bi] peteRs iets BeteRs voor uw heRenmoöe-apti kelen AMSTELVEENSEWEG 87 - TELEFOON 26256 begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. „auto's. Onder de bevolking is voetbal fantastisch populair, „een paar weken geleden speelde de Bond (Inheemsen en „Chinezen) tegen Be-Quick (het militaire elftal). De op brengst was ruim ƒ1100.en dat in een plaats als „Paré!(Paréparé is een klein plaatsje aan de kust van Z.W.-Celebes, ca. 150 K.M. ten Noorden van Makassar. Red.) W. F. Bcommelcamp a/b Kota Baroe, 30 Mei. Over een goede maand hoop ik al mijn vrienden „persoonlijk de hand te drukken en te bedanken voor het- „geen zij voor mij deden. In Bandoeng ontmoette ik nog „Cijfer. Hij verklaarde mij voor gek dat ik naar Nederland „ging. „Ik begin hier pas te leven'vertelde hij mij. Kon „het ook wel aan hem zien, want hij zag er patent uit. „Ontvang vele groeten voor de A.F.C. en tot spoedig „ziensWIL. Adres Nederland: Kuinderstraat 131, Amsterdam-Zuid. (Inmiddels gearriveerd; welkom thuis. Red.) Bob Spelter, Balikpapan, 1 Juni. Reeds lang had ik een serieus artikel willen schrij- „ven over Zo leven wij in Balikpapan als variant „op het boek: Zo leven wij in Indië doch ben er niet „zeker van dat een dergelijk artikel geplaatst zal worden in „onze Schakel (Altijd Red.) en zo iets voor niets te „schrijven, daar is het toch nog altijd een tikkeltje te warm „voor; en toch heb ik zo n idee, dat de meeste A.F.C.'ers „nog nooit in Balikpapan zijn geweest en toch wel interesse „hebben waar een klein deel onzer deviezen vandaan komt. „In Holland ligt de voetballerij nu weer voor enkele weken „stil, maar hier gaan wij onverdroten door en practisch elke „Zondag zijn Cor (ter Horst) en ik op het groene veld te „vinden en hebben al menig doelpunt aan onze rood-zwarte „kousen hangen. Waarde Le Marché, met spanning zie ik „weer de volgende epistels tegemoet en laten het dan weer „optimistische regels zijn, die ik over onze A.F.C. hoop te „lezen. Tot schrijfs en in gedachten een stevige handdruk „van een der „Heren Zeventien".' m m m VELE lieden op dit ondermaanse bewaren hun goede humeur voor de Zaterdag. Het lieflijk vooruitzicht van de vrije Zondag, het lange uitslapen met als zoete climax het ontbijt plus thee op bed, doet hen de Zaterdag als de dag der dagen kwalificeren. Vele dingen zullen je echter bewaren, als je ze op Zondagavond tegen komt, maar Maandags, ach en wee. Die hele lange week!! Zo ben ik niet. Dit even voor een hernieuwde kennis making, Niet dat het belangrijk is, maar het staat zo beleefd. Wanneer ik 's Maandagsochtends mijn kantoor („mijn" kantoor) betreed straalt er niets dan zonnigheid van mijn wezen af, tot ontstellende irritatie van mijn collega's. Zelfs mijn pijnlijk lage totalen in het cricket vermogen deze glim lach niet te verstoren. Zoals ik reeds zeide, de waardering van mijn collega's op Maandagmorgen is al zeer gering. Nog geringer dan op andere dagen. Sommigen Uwer zal dat iets zeggen, de meesten niets. Ik vervul mijn plichten met op gewektheid en behaal aldus alle witte voeten van de wereld bij mijn superieuren. In hoeverre ze in werkelijkheid supe rieur zijn zal ik in het midden laten. Die Maandag, die langzaam wegtikt over de wijzerplaat van de kantoorklokMijn humeur blijft zonnig, ook als de cliché's niet op tijd zijn, ook als er weer liederlijk en triomfantelijk in mijn artikel is geschrapt. Met nauw ver beten ongeduld staar ik maar naar die klok. Eindelijk, het wordt half zes. Gauw even eten en dannaar van Tuyll. Ach, kijk ze zitten rond de tafel met de stenen, vier mogen er aan komen, de andere zeventien niet, zij kijken toe, intens en genieten van het intellect, dat zich manifesteert in dubbel zes of blank om één. Een enkele maal klinkt hun ijl gelach door de zaal, het warrelt omhoog langs de rookspiralen en verstoort een ander viertal plus supporters, die twee tafels verder pertinent beweren, dat ze hem reeds kennen, derhalve de wens tot uiting brengen, dat ze liever passen. Deze opgewekte stemming, die keer op keer van Tuyll in vervoering brengt, is verstoord. Dat merkte ik de laatste keer. Er hing iets lugubers in de sfeer, iets van een subtiele drei ging. Groepjes belangrijke lieden zaten geheimzinnig te smoe zen, legden amicaal de armen over elkanders schouders en vertrouwden elkaar toe, dat Barbertje moest hangen. In alle hoeken en gaten zaten twee, hooguit drie lieden bij elkaar en spraken ik weet het zeker niet over de derde wereldoorlog, niet over het tweede elftal, niet over de Sprinkhanen, maar over iets dat ten nauwste samenhangt met verkiezingen. Wij hadden ons teruggetrokken, voorname lieden, en keken geamuseerd naar al dat gedoe. Er passeerde ons iemand, de neus wat vreemd, het haar wat schaars en de oren wat agressief, hij was in gezelschap van nog iemand. Plotseling boog zich iemand aan ons tafeltje voorover en fiuisterae: „Ssttü daar gaat lijst zestien Eerbiedig staarden wij de mannen na, uiteraard in onze onschuld. Doch ziet, ergens kwam iemand aangeslopen, be hoedzaam, de schoenen in de hand, spiedend bewogen zijn pupillen van links naar rechts. Ik verstijfde, een koude wijs vinger wees in mijn richting en kromde zich om mij te be duiden hem te volgen. Bibberend kwam ik terug. „En?" vroe gen zes paar ogen aan ons tafeltje. „Poep aan de knikker", was mijn bescheid. Men knikte begrijpend en nipte aan het glas. Heus, die clubavonden worden te opwindend, waarom wordt er zo'n lawaai geschopt? Ik stem toch niet mee. Maar wat dacht U van het volgende bestuur: Voorzitter de Heer M. Hubertus. Zeer onderhoudend, vooral met zusterverenigingen1). Tweede voorzitter de Heer T. Ruman. Zal altijd glim lachen, al staan alle elftallen onderaan. Secretaris de Heer Douwe Eyssnor. Uitstekend verbin dingsman tussen slips en gully. Penningmeester: Niet nodig. Tweede penningmeester: Ook niet nodig. Commissaris van materiaal: Ondergetekende in verband met zijn op handen zijnd huwelijk Bezwaren moeten worden ingediend uiterlijk 15 Juli bij mij. FREDERIKJE. 1) Dit gijntje speciaal begrijpelijk voor de leden, die in Indië waren. Red. 9

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 9