BOLS A.R.O.L.-Beker Gezondheid! O&Mt dtay eefcff&aSf'e! Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. strijd ItaliëEngeland in de 1ste helft tegen de zin dei Engelsen in met een licht balletje liet spelen en toen ook dat trucje geen effect sorteerde, in de 2de helft listiglijk een zware bal in het veld bracht, beschamend aan. Er wordt zo dikwijls min of meer tmalend over „profs" gesproken, maar herhaaldelijk beweerde ik reeds, dat een op de voorgrond tredende prof wel een buitengewoon sportman moet wezen, al was het alleen maar, omdat hij anders de sympathie van het publiek zou verspelen. Terwijl als je soms in onze straf - commissie dc straflijsten van sommige onzer amateurs onder de ogen krijgt, je verbaasd bent, dat onze clubbesturen zulke knapen nog maar steeds in ons „genocge- lijkhzids-voetbal" loslatzn! Heus, er valt van die profs nog heel wat te leren. Als wij de pretentie hebben om dergelijke tegenstanders partij te ge ven, dan zullen we uit de vele wedstrijden van de laatste tijd de meest voor de hand liggende lessen moeten putten. Heem nu eens een tot voor kort onbekend clubje als Colchester, o. de beroemde Wolves. Onmiddellijk valt het je op, dat de lichaamsbeheersing dezer spelers enorm veel beter is, dan van het grootste deel der onzen. Ze zijn veel harder, een eerlijke charqe is nu eenmaal een normaal onderdeel van hun spel, hun bewegingen zijn veel sneller en dat met beide benen. Onze spelers zullen dus in de eerste plaats zich aan een har dere en intensievere lichaamstraining moeten onderwerpen en liefst zo veelzijdig mogelijk! Hoe snel starten cn sprinten die Engelsen! Die vermale dijde lijf-aan-lijf-dekking, welke men soms als het summum van modern voetbal hoort verheerlijken, heb ik slechts zelden gezien en toch was de dekking perfect. Door hun snelle start beheersten zij een groter veld! En dan dat positie kiezen. Zij staan niet stil als een ander de bal heeft, doch kiezen zo hun plaats, dat zij naar cc:i open gat kunnen starten. En de bal wordt dan ook niet op de man, maar in het open gat geplaatst. Natuurlijk gaat dc bal zoveel mogelijk langs de grond, slechts als het nodig is door de lucht! Bijna zou ik tot dc conclusie komen, dat het zoeken van een open qat de oorzaak van het switchen is, zodat men niet moet zcgqen: leer de spelers switchen, neen, leer ze hun hersens gebruiken en iedere opening zoeken, dan switchen ze van zelf! Naar het „Blauw-Wit-Clubnieuws" meldt, zal Blauw-Wit deelnemen aan het A.R.O.L.-Beker- tournooi, dat 29 Augustus en 5 September gehouden wordt. Een bericht, dat ieder A.F.C.-er verheugen zal. Trainen. Ik geloof, dat we met die lichaams-training reeds bij de jeuqd moeten beginnen. Een stevige, goed getrainde jongen, met natuurlijke aanleg voor voetbal en ongetwijfeld is die aanleg bij velen aanwezig kan heus met 18 jaar ree in hoger, ja zelfs in het hoogste voetbal uitkomen. Wie dit niet gelooft, had maar eens op de Pinksterdagen naar het jeugd-tournooi van Blauw Wit moeten gaan kijken. Alleei. al het uitzonderlijke spel van de midvoor van Beerschot, de jeugdige Coppens, was een gang naar de Stadion-bijvelden overwaard. Het was een exquis genot om hem in de finale tegen het toch heus zeer sterke Philips-junioren-team 4 brilliante doelpunten te zien maken, en feitelijk was het vijfde, hetwelk hij elegant aan zijn linksbuiten offreerde, nog het mooiste. Dat was eerste klassewerk. Hij had het ook zelf kunnen proberen, doch liep de kans, dat de keeper zo redden Een wonderlijk zuivere center niet naar, maar voor de instormende linksbuiten, bood deze een niet te missen kans voor het toen onbeschermde doel! Als je zo iets ziet, dan voel je zo grondig welk een geweldige bekoring er .oen van goed voetbal uitgaat, een bekoring waaraan je je niet meer kunt onttrekken. Natuurlijk moet het voor zulke spelers ook een heerlijk genot zijn, hun spel zo te k"nne" Dat heeft niets gemeen met de opvatting, dat het toe z prettig is om ook eens een balletje te trappen. En dan ben je er des te meer van overtuigd, dat als je een sterke vo - balclub wilt hebben en niet een soort kinderspeeltuin me slap gedoe, de nodige selectie bij de aanname in de eerste plaats oo de geschiktheid voor voetbal moet berusten, waar na de Enquête-Commissie haar nuttig en noodzakelijk werk kan verrichten. Dit klinkt hard in de oren van menig A.F.C.-er. Ik weet het. Maar het staat ook als een paal boven water vast, dat wij - en met ons de hele top van het Nederlandse voetbal financieel van de publieke belangstelling afhankelijk „ïjn en men zal zich alleen daarin kunnen handhaven, als men nuchter de consequenties uit die situatie trekt. En ik zie niet in, dat de sportiviteit daarbij in het gedrang behoeft te ko men, evenmin als het genoegen. Misschien wel de „lol welke men abusievelijk met genoegen verwart! I. H. GALAVAZI. Onderschrift. De lezer zal ongetwijfeld de als steeds boeiende copy van Galavazi met stijgende belangstelling ge lezen hebben. Indien in de „Schakel" een stelling verdedigd wordt, moge „hoor en wederhoor" worden toegepast. Ik hoor bij de A.F.C.-ers, die het er niet mee eens zijn, om de jon gens, die zich bij ons aanmelden, eerst technisch te „testen De bezwaren zijn de volgende: le. Wij doen daarmede geweld aan de doelstelling van de A F.C., welke m.i. hieruit bestaat, dat jongens, die qua op treden en karakter bij ons thuis behoren, de voetbalsport bij ons moeten kunnen beoefenen; 2e. Jongens, die in de praktijk bij ons bemerken, dat ze het als voetballer nooit ver zullen brengen, ontwikkelen zich vaak de practijk heeft het bewezen! tot uitstekende commissieleden, jeugdleiders of zelfs bestuursleden; 3e. Jongens, die zich bij ons thuis gevoelen, hebben gauw de neiqing vriendjes te introduceren. Het is heel goed mo gelijk, dat dan juist onder die vriendjes de voetballers schui len, die onze oud-voorzitter op het oog heeft! Ped.

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 9