meijeR Honkbal Cricket BLOEMWERKEN begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. U wist het waarschijnlijk niet, maar wij behoren ook tot die lieden, die op 1 Mei (0 uur) in hei holle van de nacht de ramen openschuiven en dan luidkeels de stilte verscheu ren met hun Ibronstkreet: „Weg die doelpalen, wij willen alleen maar bail^." Dat deden wij ook dit jaar, doch in "tegenstelling tot andere jaren stond daar, in het licht van de lantaarn, een agent, hoog en sinister. Langzaam draaide hij zich om, keek mij enige ogenblikken niet erg intelligent aan en sprak toen in opperste verbazing: „Gut, meneer, één is toch genoeg.'' Hij snapte het niet, dat loze lid, en wij sloten het raam, een beetje verdrietig. Zo begon ons cricketseizoen. Onze flanellen hingen sneeuwwit in de kast, schoenen en sokken lagen bij stapels er naast en met ongeduld verbeidden wij de eerste wedstrijd. Die kwam. Wij en enkele anderen, die het nog leren moesten, trokken naar een veldje, ergens in de rimboe van het Westen. Direct zagen wij, dat het veld slecht zou lopen; daarvoor was het aantal kuilen te groot, bovendien was de koe, die het gras kort moest houden, reeds geruime tijd geleden als biefstuk en blinde vink op goed voorziene tafels verdwenen. De pitch was ook niet je dat, er waren wel enkele sporen, die op een mat leken, maar wij meenden, dat de nabijgelegen 'boerderij ter elfder ure' nog een deur matje had geleverd. Deze veronderstelling bleek juist te zijn, want toen wij het brokje textiel omkeerden, bleek er een kaartje op bevestigd te zijn: „Voeten vegen, a.u.b." Wij hebben dit meer voorkomende verzoek toen niet opgevolgd, vrezende, dat de restanten in onze spikes zouden blijven zitten. Niettemin besloten wij tot spelen. De captain tosste met zijn vulpenhouder en zowaar hij had geluk, want de ronde kant kwam boven. Wij gingen batten. Dat was heel juist gezien, want 's middags zou het gras natuurlijk nog langer zijn en dienovereenkomstig slechter lopen. Het eerste wicket was spoedig geveld. De bowler had er part noch deel aan, want hij wierp juist een levensgrote wide. Ons inziens was de tuimeling van het wicket aan de wind te danken en onze eerste man vroeg dan ook zeer terecht: „How's that?" De umpire (bestuurslid van de tegenpartij) keek zeer verbaasd en knoopte een praatje aan. „Maar, beste jongen, je staat er al minstens tien minuten. Heus, in het paviljoen verkopen ze prima koffie." Voor dit argument bezweek onze man en baande zich een weg door het gras. Ons volgende bat was met de eerste bal al uit, want ze hadden het wicket vergeten op te zetten. Het gras groeide als een gek en slechts met behulp van kompas en sextant wist hij het paviljoen te vinden. We waren allemaal uit voor een totaal van 1 (die wide). OLYMPIAPLEIN 176-132 AMSTERDAM ZUID TELEFOON 22327 (NA 6 UUR 84276-50498 Toen gingen we maar fielden. Ik mocht bowlen, wat ik zeer logisch vond. In de kooi 'behoedde het net de ballen er voor, dat ze in de Schinkel terecht kwamen en het was dus duidelijk, dat hier het gras deze nuttige functie zou over nemen. Nadat ik enige ogenblikken bezig was geweest met het uitrekenen van mijn drie passen, de umpire twee meter links van het wicket had gezet en de dichtstbijzijnde batsman een slaapmiddel had toegediend, liet ik mijn eerste bal los. Vol belangstelling volgde iedereen het ding tot hij niet veel meer was dan een speldeprikje in het luchtruim. Toen stortte de bal zich naar beneden. Even zwiepte het bat, enige minuten gebeurde er niets. Toen klonk er van heel ver over de velden het gerinkel van brekend glas. Dit spel her haalde zich eveneens bij mijn volgende ballen. Steeds weer dat nietige stipje en steeds weer dat gerinkel. Vijf minuten later kwam de boer aanlopen. We zagen het gras nijdig heen en weer zwiepen. Toen stond hij voor me. Dreigend en kil keek hij me aan en sprak toen héél cynisch: „Er is nog één ruit heel in mijn huis." Het was, alsof er een steen van mijn hart werd weg genomen. „Wat valt me dat mee, nijvere zaaier!" Wij verloren met 23 runs en alle wickets, die er maar te vinden waren. Toch sierde een glimlach ons gelaat, want, jeugdige vrienden, het gaat er niet om of je wint of verliest, maar hoe je de wedstrijd speelt! De rekening was vrij hoog. FREDERIKJE. Tot nu speelde A.B.C. I negen wedstrijden, waarvan we er acht wonnen. Van H.C.K. werd verloren met 85, ver diend, doch het zat ons niet direct mee. Paul Minderman was reeds in de tweede wedstrijd van het seizoen voor de rest daarvan uitgeschakeld, doordat hij een enkel brak. Twee anderen onzer spelers deelden in de toendertijd heersende spitepidemie, doch deden mee, na veel oke en gewrijf. Alsof dit nog niet genoeg was, blesseerde onze captain, Ad Kraal, zich zodanig, dat hij enkele dure fouten maakte. Naar, voor iemand, die practisch foutloos speelt. Maar H.C.K. komt Zaterdag 7 Augustus bij ons. Het gehele seizoen hadden we gedacht, dat die wedstrijd ons hoogstens gelijk kop brengen, doch H.C.K. verspeelde één punt tegen Watergraafsmeer, zodat een overwinning voor beide clubs voldoende is voor het Afdelingskampioenschap. Daarop volgt dan een tweetal kampioenswedstrijden tegen de andere Afdelingskampioen en wie daar het meeste punten uithaalt, promoveert automatisch. Watergraafsmeer hebben we gelukkig beide keren gehad. (102 en uit 29.) We spelen niet zo veel beter als vroeger, maar we hebben in onze Canadese vriend Fred Marsland een prima en enthousiast bowler, die bovendien links en rechts de bal zo ongeveer slaat, waar hij hem hébben wil. De combinatie met catcher Ad Kraal is prachtig. 4 Juli speelden onze twee eerste teams op het tournooi van de vijf-en-twintigjarige Sportclub Haarlem. Via Zeeburgia (2—1), T.Y.B.B. (2—2), T.Y.B.B. (7—5) en R.C.H. (8—4) won het eerste dezelfde prijs. Het tweede won van Haarlem II (65), doch kwam tegen E.H.S. te kort (16). Dat E.H.S. staat bovenaan in de afdeling van ons tweede. Wij hébben daar 10 punten en Quick II nog geen enkele. Reeds enkele wedstrijden van ons tweede heb ik mogen zien en ik heb nog nooit spijt gehad van de verre reis en het op 11

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 11