meijeR bloemwerken Teamw/ork J. W. 13egunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. OLYMPIAPLE1N 176-132 AMSTERDAM ZUID TELEFOON 22327 (NA UUR 84276-50498 Nu moge ik even van de behandeling van de agenda af stappen en over de Schakel iets aan de leden vertellen. Dat de contributie inclusief de Schakel wordt berekend, is een concessie van het Bestuur geweest, dat zijn oorspronkelijke voorstel exclusief de Schakel had uitgebracht. Maar nu moeten de leden niet het gevoel hebben, dat de zaak hier mede klaar is en dat zij tot in lengte van dagen de Schakel zullen kunnen ontvangen, zoals zij die de laatste jaren ge kend hebben. Iedereen, die geen vreemdeling is in het publiciteits-Jeruzalem, zal op zijn vingers kunnen uitrekenen, dat, ook al ontvangt de Schakel-kas door deze nieuwe regeling iets meer abonnementsgeld, het blad zich nooit uit de abonnementsgelden kan bedruipen. Het is de buiten wereld en met de hand op het hart, ons zelf ook wel eens een raadsel, dat wij een uitgave als de Schakel konden handhaven zonder een dubbeltje toelage uit de ver enigingskas. Welnu, dit kon alleen dank zij onze adver teerders. Alleen indien U èn onze adverteerders begunstigt èn zelf een advertentie aanbrengt, kan de Schakel zich op het huidige niveau handhaven. Anders zal in een nabije toe komst, hoe dan ook, ons blad moeten worden ingekrompen. Leo Horn bleek dit direct al duidelijk te zien, door spontaan een reclame-bijdrage van 250.— toe te zeggen. Wij zijn hiervoor zeer erkentelijk en hopen, dat dit voorbeeld stimu lerend zal werken. Dan nog iets. DEZE Schakel komt nu bij ALLE leden. Maar er zijn gezinnen, die meer dan één A.F.C.-lid tellen. In die gevallen is het heel goed denkbaar, dat men met één Schakel kan volstaan, hetgeen dan verlichtend op de te be talen contributie werkt. Zij, die hiervoor in aanmerking wen sen te komen, worden verzocht zich OMGAAND te richten tot onze administrateur J. Bakker, 2e Jan v. d. Heyden- straat 21. Benoemingen. Bij de benoemingen voor de elftalcommissie stelde Neseii- berend voor, een andere organisatie voor de elftalcommissies in het leven te roepen. Naar zijn mening moet er komen een commissie A, bestaande uit drie personen, die de gehele technische leiding in handen neemt van het eerste en tweede elftal en deze ploegen ook opstelt. Deze commissie zou wor den bijgestaan door een B-commissie voor III en IV, een C-commissie voor V t/m VIII en een jeugdcommissie. In de vergadering kon hierover niet beslist worden, omdat, zoals Metz en van Ooy uiteenzetten, hiervoor een reglements wijziging nodig is, welke dus voor de September-vergadering zou kunnen worden ingediend. Thans werd besloten de A-commissie te doen bestaan uit van Nek, Nesenberend en H. Scheepstra; de B-commissie uit Betz, Klumper en Thonus. In verband hiermede werd in de C-commissie Klumper opgevolgd door van Noppen, ter wijl de jeugdcommissie ongewijzigd blijft. Diversen. In het bovenstaande hebben wij de belangrijkste besluiten van de Algemene Vergadering weergegeven. Uiteraard zijn nog meer punten ter sprake gekomen, welke wij hier nog even nader belichten. Van droeve aard was het feit, dat wij staande het over lijden van de heer Holtzappel Sr. herdachten. Het leven in eeti voetbalclub is als het ware een afschaduwing van het echte leven: licht en donker, vreugde en leed. Vreugde was er om de daverende resultaten van het zevende elftal, har telijke waardering bij het overhandigen van het door Czerno zo fraai vervaardigde diploma aan onze clubridder Jac. van Ooy. Zorg was er om de plotselinge, ernstige ziekte van Jaap van Nek, waarbij Arie Mets namens de vergadering stilstond om hem volledige en spoedige beterschap toe te wensen. Pierre Eskes vroeg om een speciale „studentencontributie hetgeen bestreden werd door de oud-student van Dnel. Ook bij de rondvraag kwamen de tongen los. George Wijnand bracht namens alle jongens in Indië de dank over voor alles, wat de commissie-Indië voor de A.F.C. ers over zee deed en doet. Postmaa kreeg een bevestigend antwoord op zijn vraag, of de trainer gekend wordt in de opstelling der elftallen. De financiële verhouding ClubkasSchakelkas werd aan gesneden door Theo van Nigtevegt en Wijnand, waarbij naar voren kwam, dat deze materie nader door Bestuur en Schakel-administratie besproken zal worden. De gouden medailles, die de A.F.C.-spelers nog te goed hebben van het winnen van de A.R.O.L. Beker in 1943, zijn er nog steeds niet, zo bleek uit een mededeling van Cerrie Stallmann. (Misschien kan het Marshall-plan redding brengen? Red.) Willy v. d. Berg wilde een nieuwe bron van inkomsten aanboren door het aanbrengen van reclames op de achterzijde van onze tribunes, maar de voorzitter deelde mede, dat de Schoonheidscommissie van de stad zich daartegen verzet. Onze nieuwe voorzitter Hauber heeft in een korte en pittige speech een beroep gedaan op de samenwerking tussen en de medewerking van alle A.F.C.-ers en de klok begon net middernacht te slaan, toen deze belangwekkende en naar wij hopen vruchtdragende vergadering gesloten kon worden. -•"yST gebeurde op een regenachtige Zondag, dat de cricketers van het tweede elftal van A.C.C. op de terugreis waren van Deventer naar Amsterdam. De trein was niet overmatig bezet en onmiddellijk werd een coupé „genomen"waar wij met zijn elven in hadden gekund, ware het niet, dat twee andere passagiers daarin een plaats hadden ge vonden. Een van deze heren voelde direct zijn sportieve plicht en bood aan in de aangrenzende coupé te gaan zitten. Deze daad werd spontaan geprezen met een „He is jolly good fellow". Het klonk wel vals, doch het was in ieder geval goed gemeend. De andere heer werd inmiddels door Wim Staats en Dick van Gemen en. de niet te missen steun van George Wijnand be werkt. Eerst verschrikkelijk vriendelijk, toen wat hef tiger. Daarna de gebruikelijke weg volgend van cor ruptie en aanbiedingen, en toen hij nog niet wenste te verdwijnen, gebeurde dat verschrikkelijk komische, waar ik nu nog pijn in de buik van het lachen van heb. Met vereende krachten werd de man bij „kop en k..." genomen, opgetild en eenvoudig verwijderd. Hij spartelde niet eens tegen en verzocht, deemoedig om de hoek van de coupé kijkend, om zijn regenjas. Die hebben wij hem „maar" teruggegeven. Er zit dash in je team of niet W. S. 4

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 4