Malle (Voetbal) Gevallen: Wist U dat M. van der Zaken Overtoom 139 Telefoon 80008 l^edicure- a [deling Rectificatie JSegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. VII What 's in a name? In een heel ver verleden, de tijd nog dat R.A.P. in Mokum de lakens uitdeelde, was naast het rood-zwart ook een club in geel-blauw die korte tijd: „Eerste Klas" speelde. Die club was „Volharding", ter ziele als R.A.P. toch vonden die twee nog elkander in nood, stervensnood, zo ontstond V.R.C., in V.R.A. later veranderd. Als cricketclub leeft deze naam nu nog voort want cricket ging in oude tijden steeds samen met voetbal; men ziet pioniers als Schroder hun cricket belijden met evenveel passie als voetbal, en hij „J. C.", kon 't zo heerlijk beschrijven: „Wij kwamen des Maandags terug op het veld „op zoek naar de botten en schijven Voor hen, die niet weten, wie Schroder eens was, „Gott strafe de Umlaut!", zei deze die 'n mof attaqueerde als eenmaal bij R.A.P. 'n midvoor die niet weg wilde wezen Die spillende reus met zijn cricketdevies: „Aieolo! Als ik er op los sla!" Groot Amsterdammer en Groot Journalist; Kick Schroder, met sik Barbarossa Koopt de beste schoenen voor liw kind, zoals LI, Ouders ze bij Van der Zaken vindt Het juiste adres: Nu wilde 't geval, dat er toen ook een club tot het einde toe wilde „volharden" in de „A.V.V.B." de „Volks" zogezegd en dat men „Volharding" verwarde met die andere Mokumse club van die naam die een brief kreeg van over de grenzen (voor die jaren geweldig) of men niet met Paas wilde komen met 'n twintigtal mensen „St. Gilles" en „Beerschot" meen ik dat het was waarmee deze jongens bepaalden dat elk van de twee alle kosten der reis en verblijf voor „Volharding" betaalden Zo hadden die Mokumse jongens voor niets een vorstelijk verblijf bij de Vlamen De uitslag, zoiets van 80 en 101 was niets om zich over te schamen Moraal Schamen deed zich de K.N.V.B. die schielijk sloeg aan het bepalen: Clubs zullen niet meer worden geregistreerd met een naam die reeds voorkomt, 'n bepaling die weert „abuizen" en voetbalschandalen B. S. LE MARCHÉ. P i In de Juli-Schakel werd mededeling gedaan, dat in gezinnen, die meer dan één A.F.C.-Iid tellen, men kan volstaan met één Schakel, hetgeen verlichtend op de te hetalen contributie werkt. Er werd verzuimd te vermelden, dat dit uitsluitend geldt voor zover het adspirant- en juniorleden betreft. U gelieve hier als nog nota van te nemen. Het Russische voetbalteam de „Dynamo's", hetwelk in 1945 door Engeland toerde, niet minder dan 14 punten vastlegde en alleen onder die wenste te spelen? Punt B onder meer luidde: Slechts één wedstrijd in de 7 dagen. De spelers zonder rugnummers zouden uitkomen (Bravo! Red.). Alleen ter Russische Ambassade gedineerd zou worden (Ook niet zo gek. Red.). Het team eerst mocht oefenen op het terrein van zijn a.s. tegenstanders. Voor de matches in Londen 600 entrée-biljetten voor de Russische kolonie gereserveerd zouden blijven (tegen be taling?). Men vóór een wedstrijd eerst z'n tegenstanders in actie wilde zien. Men slechts een 5050 basis inzake de entréegelden, eiste. De Dynamo officials verklaarden, dat de spelers noch als amateurs, noch als profs betiteld konden worden, want iedere speler was in een ander beroep in Rusland betrokken. Geen enkele speler ontving derhalve een honorarium om voor de Dynamo's in Engeland te voetballen. Integendeel, gedurende de toer werd hun salaris in Rusland ingetrokken, doch de clubs, waarvoor de spelers uitkwamen, betaalden het salaris. De eerste match tegen Chelsea eindigde 33, ten aanschouwe van 82.000 man publiek. Onmiddellijk na het bekend worden van dit resultaat, kwamen er 34 aanvragen uit Engeland binnen om tegen de Dynamo's te kunnen spelen. Tegen Cardiff wonnen de Russen met 101, tegenover 45.000 man publiek, terwijl de derde match tegen de Asrenal met 43 gewonnen werd. 54.000 man weerstonden toen 'n mistmatch! Waarna naar Glasgow getrokken werd en, tegenover 90.000 toeschouwers een 22 tegen de beroemde Rangers qeboekt werd. P. J. L. 13

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 13