Café Restaurant Amstelveenseweg Begunstiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. heel lang van sport- en ander nieuws verstoken blijven. Dat andere nieuws is vaak niet zo lollig, dus kan je daarvan des noods verstoken blijven. Sportnieuws komt echter altijd te laat." Dick Cijfer, Batavia; 4-5-'48. had ik graag, dat A.F.C. mij in het vervolg dergelijke spanningen zou willen besparen. Niet dat ik iets tegen 91 overwinningen heb. dat niet, maar ze moeten het een beetje regelmatiger over het seizoen verdelenNa een grappige uiteenzetting over de vele redenen, die men in Indië heeft om een bor reltje te drinken, (inderdaad, in het vaderland kennen wij dat zo niet) en te hebben gememoreerd dat het de goede gewoonte is bij iedere corner tijdens de uitzending Holland België iets te savoureren omdat er in die wedstrijden zo weinig goals worden gemaakt wat een geluk, dat Z.V.V. A.F.C. niet in aanmerking voor uitzending komt ver volgt hij ernstig; klassieke muziek betekent voor. mij enorm veel, maar we hebben hier een omroeporkest, dat elke Zondagavond een geslaagde parodie op een symphonie- orkest laat horen. Goede literatuur is hier bijna niet te krij gen. Goede films komen hier sporadisch, en als ze komen is het succes maar matig („Brief encounter" b.v. had hier nau welijks enig succes). Behoorlijke sportwedstrijden, voetbal op een beetje redelijk peil, het is hier (in Batavia) allemaal niet te vinden. Dus: Als je je eens ontspannen wilt, wordt hier vrij wat meer gedronken dan in HollandEn verder „Overigens bevalt het mij hier uitstekend en ik hoop, dat mijn gemobiliseerde clubgenoten het hier ook kunnen uit houden en, ik herhaal het, straks na de demobilisatie niet allen naar Holland willen terugkeren. We zitten hier te schreeuwen om goede en harde werkers. IK WIL A.F.C. NIET VAN HAAR LEDEN BEROVEN, MAAR IK HOOP TOCH DAT ER ENKELEN ZULLEN ZIJN, DIE HIER HUN. TOEKOMST WILLEN ZOEKEN..." Lex Rimini, Batavia; 10-5-'48. voetbal in Indië staat nu niet bepaald op een hoog peil en dat is ook niet te ver wonderen met die enorme hitte; volgens de laatste gegevens is deze kentering de warmste sinds 1927 en wij vallen dus met de neus in de boterVerder: ook las ik in de krant van de opening van de nieuwe A.C.C.-kooi. Hoe gaat het anders met de A.B.C. Van hieruit wens ik het tweede sterkte. Het zou werkelijk zonde zijn als ze de plaats in de Iste klas moesten afstaan. De hartelijke groeten voor de hele A.F.C.-familie." Dit waren uittreksels uit de brieven die ik het laatst ont ving. Zij kruisten mijn Pinkstergroet, waarbij ik reeds de goede stand van het tweede kon vermelden. Op 25 Mei kon ik de gelukkige afloop en het behoud van A.F.C. II voor de Reserve Eerste Klasse uitvoerig melden. B. S. LE MARCHÊ. Naschrift. N. J. H. Bijl, Bandoeng: 25 Mei. Korporaal Bijl heeft het in zijn vrije tijd klaargespeeld zijn eindexamen 5 jarige H.B.S. te doen enhiervoor te slagen. Onze hartelijke gelukwensen voor dit unieke staaltje van doorzettingsver mogen. „Beste Koopman", schrijft Bijl, „een periode van hard werken is voorbij en ik kan met een verlicht hart weer van alles doen, waar ik in m'n vrije tijd zin in heb. De H.B.S.- sprint is n.l. ten einde en ik ben verheugd te kunnen me dedelen, dat ik „binnen de tijd" gearriveerd ben „safe and well though rather tired". Ik ben n.l. geslaagd en het is een pak van m n hart, zoals U zich wel kunt voorstellen. Het zal echter (helaas) nog geruime tijd duren, voordat ik m'n kennis in de praktijk zal kunnen brengen, want de 7 Dec. Div. „demobbed" dit jaar zeker niet. „Eens dan komt de tijd, dat wij de rimboe gaan verlaten", enz., alhoewel dat voor mij nog niet zeker is, want ik heb nog steeds aspira ties om nog enige jaren in dit hitte-land door te brengen, maar dan niet als soldaat. Veel zal van de mogelijkheden en de toestand alhier afhangen. Enige dagen geleden ontving ik Uw aardige „Pinkstergroet per Luchtpost" en ik ben het volkomen met de strekking van dat vers eens. En ook nu zijn er weer bewijzen! in overvloed, die to nen dat, eenmaal teruggekeerd in het landje van de roddel, enz., na enige tijd de aantrekkingskracht te sterk wordt voor het oude Ned. Indië en de jonge- en oude lieden zich weer melden om s.v.p. in Indië te mogen werken e.g. dienen. Zo blijft er tenminste werk aan de winkel voor de div. Scheep en Luchtvaartmijen, nietwaar? Ik heb met interesse de voetbaluitslagen van ons Tweede gevolgd, ze doen het niet slecht tot nu toe, althans de laatste uitslagem rechtvaardigen de hoop op een behouden blijven in de Reserve 1ste klas. I keep my fingers crossed en als ik dit schrijf zal het pleit alreeds beslecht zijn. Twee weken geleden ben ik in Garoet geweest, nadat ik ruim een half jaar geleden deze stad bezocht. Enorm, wat een vooruitgang. De straten, eerst een kuil en gat, nu weer zo goed als gefixed, vele huisjes weer opgetrokken, straat verlichting, een door de Verbindingsafdeling eigen gebouw de zender (en wat een programma en ontvangst), radio distributie voor elke soldatenkamer. De mensen lopen niet meer in vodden, de inlandse vrouwen steken elkander weer de( laief af in sierlijke kledij. Er was juist een vierdaags feest aan de gang, ter gelegenheid van de beëdiging van wedana's en assistent-wedana's waar iedereen aan mee deed. Voetbalwedstrijden, volksspelen, openluchtfilmvoorstel lingen (Welfare), rammengevechten, optochten, al of niet al legorisch, enz., enz. en bovenal, overal glundere en voldane gezichten, niet in het minst van Uw korporaal, P. v. d. Neut, Paré-Paré, 26 Mei. Het voetbal draait in Paré Paré nu op volle toeren: „per dag worden 2 comp.-wedstrijden in de 1ste en in de „2de klasse gespeeld. De deelnemende elftallen moeten van „grote afstanden komen, over slechte wegen en in hotsende Van hoek Stadionplein 8

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 8