,fDel Frisia verjaart! BEETHOVENSTRAAT 55 Begunstiging van ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand. het werkwoord „Ik Verpletter dacht S.d.l.g.g. en liep met onnavolgbare stoere gratie in paradepas naar het midden. Toen, zo nonchalant-weg, zonder voorafgaande waarschu wing, kwam daar zon grijnzende knaap uit het vierde aan- gedaaasd, en maakte een lekker goaltje! Zucht van ver lichting, de eer was gered. Maar vóórdat wij ons weer aan „Rode Snor" konden wijden, had Daasje er wéér een ingeveegd. Twee goals aan één stuk! Hij werd prompt tot „Film van de Maand" geproclameerd, edoch zijn broer kreet ontzet: „Oh. dat moet ik nou de héle week horenDus we konden nog winnen ook. De finale. Nu kwam de finale Frisia—H.B.S. Wapperende vlaggen, fanfare-corps, compleet met Vaandel-drager (stok was nie<: doorgeschotenen een heuse cameraman, stonden in feeste- lijke afwachting der gladiatoren. Notabene stonden die in het gangetje naast mij een kwartier lang te trappelen van ongeduld, keurig opgesteld, met nette natte kuiven, schone zakdoek en het Zondagskwartje in hun zak. Ze wilden steeds het veld op rennen, maar mochten nog niet, hun Voorzitters werden voorop de rij geplaatst, want die wilden ook op de film, al voetbalden ze nietIk was zó benieuwd, of de Voorzitters ook mee gingert hollen, dat ik „Rode Snor ge heel vergat. Nee, de V.'s wandelden met hoed en al, en de spelers liepen geforceerd kalm mee, het leken wel kraaien, nu gedeeltelijk was dat ook waar Ik denk dat de Schakel te klein is, als ik alles ga vertel len, maar er was geen woord Fries bij. W e hebben gezellig geborreld en gedanst. Ik heb zelfs iemand kunnen overhalen om zijn tas even neer te zetten en een walsje te draaien: sneu genoeg voor hem kwam daar nog een heel programma achter aan, zodat, toen hij uitgeput op z'n zetel belandde, hij alleen nog maar kon kreunen: „verraad me niet, anders moet ik het méér doen Er was ook een F.F.F. die droeg een zilveren „F op z'n revers. „Betekent dat „Frisia vroeg ik naïef. „Nee, dat is de F van Lid van FerdiensteGosh, schrijven ze in 't noorden dan alles met een F? Maar zo tussenbeide kwam ik heel wat over Amsterdam te weten, ook in ver band met steenpuisten, maar dat begrijp ik niet zo goed. Gezellig diner. Het diner vond ik bovenmate gezellig, en er werd ge- speeched, dat ik tranen in m'n ogen kreeg. Volle Neef was een beetje te vol, en steeds aan het tegenspreken. En toch leer je de mensen kennen bij zon eterijtje. Ik bleek al 25 jaar getrouwd te zijn met iemand die ik meende slechts oppervlak kig te kennen, maar dat kan meer voorkomen. Onze be zadigde afdeling had de grootste moeite om de tegenspar- telende lieverdjes in de bus te krijgen, ze hadden er last ge noeg mee; één lieverdje was aan 't huilen over een kasver- schilletje, dat had hij nou niet moeten doen, want het was nét zo gezellig, dat had hij trouwens zelf ook gezegd aan tafel. Die arme leiders hebben zó moeten praten, dat ze hun borrelbonnen nog in hun zak hadden toen we in Den Oever aankwamen, maar daar waren ze niet geldig. De ponnetjes herbergierster had haar kruipennen uitgedaan en zag er charmant uit, in een echte jurk. Het werd weer echt raar, net zo'n scène van „Je kunt het toch niet meenemenalleen Otto Sterman ontbrak. Onze Voorzitter ging met wijding zitten, annonceerde „Nou ga ik woest doen!!" en bestelde een flesje chocolademelk. Blijk baar waren ze allemaal woest, want die flesjes werden nog vlugger geleegd dan kruiken van ander nat. Eieren werden in ontzaglijke hoeveelheden naar binnen geslagen en er werd zelfs mee gebiljart. Van dat biljarten snapte ik toch met veel, ik zat soezerig naar de prestaties van een van de lie verdjes te kijken, toen ik opbeurend opmerkte: „Je kunt er ook niet veel van!" „Ik sta véürweerde het lie verdje heel bescheiden af. Alle soorten koek werden getest, alle soorten drank ge consumeerd en ik veronderstel, dat het geldlaatje van Pon netjes-moe niet meer dicht kon. BANKETBAKKERIJ EN LUNCHROOM Ook Uw banketbakker Zonder benzine. Op de verdere terugweg hadden wij ook nog de sensatie in eenzame woestenij zonder benzine te zitten; we hadden ons er al op voorbereid de resterende 160 km dan maar te lo pen, toen er een tankstation uit de hemel kwam vallen. Ge lukkig maar, want ze wilden juist een kruik Folklare in het reservoir gieten. Van pure blijdschap gingen We slaapliedjes kwelen met het gevolg dat Teen prompt in slaap viel en zich verder als een zak rollende ballast gedroeg, met hei boender bovenop. Ik kon hem stompen, beuken, hij wier maar niet wakker, ging zelfs uitdagend snurken, terwijl zijn ijzeren hoofd steeds het mijne kètste. Ten einde raad liet ik hem maar rollen; op de grond had hij toch gezelschap, want er bleken er meer van de bank af gesukkeld te zijn. „Laten wij nog 4 uurtjes erbij pikken, dan hebben we twee keer het klokje rond zei iemand, die nog wat kon zeg gen. Stuk voor stuk werden we doodmoe uit de bus gedropt; ik geloof wel, dat de dag goed besteed was Maar volgende keer s.v.p. een sleeping car EEN AANGETROUWDE. 1883 25 April 1948 FRISIA! hoort Westerlingen, Regionalen en de rest, In het NOORDEN huizen d'oudste Soccer-vrinden!; niet in West Ik bedoel: als EERSTE KLASSERS! Al komt Dordt ook kort daarna Nog is onze Oudste-Soccer- Eerste-Klasser: FRISIA!! Soccer en nietoudste Sokken Tegendeel, t aloude L.A.C. Op haar leeftijd: 65!, Raast, leeft fel en is geen wrak Pionier in 't Hoge Noorden, Riep de club van Pa de Haan Op tot Sportbeoef'ning; dank zij Frisia, breekt Sport zich baan Is „het" L.A.C. een club geleid door Corypheeën van formaat, In de PURE SPORT staat Frisia Als een Rots en Toeverlaat! Trouwe Voorpost: BLIJF PARAATH B. S. LE MARCHÉ. O

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 9