Café Restaurant Amstelveenseweg [Begunstiging van onze Jddverteerders, houdt de Schakel in stand. mij niet indenken, dat een lid, dat zich van zijn verantwoor delijkheid bewust is, er een andere mening op na zou hou den dan kunnen we de door onzen Redacteur gemaakte opmerkingen stuk voor stuk aan een nadere beschouwing onderwerpen. Voor de goede orde nog even gememoreerd: het gaat om de technische test bij de aanneming van nieuwe, speciaal jongere, leden. Ik acht deze test een dwingende noodzake lijkheid. Onze doelstelling Wijnand echter meent, dat wij ten eerste onze doel stelling daarmee geweld aandoen. Maar onze doelstelling is primo juist zoals ik betoogde zo goed mogelijk te voet ballen en daarvoor hebben we jongens met aanleg nodig. Wie geen aanleg heeft, moet zich op een voor hem meer geschikte sport toeleggen. Dat is niet alleen voor ons, maar ook voor den jongen zelf beter. Wijnand neemt als uitgangs punt optreden en karakter, maar ik vraag mij af, wat hij met „karakter" bedoelt. Naar mijn smaak is karakter juist die menselijke eigenschap, welke je van hoog tot laag aan treft en ook dikwijls, helaas, mist! Zeker is het geen privilegie van een bepaald door opvoeding of milieu gemo delleerd soort sportman, en even zeker is het iets, dat juist door de sport mede kan worden gevormd. Ik veronderstel dus, dat onze redacteur er iets anders mee bedoelt, als ik er onder versta. Ten tweede zouden die jongelui, die het als speler nooit ver brengen, in de practijk zich vaak tot uitstekende com missieleden, etc., ontwikkelen. Inderdaad kan dit voorkomen, doch dat blijven toch maar hoge uitzonderingen en de practijk heeft juist bij A.F.C. in dit opzicht m.i. al heel weinig bewe zen. Op de laatste vergadering b.v. werd door de leden zelfs geen enkele candidaat, laat staan een der jongeren, voor welke functie dan ook gesteld, terwijl men toch de indruk had, dat er een grote zij het ook niet uitgesproken wens naar vernieuwing leefde. Beste Jo, ik vrees, dat je vergeet, dat we enkele tientallen jaren ouder geworden zijn, sinds de tijd, dat wij beiden als jongeren in belangrijke functies achter de bestuurstafel troonden en moeilijkheden hadden op te lossen, welke zeker niet geringer waren dan die, welke zich thans voordoen. De practijk van toen is blijkbaar niet meer de practijk van thans. Het derde punt lijkt mij weinig logisch. De kwantiteit kost een schep geld en wordt door de kans op een enkele toetre ding van een vriendje met aanleg allerminst gecompenseerd. Ik ben er veel eerder van overtuigd, dat een sterk en krachtig A.F.C. met een voortreffelijke technische organisatie méér aantrekkingskracht op flinke jongens zal hebben, dan de gezellige sfeer, waarin het voetballen zelf min of meer als bijkomstigheid wórdt beschouwd. Natuurlijk zal een zoontje van een trouw A.F.C.-er, dat de voetstappen van zijn vader wil drukken, lid kunnen worden ook al zal hij nooit een dragelijk partijtje kunnen spelen. Zo'n knaap houdt er vanzelf mee op, als hij ziet, dat hij ver bij VERHUIZING MR. EYSVOGEL Van 3 Augustus 1948 af is het adres van Mr. Arnold Eysvogel, eerste secretaris van A.F.C., gewijzigd en wel als volgt: Privé: Juliana van Stolberglaan 112, Naarden, telefoon K. 2959—7397. Kantoor: Prinsengracht ns. 612-622 te Amsterdam-Centrum, telefoon 34134. Men wordt verzocht bij voorkeur de correspondentie aan het kantooradres te richten. zijn kornuiten achterblijft. Hij zal zich dan op iets anders toeleggen, dat hem meer voldoening schenkt. Maar om die enkeling gaat het niet. In ons welbegrepen eigenbelang moeten wij er voor waken, dat A.F.C. een soort goedkope kinder crèche wordt, die handenvol geld kost en nóch aan de jongens, nóch aan de club bevrediging schenkt. T oekomstverwachting lk zie de toekomst nu eenmaal zo, dat, als wij ons op het huidige peil willen handhaven, wij sterke elftallen in het veld moeten brengen. Daarvoor zijn natuurlijk spelers met aanleg nodig, want alleen zij zijn een dure trainer waard. En om zulk materiaal te krijgen moeten wij de test handhaven, welke andere verenigingen al jaren met succes toepassen. Anders gaan wij op de duur positief bergaf. Stelt U eens voor, dat het tekort van het afgelopen, financieel nog zo meegevallen jaar eens niet uit de reserves had kunnen worden opgevangen, doch op onze werkende leden moest worden verhaald? Maar genoeg daarvan. Indien het enorme pas op het laatste nippertje bezworen gevaar velen de ogen voor de werkelijke situatie heeft geopend, dan hebben wij reeds een stap in de goede richting gedaan en kan deze discussie ver helderend werken. Het komende seizoen moge dan bewijzen, dat de Amsterdamse Football Club de vaste wil heeft om een vooraanstaande rol te blijven spelen. Ongetwijfeld zullen onze cricketers belangstelling hebben voor de reacties op de laatst geciteerde brief aan Don Bradman in de „Daily Express". Stromen lezers van het blad hebben er op gereageerd. Opmerkelijk is, dat de meerderheid het allerminst met den schrijver eens was. Kort samengevat schreven zij als volgt: Indertijd mopperden de Aussies over het bodyline bowlen, thans wij over het fielden. Het is altijd de verliezende partij, die zulke aanmerkingen maakt. Een ander zegt: Eerst was het 't weer, dan de toss en nu het fielden. Als we toch moeten verliezen, dan met vlag en wimpel in top. Een volgende: Als de batsman maar goed genoeg is, blijven de fielders wel op een afstand. We kunnen ze toch niet psycho-analytisch laten testen, of ze tegen de Van hoek Stadionplein 5

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 5