SPORTS Frisia, Folklore et Folklore niet gebeurd V. BAERLE5TRAAT 90-TELEF. 93951 AMSTERDAM -Z. j DE AFC-SHOP, HAAST HET CONCERTGEBOUW Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. IN de bus ligt een dwangbevel van Cheffie, geadres seerd aan „AANGETROUWDE ESQ. Ofschoon ik dacht, dat staatsgevaarlijke lieden zoals ik niet meer mochten schrijven, waag ik het er maar weer eens op, tenslotte kan ik ook niet alle belevenissen als on geschikt uitstuffen, en weer een blanco papier opsturen, zoals de vorige maandHet reportage-onderwerp werd mij op charmante wijze beschikbaar gesteld door de heren Metsvogel. Het vertrek met de collectieve rammel-bus in de vroege ochtend was al een evenement op zichzelf. Op diverse pun ten in de nog slapende stad werd er gestopt, gewacht en ge- laer- t0t £r ergens uit een straat °f om een hoek een A.F.C.-onderdeel kwam aanhollen, soms met nog iets er achteraan (Mevrouw Mets loopt harderOm het moei lijker te maken, was er een stelletje bij elkaar gaan tea-en. zodat wij bijna de verkeerden van de straat en van bed ge kidnapt hadden. Van een voortzetting onzer nachtrust kwam natuurlijk NIETS, daar zorgde „Bus" wel voor; ze beukte ons triomfantelijk aan alle kanten, ondanks alle listige pro beersels onzerzijds. Diverse lieverdjes gingen toen maar kaarten; interessant waren de gelaatsuitdrukkingen en het hoongelach, waardoor de climax van het spel vrij behoorlijk te volgen was. Het was of we al een dag achter de rug hadden, toen we in Den Oever op ons gelui de herbergierster in een ge bloemd ponnetje te aanschouwen kregen. (Later beweerde ze, dat ze nimmer naar bed gingLijkt mij niet bar leuk! om in een ponnetje óp te zitten Gesterkt door de gebruikelijke ochtend-koffie, waagden we maar de grote sprong over de afsluitdijk. Onze zorgzame Kapitein nam de chauffeur eerst een grondig examen, com pleet met psycho-analyse af, alvorens hij hem zijn kost bare ledematen toevertrouwde; dit alles geheel in overeen stemming met ons stedelijk devies „vastberaden, warmhartig en heldhaftig". In de pool. Op zo n manier kon het niet anders, of we moesten safe in het Leeuwarder Poolgebied aankomen. Dat wil niet zeg gen, dat we al bij Frisia warenEr is altijd wel iemand die beweert daar geboren te zijn, waar A.F.C. toevallig be landt. In dit geval was de Spoorzoeker Co Boogaard; hij zou wel eventjes zorgen, dat we vlot bij Frisia kwamen. Het resultaat was, dat wij Leeuwarden doorkruisten als een losgeslagen overvalwagen, en als er niet iemand: Ome Dis, compleet met sigaar, uit de grond getoverd had, was het ons slecht vergaan. Het eerste wat ons opviel bij het feestelijk vlaggende Frisia, was de bijna totale afwezigheid van dames (ik bedoel vrouwspersonen). Slechts een paar wilde kippetjes flaneer den op de brede, met kinderen bevolkte voetbal-boulevard. Ha, daar zag ik toch een volwassen dame „Wat een beuldige hoeden dragenl ze hier in 't buitenland!" constateer de ik schrander. Maar ik was mis, die beuldige hoed hoorde arter all bij ons, want het was onze eigen Tante Dis, die hem droeg Op de tribune. Op de tribune gedroegen we ons nogal als verplaatsbare personen, want de poolwind was ijzig en met listige regen buitjes, en dat alles terwijl je in de zomer van huis ge gaan was. Zo belandde ik naast één van onze vriendelijke gastheren en al gauw werden wetenswaardigheden over Frisia en A.F.C. uitgewisseld. Frisia beschikt zelfs over jonge enI oude veteranen; de oudste is 66 jaar en speult een hups partijtje. Frisia schijnt wel sterk in Veteranen te zijn, want ze hebben zelfs een „Ver. Van Verwaarloosde Veteranen Vrouwen Ik zei, dat „Ver. Van niet erg geschikt was voor A.F.C.-dames, „Ver. Voor" zou misschien meer in de smaak vallen. Friendelijke Frisia Friend stond versteld over het grote aantal aangetrouwdes van A.F.C. Ik zee be scheiden, dat dit slechts een kleine greep was. en dat we de duurste vrouwen thuis hadden gelatea F.F.F. blééf maar zorgelijk kijken, en naderhand bleek, dat er maar 12 gouden bordjes waren inplaats van 13. Maar dat mocht de pret niet drukken het hotel werd bijgebouwd en de A.F.C.-harem be hoefde niet als boze fee aan de genoeglijke koffie-tafel te fungeren. Intussen deed Cor Bogaard hevig zijn best om zichzelf als oud-Frisiaan te laten identificeren; boze tongen beweren, dat hij met „Sittardse Boys" in de war is Mr Wijsneus had zelfs aan tafel zijn acte-tas met o.s.- bewijzen stijf onder zijn rechteram geklemd, zodat hij alleen maar kon prikken, wat onder zijn bereik stond; de eieren stonden nét iets te ver Inwendig gesterkt. Inwendig gesterkt zetten wij 's middags het tribunewerk voort, hetwelk heus niet van sensaties ontbloot was. Uiter aard hoor ik alleen over dingen te schrijven, die mij niet aangaan, en ziet achter mij zat „Rode Snor", met een grijns van oor tot oor, opgewonden de wildste verhalen te doen. zodat ik elk ogenblik verwachtte, zijn gebit op de grond té horen klepperen zó schokkend was het! Het verhaal over het meisje, dat te laat thuis kwam en met galant en al in de gang viel, spande wel de kroon, en het is ons niet kwalijk te nemen, dat wij ingespannen luisterden, terwijl onze „road swarte leewe" hun huid niet verkochten, door „Leeuwar den de bal in eigen doel te laten stompen. Voor goed fat soen moest A.F.C. zelf toch cok eens wat doen, maar het lukte niet erg, totdat onze super-de-luxe-goalgetter een knóérttegen de lat gaf. Geloei. „Das het begin van DAT WA 5 J M MET SCHOENEN UIT DE l/.BAERLESTR ROHM

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 8