ITERSON Nette en Nuttige Notulen-Notftfes Uit de Tropen Ali te-den u-an A.J.Q. begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Kon ik daar nog net op tijd van onzen secretaris copie voor mijn nuttige notities verkrijgen. Net op tijd, want heer Eysvogel zat druk in de verhuizing, welke hem plotseling op zijn dak was gevallen. Ter verduidelijking en ter voor koming van misverstand zij er op gewezen, dat hier geen sprake is van een gedwongen ontruiming met politie en/of deurwaarder, doch van een doodgewone woningruil. Zo tussen neus en lippen door (een hele afstand) verzekerde hij mij, dat er ook viswater in de omgeving was en er dus voor hem geen al te veel bezwaren tegen de „verkassing" was. Bovendien had hij een pietsie meer tijd gekregen van wege de bestuursuitbreiding.-Hij heeft er nu twee rechterhanden bijgekregen, te weten de heren E. W. van Teunenbroek en L. Woudstra, de een nog beter dan de ander. Ook de penningmeester kreeg twee secondanten, n.l. de heren G. Th. van Nigtevegt en O. J. v. d. Heul, welke laatste met een extra-drukte rekening zal moeten houden, daar de contri buties der werkende leden, junioren en adspiranten (niet die van de donateurs en die van de welpen) in vier termijnen mogen worden betaald. Hopelijk voor onze kassier zullen weinigen daarvan gebruik maken en de „poet in één keer" betalen. Finale Sportweek Het voetbalseizoen is nu werkelijk geëindigd met de finale van de Sportweek in het Stadion. Grapjassen beweerden, dat daar de wedstrijd tussen de „kasteleins en de klanten" werd gespeeld, maar het is mij een raadsel, hoe die flauwe- - rikken daaraan komen. Het is overigens niet waarschijnlijk, want anders had ongetwijfeld ook de H.R.C.A.B. zich wei gehouden aan de gulden stelregel „de klant is koning" en niet de onzen een 31 pak slaag gegeven. De heer Booth is inmiddels al druk met de training in de weer, welke voorlopig gehouden wordt op het derde veld. De competitie vangt reeds op 12 September aan en daarom worden er reeds in Augustus oefenwedstrijden gespeeld. Het eerste gaat op Zaterdag 14 Augustus naar West-Frisia en op Donderdag 19 Augustus (aanvang 8 uur) naar V.U.C. in Den Haag. Het tweede zal meedoen aan het „Jan Visser"- tournooi van „Halfweg" op 15 Augustus en hopelijk ook 22 Augustus. Met het engageren van oefenwedstrijden voor de lagere elftallen is men doende. A.R.O.L.-tournooi Het is nog Augustus en dus A.R.O.L.-maand. Het tournooi is compleet met de volgende teams: Blauw-Wit, H.B.S., K.F.C., P.S.V., U.V.V., Volendam, Zee'burgia en A.F.C. Het is zeer verheugend, dat de Blauw-Witters weer van de partij zijn. Als nieuweling kan Volendam verwelkomd worden. Elders in dit nummer zal het programma voor de eerste dag bekend worden gemaakt. Als A.F.C.-er zal ik mij maar niet gaan wij natuurlijk naar in de Roelof Hartstraat nummer 34, telefoon 2.0.5.8.0, want hij levert ons steeds het beste voor onze sportuitrusting aar. een prognostic wagen, maar de mogelijkheid van ver rassingen is lang niet denkbeeldig. ïn het komende seizoen, te beginnen op Dinsdag 7 Septem ber 1948, zullen de CLUBAVONDEN gehouden worden in de nieuwe recreatiezaal onder de eretribune van het Olym pisch Stadion. De clubavonden worden dus verschoven naar de Dinsdagavonden. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat wij daar de beschikking hebben over DRIE OF VIER BILLARDS. Het roemruchte vierballen-tournooi, met zijn geschreeuw en lawaai en opwinding, kan dus weer in ere worden hersteld. Ongetwijfeld zullen thans nog meer deren de clubavonden komen bezoeken. De K.N.V.B. heeft nog onder de clubs een enquête gehou den omtrent de -mogelijkheid van een menging van de res. eerste klassers van de districten I en II. Het overgrote deel der clubs was om financiële redenen tegenstander van de voorgestelde menging, zodat alles bij het oude is gebleven. De Amsterdamse tweede klassers hadden voor hun eerste elf tallen gaarne wél een vermenging gehad, doch deze stuitte af op verschillende bezwaren, vooral op de lastige verbin dingen. Tenzij een ander speciaal uur wordt vastgesteld, zullen de derde en vierde elftallen hun wedstrijden als regel aanvangen om twaalf uur. A.F.C. III en A.F.C. IV zullen dus meestal thuis om twaalf uur spelen. In de loop van deze maand zal tussen bestuur en elftalcommissie nog een bespreking plaats vinden omtrent de voorgestelde reorganisatie van de elftalcommissie. In de achter ons liggende maand zijn er natuurlijk nog wel enige dingen gebeurd, maar die mogen niet alle A.F.C.-ers weten. A. W. IJSNEUS. Zoals in de Juli-Schakel voorspeld, zijn onze jongens in Indié weer gekomen op hun oude totaal van 17 stuks, zodat zij de erenaam van „De Heren Zeventien" weer volwaardig dragen. Dit is mogelijk geworden door het feit, dat H. van Rossum, op het moment dat dit wordt geschreven, thuis varende is per s.s. „Joh. van Oldebarneveldt" en op 18 Aug. in de haven, Sassenheimstraat 70III, wordt verwacht. Behouden vaart en welkom thuis!, en, dit om verwarring te voorkomen, H. van Rossum is niet de Jhr. Van Rossum de Gaulin, die in „De Schakel" steeds zulke daverende dingen vertelt. Het adres van 1ste Luitenant E. Geelhuijsen, zoals dat in de Juli-Schakel werd vermeld, schijnt thans niet meer juist te zijn. Alle post komt tenminste onbesteld retour. Het is de Commissie-Indië, ondanks ijverige nasporingen, niet mogen gelukken het nieuwe adres te bemachtigen. Mocht deze officier dit lezen, zou hij dan onverwijld zijn nieuwe adres willen opgeven? Bandoeng Voorts meldt G. Hoogenstrijd een adresverandering. Zijn adres luidt thans: G. Hoogenstrijd, 251207043, Staf A.A.T.C., 7 Dec. Div., veldpost Bandoeng. Deze schrijft: 8

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 8