede maand geleden heb ik het Chinese Olympi-^ sche voetbalteam zien spelen. Die „pindamannen" spelen een heel aardige partij voetbal. Kort en snel. Wat ze echter op een O.S.-tournooi moeten beginnen, is me een compleet raadsel. Wij hebben tenminste zwaar pech, dat het Nederlands elftal niet tegen ze geloot heeft. Beste Heer, ik doe de hartelijke groeten aan alle A.F.C.-ers 'DATWAS l JM MET T SCHOENEN UTT V.BAEREESTfi' WIET rsst gebeurd 'WL Lex Rimini aan het woord Korporaal Lex Rimini schrijft uit Batavia, 27 Juli 1948. Mon cher Marchéde voornaamste reden (dat R. schrijft. Red.) is dan wel het pakket, dat ik vandaag van de A.F.C. mocht ontvangen in prima conditie; het was werkelijk fantastisch en de inhoud overtrof de stoutse verwachtingen. U zoudt me dus een groot ge noegen kunnen doen, mijn dankbaarheid aan de A.F.C.- familie kenbaar te maken. Toen ik nog in Holland was, hoorde ik ook wel eens iets van de Contact-Commissie, maar wat dat zeggen wil, begrijp ik nu pas. Zeker, je leefde mee, maar je kon het toch niet begrijpen. En al zit ik hier in het overbevolkte Batavia, waar je dus heel wat afleiding hebt, toch is een bericht uit Holland heel wat waard, laat staan een pakje van je club, mis schien wel een beetje materialistisch, maar zo is het niet bedoeld; het doet je zo goed om niet vergeten te worden. Ik heb verschillende collega's, die in Holland ook in een club zitten, maar dit kennen ze toch niet en deze jongens waren ook vol lof over deze sympathieke geste, die de geest van de club toch wel kenmerkt, en als A.F.C.-er voelde ik me zo trots als een pauw. Met enige weemoed las ik in de laatste „Schakel", dat Arie Mets heeft bedankt als voorzitter en ik vind het jammer hem na zo'n kort voorzitterschap te zien ver trekken, al is hij nu dan erelid van de Club. Vooral in dit seizoen was het helemaal geen prettig karwei om aan het roer te staan bij een tot ondergang gedoemd fregat (volkomen gekalefaterd, Red.) en hij heeft alles gedaan om de moed er in te houden. Niet alleen, dat alle elftallen werden behouden, maar de geest kwam weer terug in aller harten, zelfs in die van de „ontrouwen", die alleen kwamen als A.F.C. goed was, maar verstek lieten gaan als het niet zo rooskleurig ging en heus, ik werd thuis wel eens voor zot uitgemaakt, wanneer ik toch weer meeging op de uitwedstrijden. Mijn laatste Zondag in Holland zag ik mijn A.F.C. wel zeer onverdiend verlie zen aan de Spaarndammerdijk; ik had toen zo gehoopt op een afscheidsoverwinning en aan de jongens lag het toen niet. Maar om op ex-voorzitter Mets terug te komen: We verliezen in hem een goed voorzitter, doch onze lijst met ereleden is een groot lid rijker geworden en ik wens hem van hieruit het allerbeste toe met zijn gezondheid. Moge ik dan weer besluiten met de hartelijke groeten voor de A.F.C.-familie en speciaal voor Uzelf." (Eerste helft seizoen 1948-'49) 12 September: A.F.C.Elinkwijk. 19 D.W.V.A.F.C. 26 A.F.C.Hilversum. 3 October: W.F.C.—A.F.C. 10 A.F.C.Zaandijk. 17 VriendenschaarA.F.C. 24 A.F.C.De Spartaan 31 Vrij. 7 November: Vrij. 14 A.F.C.Velox. 21 H.V.C.—A.F.C. 28 A.F.C.(Volendam. 9

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 9