Dank aan de aftredende - U/elkom aan de nieuwe voorzitter.' J. W. iSnBaustiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Redacteur: J. H. Wijnand. Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur: W. G. Staats. CKurchill-laan 25a Administrateur: J. F. Bakker, 2e Jan v.d. Heijdenstraat 21 Gem. Giro B 2096. Postgiro 375600 Ned. Handel Mij, ten gunste van J. F. Bakker Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam W. 26e Jaargang Juli 1948 IN de Algemene Vergadering, welke 18 Juni onder zeer grote belangstelling in „Parkzicht werd ge houden, heeft Arie Mets de voorzittershamer neer gelegd. Bij acclamatie en onder daverend applaus werd de scheidende president tot ere-lid van A.F.C. benoemd. Een uiterst verdiende on derscheiding aan een onzer otid-gedienden, die een unieke staat van dienst in onze club heeft. Arie Mets n.l. trad in 1921 tot onze gelederen toe en al spoedig trokken zijn organisatori sche gaven de aandacht. Hij werd gekozen tot lid van de elftalcommissie en aangezien er geen geld was voor een trainer, leidde hij de zomeravondtraining. In 1932 volgde zijn benoe ming tot tweede penning meester en in 1933 tot eer ste penningmeester. W at het betekent, veertien jaar lang eerste penningmeester van een club als de onze te zijn, kunnen alleen insiders be vroeden. De uitdrukking „hij beheerde onze pehningen" is slechts een literaire beeldspraak. Meestal bestaat de taak van onze penningmeester in een verbeten strijd om hoe dan ook de eindjes aan elkaar te knopen. Dat Arie Mets in staat was, in 1947 de kas over te dragen met een knap batig saldo, was dan ook een prestatie, die men niet hoog ge noeg kan aanslaan. Toen Dick Bessem verleden jaar tot direc teur van het Olympisch Stadion benoemd werd en als voor zitter aftrad, liet het nieuwe ere-lid zich bewegen, voorzitter te worden. Hij trof het niet 1947/'48 worstelde de club met tal van problemen en dat deze problemen werden op gelost, is voor een niet gering gedeelte te danken aan de trouw en de clubliefde, waarmede hij zijn functie vervulde. Gebrek aan tijd en een hardnekkige, pijnlijke armontsteking hebben hem doen besluiten, zijn voorzittersfunctie neer te leggen. Wij hopen en zijn overtuigd, dat Ere-lid Mets nog tal van jaren een actief aandeel zal hebben in het A.F.C.-leven met zijn vele facetten. EN thans bekleedt Gerard Hauber de hoogste functie in onze vereniging. Hauber is een der be kendste figuren in de Amsterdamse voetbalwereld. Hij fungeerde van 1916 tot 1938 als scheidsrechter, aanvankelijk in de tweede-, later in de eerste klasse. Van 19321938 was hij commissaris, later penningmeester van de A.V.B. (thans K.N.V.B., afdeling Amsterdam). Van 1920 tot 1925 was hij lid van de scheidsrechters- commissie, van 1926— 1936 vice-voorzitter en van 19361946 voorzitter van deze commissie. Verder was de nieuwe praeses een paar jaar lid later voor zitter van de Techni sche en de Keuze-Commis sie van de A.V.fl. en dan is hij reeds 10 jaar voor zitter van de Scheidsrech- tersvereniging Amsterdam en de eerste drie jaar na de oprichting, voorzitter van de N.B.V.S. Onze nieuwe voorzitter aanvaardt zijn moeilijke taak dus niet onvoorbereid en wij prijzen ons gelukkig, dat iemand met een dergelijke staat van dienst bereid gevonden werd, het voorzitterschap van de A.F.C. op zich te nemen. Van harte wensen wij Gerard Hauber veel succes en zeggen hem ons aller steun en mede werking toe. 1

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 1