ITERSON Uit de Tropen Alb tede-n iacui A.J.Q. JBegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. TOEN in de November-Schakel van 1947 de Com missie Indië de gelukkige gedachte had een oproep te plaatsen waarin zij verzocht de jongens in Indië niet te vergeten, maar deze A.F.C.-ers zo af en toe eens iets te laten weten, rees bij mij het plan deze jongens te gaan schrijven. U herinnert zich, dat de volijverige Commissie, die al heel wat pakjes, tijdschriften en| „Schakels" (thans per Lucht post!) verzorgd heeft en naar zij hoopt nog verzorgen zal in die bewuste November-Schakel een opgave deed van 17 adressen? Naar de toenmalige bewindhebbers van de oude „Compagnie van Verre", de latere Oost Indische Com pagnie kregen zij prompt de naam van „De Heren Zeven tien". Van deze „Heren Zeventien" vielen er enkele af door repatriëring en, o schande, enige, die, zelfs na het zenden van het 5de pakje, en dit terwijl de Commissie zeker wist dat alle pakjes waren ontvangen het nog niet nodig hadden geoordeeld een simpel bedankje te zenden. Nieuwe wapenbroeders gingen scheep en ook, gelukkig teken: van herleving, een klein aantal A.F.C.'ers dat het zo geteisterde land mee helpt opbouwen. En het was op zijn minst eigen aardig, dat het aantal Indische A.F.C.'ers, na al deze muta ties, stationnair bleef. „De Heren Zeventien zijn dus nog steeds intact en voor de vele A.F.C.'ers hier, die popelen onze jongens nu toch ook eens te kunnen schrijven, volgen hier de namen en adressen: E. Bos, Flatgebouw Tanah Abang, Oost 51-55, Batavia C.; A. Bos, 270601079, Depót Pantsertroepen 5e Eskadron, Staf Veldpost Bandoeng; G. W. Breedveld, Poerwakertoweg 33, Batavia; D. Cij fer, p.a. Ned. Ind. Landbouw Mij., Stationsplein, postbus 164, Batavia; W. van Dijkhuizen, p.a. Ned. Handel Mij., Batavia; 1ste Luiten. E. Geelhuijzen, 306315 I. III. 12 R.I. II inf. brig. 7 Dec. Div., Batavia; G. A. Graanboom, 250630123 Staf c. Ill (Reg. Jagers p.a. Kwar tiermeester I. inf. brig. 7 Dec. Div., veldpost Batavia; C. Hoogenstrijd, 251207043 I inf. brig. Transport Cie A.A.T. 7 Dec. Div., veldpost Bandoeng; A. C. Metzelaar, p.a. Kon. Ned. Paketvaart Mij., Palembang, Sumatra; H. L. Schoone- veldt, 260930094 I. 12 R.V.A. II Div., veldpost Soerabaja: H. van Rossum, 270310003 Verbindingsdienst II-7 R.I., veldpost Semarang; N. J. H. Bijl, korporaal 190112004 I Div. V.b.d.A. He Cie H. Sectie, veldpost Bandoeng; C. ter Horst en B. Spelter, beiden: Hollandia Hotel Technische Heuvel, Balikpapan, Borneo; G. v. d. Neut, 281120391 I inf. XV 2-5-Ie Pare-Pare, veldpost Batavia; J. Fischer, Irene Boulevard 17, Bandoeng; Chr. Kuggeleijn jr., K.L.M. Kamp, Mess kamer 32, Secretarieweg, Batavia; A. Rimini, korporaal 250118094 Krijgsraad der K.L., veldpost Batavia. Dat zijn ze, 9 militairen en 9 burgers. Luit. Brommelcamp repatrieer de; in zijn plaats kwam A. J. Bos als nieuwe militair en weer waren de „Heren Zeventien compleet. Toen gooide „burger" Breedveld als 18de roet in het eten, maar, ge zult het zien: nu zwaait aen van de andere jongens binnenkort afaldus de „Heren Zeventien" intact latend. Neemt, A.F.C.'ers, deze adressen, liefst allen, doch in ieder geval van degene(n) waarvoor II voorkeur hebt, even over en schrijft eens één keer! U zult dubbel en dwars be loond worden door de reacties. Luistert naar wat men uit Indië antwoordt: A. C. Metzelaar, Palembang; 11-5- 48. ik ontving de brief van vorig jaar November, de Nieuwjaars- ent Paas- groet en ten slotte de laatste brief van 12 April alle in goede orde„A.C." verontschuldigt zich dan dat hij niet eerder schreef en vervolgt: maar ik geloof toch wel, dat ik een argument kan aanvoeren dat steek houdt. Ik ben n.l. Januari j.l. getrouwd (wat is de specifieke markt- taal daarvoor?) en dientengevolge heb ik mij door een zee van brieven moeten heenwerken Op die vraag tussen haakjes geplaatst wil ik even ant woorden, „l'Impression du Marché" luidt: „Je ben! de si gaar", of in „Bahasa Pasar": „De Pisang „Ik wil", zo eindigt „A.C." zijn lange en allerhartelijkste brief, „van deze plaats ook nog eens even mijn waard'dng uitspreken voor wat door de C.l. voor ons hier in hel verre Indië wordt gedaan. Regelmatig ontvang ik behalve diverse weekbladen, „De Schakel", en enige tijd geleden werd ik ook verrast met een A.F.C.-pakket, waarvoor ik de Com missie al persoonlijk bedankte. Ik heb in Batavia heel wat sportcontact gehad met jongens uit E.D.O., H.C.K., SPAR TA, BLAUW WIT, AJAX, HAARLEM en andere clubs, maar vrijwel nergens bestond een organisatie op dit gebied, die ook maar enigszins bij de onze kan halen Jaap Fischer, Bandoeng; 14-5- 48. deze zelfde Charlie van Amstel heb ik 40 jaar later als Secretaris van de So ciëteit te Semarang opnieuw mogen ontmoeten en ik heb met hem over de goede oude tijd zitten bomen. Vertel Jaques van Ooy maar, dat ik de oude Charlie gesproken 'heb, hij zal zich ongetwijfeld de lange Charlie nog herin nerenJaap schrijft dan uitvoerig over zijn medeleven met A.F.C. gedurende de laatste weken en sprekende over de 9—1 op Z.V.V.: kan jij je indenken wat zo n be richt betekent voor een doorgefourneerde A.F.C.'er, die ja ren niets van zijn club heeft gehoord? Een „vierkante lum mel" werd onmiddellijk tot lijk gepromoveerdEn ver der: de zwartharige Jo Wijnand hier gesproken, die Bandoeng en omgeving onveilig kwam maken. Jo was niet optimistisch, doch wij wisten niet dat 1948 voor A.F.C. zó moeilijk zou worden. Wil je Jo mijn hartelijke groeten doen en hem zeggen, dat het A.F.C.- uurtje met hem mij bijzonder goed gedaan heeft? En wil je de groeten doen aan alle qlubleden? Ieder is mij even lief, dus zonder onderscheid des persoons. Ik hoop, dat ik nog vele brieven en Schakels zal mogen ontvangen. Mijn oude vrienden: Jacq. en Ernst van Ooy, Arie Mets, Dick Bes- sem, SijmeiJ Wit, Alfred Sabelson, Jaap van Nek, de Schee pens, enz. wil je die hartelijk van mij groeten en ook Gé en Piet (met s en sch) niet te vergeten Cor ter Horst,, Balikpapan; 4-5-'48. en zeker 't snelle nieuws van de uitslag tegen Z.V.V. We zitten hier nogal afgelegen en een radio is niet in ons bezit, zodat wij vaak gaan wij natuurlijk naar in de Roelof Hartstraat nummer 34, telefoon 2.0.5.8.0, want hij levert ons steeds het beste voor onze sportuitrusting 7

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 7