i. I Maandelijks Jeugdoverzicht Ons Kleuterhoekje bËMMMlHij Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. EuL ■■bi SINDS het verschijnen der April-,,Schakel werd er door onze Jeugd helaas betrekkelijk weinig gevoet bald. De bekerwedstrijden schijnen de Bond voor dusdanige moeilijkheden te plaatsen, dat t programma werkelijk nog in het nauw komt. Terwijl wij aanvankelijk noq een te rechtvaardigen hoop hadden het seizoen vroeg te beëindigen), opdat de jongelui tijdig met de zomersporten zouden beginnen, ziet het er naar uit, dat deze vlieger niet op zal gaan. Junioren 1 speelden 2 bekerwedstrijden, en wel thuis tegen V.V.A, en uit tegen Germaan. De eerste werd met 3 0 gewonnen de tweede gelijk gespeeld, n.l. 2 2, terwijl er toch eigenlijk winstkansen voor ons in zaten. 8 Mei a.s. doet dit elftal mee aan het Frisia-tournooi in Leeuwarden, ter gelegenheid van het 65-jarig Jubileum dezer Vereniging, waarop wij volgende maand terugkomen. Ons jeugdtournooi. Op 16 en 17 Mei organiseren wij zelf op ons terrein voor de Junioren van K.F.C., Sneek, Zeeburgia en A.F.C. een tournooi, en wij hopen, dat het in elk opzicht een sportiel succes zal worden. Mijn oproep aan de A.F.C.-ers, gedurende de Pinksteren één speler van Sneek logies te verlenen, belooft een groot succes te worden. Zegge en schrijve 3 Junioren hebben zich spontaan aangemeld. Spelers van Junioren 1, wat denken jullie er van als je straks op 8 Mei in Leeuwarden aankomt, en men kan je geen onderdak verschaffen. Een mooie ont vangst zou men zeggen. Laten wij er voor zorgen, dat de spelers van Sneek dit ook niet behoeven te zeggen. Heet je daarom zo spoedig mogelijk aan de Heer Kuggeleijn op, opdat wij hiermede met de organisatie tijdig rekening kunnen houden. Lagere elftallen. De Junioren 2 en 3 zijn uitgespeeld. 2 speelde nog wel een paar vriendschappelijke wedstrijden, die nu met bepaald een geweldig succes zijn geweest. Kom jongelui, je vraagt zo dikwijls aan ons om wedstrijden, doch als je er niet voor wilt spelen, hebben wij er geen interesse aan, deze te orga- nisereni. Adspiranten 1 brengen er de laatste tijd helaas niets van terecht 3 wedstrijden, en allen verloren, Volewijckers, Blauw Wit en D.W.S. Hoe zit dat jongens! Als dat zo doorqaat, durven wij straks niet eens meer met je te ver schijnen voor Ajax, om de Gé Bosch-plaquette te verspelen. Je kent het beroemde regeltje toch wel ,,De tanden op el kander". Dit geld niet alleen voor Senioren, dit moet de Jeugd ook in toepassing brengen. Adspiranten 2, een getrouwe copie van 1, n.l. ook 3 ver loren wedstrijden. Ook voor jullie jongens van adspiranten z, beter je best doen, en verwijs ik naar bovenstaande regels. Alspiranten 3 en 4 geen enkele wedstrijd gespeeld. Adspiranten 5 blijven het goed doen. De competitie-wed strijd tegen Spartaan werd met 2—1 gewonnen, en de uit wedstrijd om de Beker tegen Ahrends 2 met 40 gewonnen. Dat is prima werk boys. Adspiranten 6 slechts 1 wedstrijd gespeeld en verloren tegen Zeeburgia met 10 en adspiranten 7 ook slechts een wedstrijd tegen Zeeburgia 6 waar de uitslag 00 werd. 6 en 7 krijgen ook nog enkele wedstrijden en, ik verwacht, dat deze jongens nu ook eens beter zullen aanpakken. Onze adspirant Robby Meyer, van adspiranten 1, werd door de Technische Commissie van de Bond Afd. Amster dam gekozen, om met 10 andere uitblinkers in Engeland een paar wedstrijden te spelen, onder leiding o.a. van de heer G. van Nigtevegt. Zij vertoeven momenteel in Liverpool, en wij wensen hun veel succes. VAN TEUNENBROEK. ZO zijn we dan weer practisch aan het eind van het voetbalseizoen '47/'48 gekomen. En het was evenals het vorige jaar weer een echt A.F.C.-jaar, waarin spanning en sensatie de hoofdschotel vormden. Spanning en senisatie, och er zijn mensen die er een hekel aan hebben, die nu eindelijk weer eens een jaar willen waar in ze niet elke Zondag Hofman-druppeltjes hoeven in te nemen om hun zenuwgestel op een behoorlijk j>eil te houden. Maar toch geloof ik dat wij als A.F.C.-ers niet buiten die spanning kunnen omdat de jaarlijkse strijd van ons Eerste, hetzij om de bovenste, hetzij om de onderste plaats, ons bij elkaar houdt, omdat we dan het besef hebben dat we allen als leden van A.F.C. Zondags hetzelfde doel voor ogen hebben. We hebben toch ook dit seizoen kunnen bemerken dat overal, niet alleen in Amsterdam, maar in heel Neder land en in Indië met ons werd meegeleefd. Juist omdat wc een zware strijd om het behoud van onze plaats in de 2 klasse hadden te voeren. En daarom zou ik dan ook niet graag willen dat we die emoties in het komende jaar moeten missen, tenzij we natuurlijk zonder ons al te druk te maken in de le klasse komen. Ja, er is wel een boelveranderd in de laatste tijd. Ons le en 3e zijn nu binnen en ons 7e kampioen, zodat we toch niet te klagen hebben. Alleenons 2e zit nog danig in de knoei, ze hebben zelfs hun eerste P.-D.-wedstrijd verloren, maar laten we hopen dat ook hier nog op tijd redding komt opdagen. Met het voorbeeld van het Eerste voor ogen zal het waarachtig toch wel gaan. Als kleuter vind ik het natuurlijk reuze jammer dat er geen kleuter-elftal kampioen werd, waar echter tegenover staat dat geen onzer Zondag-elftallen onderaan is komen te bengelen. Zo gaan we dan de zomer tegemoet waarin we andere sporten gaan beoefenen, zoals Honkbal, Cricket of misschien Tennis of Zeilen. Die zomersporten zijn toch ook wel fijn, vooral als je honkbalt in A.B.C. of cricket speelt in A.C.C., want dan blijf je in contact met andere A.F.C.-ers zodat je nog eens kunt nabomen over het afgelopen voetbalseizoen, dat volgens A.F.C.-recept voornamelijk bestond uit spanning en sensaties. p.S. De volgende maand hoopt ondergetekende U een speciale reportage te kunnen geven over het Frisia-tournooi waaraan door onze Junioren 1 zal worden deelgenomen. KLEUTER. a*.«t1

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 5