Contributieverhoging aangenomen x Uitbreiding van bestuur tot negen leden m m e JBegunstiging van onze Jddver teerder s, houdt de Schakel in stand. DE zeer belangrijke algemene vergadering, welke op 18 Juni in „Parkzicht" plaats vond en die wekenlang de gemoederen in onze vereniging heeft bezig ge houden, heeft een bijzonder prettig en vlot verloop gehad en leidde tot enige belangrijke besluiten, welke van grote betekenis voor A.F.C. kunnen zijn. De twee belangrijkste beslissingen zijn wel: de bestuurs- uitbreiding en de contributieverhoging. Gelukkig kunnen wij schrijven: bestuurs uitbreiding, want de ironie van de geschiedenis wil, dat wij de avond beëindigden met 9 be stuursleden, en dat wisten gelukkig maar enkele insiders de avond „startten" eigenlijk zonder bestuursleden voor het nieuwe seizoen. Het was algemeen bekend, dat Arie Mets zou aftreden als voorzitter. Niet algemeen bekend was, dat vele andere bestuursleden meenden, dat de op hen uitge oefende critiek een persoonlijk karakter zou hebben en daarom eveneens van plan waren, hun functies neer te leggen. Ons erelid Dick Bessem heeft op de hem eigen prettige wijze een uitweg uit de impasse gevonden. Toen de Bestuursverkiezing aan de orde kwam, beleefden wij het schouwspel, dat Dick Bessem alleen achter de bestuurstafel plSats nam. Hij hield een toespraak van hart tot hart, waar van Dick in A.F.C.-vergaderingen het monopolie verworven heeft en wees er op, dat het volgend seizoen ons ongetwijfeld voor grote moeilijkheden zal stellen. Vervolgens releveerde onze oud-voorzitter de grote problemen, welke het bestuur in het afgelopen jaar heeft op te lossen gehad, problemen die tenslotte ook kónden worden opgelost. Dit heeft even wel met zich medegebracht, dat er onrust in de vereniging geweest is. Het wegnemen van die onrust is meermalen een punt van discussie in de bestuursvergadering geweest. Aan vankelijk had het Bestuur besloten, óf en bloc te blijven óf en bloc af te treden, teneinde duidelijk naar voren te laten komen, dat het Bestuur zich ook en bloc verantwoordelijk en eensgezind wilde tonen inzake de gevolgde politiek. Een der leden heeft in een brief critiek op het Bestuur geuit, die lang niet mals was en waarin het Bestuur meende, een persoon lijk accent te beluisteren, hetgeen ons in een nieuwe impasse heeft gebracht. Wijnand heeft hierop in de eerste plaats Dick Bessem dank en hulde gebracht, dat hij ondanks zijn uiterst drukke werkzaamheden deze lastige taak, om alleen achter de bestuurstafel plaats te nemen en de discussies te leiden, op zijn schouders genomen had. Voortgaande, betoogde hij, het recht te willen hebben critiek uit te oefenen, als hij die critiek wenselijk achtte, maar personen en zaken absoluut te wjllen scheiden. Als parallel noemde hij de Schakel, die zo juist uitgekomen was. Daarin had hij stelling genomen tegen Galavazi inzake de technische test van zich nieuw aan meldende leden. „Ik heb geen haar minder appreciatie voor Galli, omdat ik het met hem positief oneens ben inzake de spelerstest. Ik heb geen cent minder appreciatie voor de Bestuursleden, hun persoon en hun ijver, indien ik het volgens mijn schrijven op onderdelen met het gevoerde beleid oneens ben. Indien deze verklaring er toe kan bij dragen, dat de besprekingen vlotter verlopen, dan leg ik deze gaarne en uitdrukkelijk af. Dick Bessem deelde mede, dat het Bestuur deze verklaring aanvaardde. Alleen Arie Mets bleef bij zijn bedanken en in de plaats daarvan stelde het Bestuur candidaat Gerard Hauber. Waar reeds meermalen de wens naar voren ge komen was, gezien de enorme hoeveelheid werkzaamheden, het Bestuur uit te breiden, stelde het Bestuur thans voor het college met twee leden uit te breiden, waarvoor het candidaat stelde L. Wo udstra en E. W. vanTeunen- broek. Bij acclamatie werd dit Bestuur gekozen, waarna op voor stel van onze tweede voorzitter Nic. Holtzappel aan Arie Mets het ere-lidmaatschap werd aangeboden, hetgeen even: eens onder daverend applaus bij acclamatie geschiedde. (Men zie ook elders in dit nummer.) Contributieverhoging. Voor de bestuursverkiezing ter sprake kwam, waren de jaarverslagen en het verslag der kascommissie goedgekeurd. Het jaarverslag van secretaris Eysvogel was weer zeer uit gebreid en met uiterste zorg samengesteld, zodat dit het langzamerhand traditionele dankbare applaus kreeg en ook het door Otto v. d. Heul met welluidende bariton voor gedragen jaarverslag van de penningmeester werd dank baar aanvaard. Het verlies werd zonder meer geaccepteerd, want de vergadering bleek wel overtuigd te zijn, dat het verlies binnen de kleinst mogelijke proporties gebleven was. Dit financieel verslag overtuigde blijkbaar de vergadering van de noodzakelijkheid om de contributies te verhogen, want met uitzondering van slechts een enkele spreker als Fred Sabelson, die het liever nog eens een jaartje wilde aanzien gingen de debatten niet over het voor of tegen van de contributieverhoging, doch over de wijze, waarop deze tot stand zou komen. Na uitvoerige besprekingen werd met 96 tegen 11 stem men de contributie als volgt vastgesteld: 30.voor seniorleden. 16.voor junioren. 12.voor adspiranten. 7.voor welpen. 16.voor donateurs (inch dameskaart). De A.F.C. Schakel. Een belangrijk verschil met het oorspronkelijke voorstel, zoals dit aan de leden werd rondgezonden, is wel, dat deze contributies inclusief de A.F.C.-Schakel zijn vastgesteld. In gaande dit nummer ontvangen dus alle leden de A.F.C.- Schakel en hiervoor wordt geen aparte kwitantie meer aan geboden. Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, enz. aanbod, De Heer en Mevrouw MellegersWerson geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter MYRA JOYCE. 12 Juni 1948. Amsterdam (W), Curagaostraat 105. 3

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 3