Leiders en aanvoerders aan het woord 1 8 Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. n nen, in welke wedstrijd Nico Kalsbeek, die eerst geen voet aan de grond had gekregen 2 doelpunten scoorde. Prettige reis. Het is een prettige dag geweest, zij het dan wat ver moeiend. 's Morgens even zes uur zaten we al in de bus en de volgende morgen tegen drieën' waren wij weer thuis. Dus bijna twee keer de klok om. Hulde aan „Frisia" voor de keurige ontvangst. Wij werden onthaald op een koffietafel eilz. en een diner. Er komt wat voor kijken om het iedereen naar de zin te maken, maar de gastvrouw is daar uitstekend in geslaagd. Onder protest van onze Friese vrienden, die het nog te vroeg vonden, zijn wij, in verband met de lange tocht in het donker, die nog voor ons lag, om tien uur ver trokken. Frisia, nogmaals dank voor jullie vriendschap en voor het gulle onthaal. Wij hopen het contact weer eens gauw te kunnen hervatten. In een onbewaakt ogenblik ik was die dag zelf 's mor gens bij het tweede en 's middags bij het eerste, is het ze vende elftal kampioen geworden. Onze 2e secretaris, Gerard van Nigtevegt, heeft het elftal na afloop gecomplimenteerd. Zelf doe ik dat nog eens gaarne vanaf deze plaats. Hopen- lijk volgen er nog meerdere elftallen, die de naam van A.F.C. met ere doen noemen. Ik vind het ook prettig voor de B.- commissie, dat zij resultaat van haar werk heeft kunnen zien. Nieuwe trainer. Voor het komende seizoen wordt onze trainer, Peter Dougal opgevolgd door de heer Booth, die 4 jaar bij Blauw Wit is werkzaam geweest. Voorlopig roep ik de heer Booth een hartelijk welkom toe in de A.F.C. en ik hoop, dat wij veel pleizier van hem zullen beleven, maar daarvoor is dan ook aller medewerking nodig. Hierop wordt in een volgend stukje nog wel eens teruggekomen. In de ]uni-Schakel hoop ik van gunstige resultaten van het tweede elftal gewag te kunnen maken. Jongens, zet mij niet beschaamd. Play up, A.F.C. 2 MOET voor de reserve eerste klas bewaard blijven. Het zij zo! A. METS. QELUKKIG kan ik mij voorlopig voor de laatste maal neerzettert, om iets voor de Schakel te schrijven. Dit gelukkig meen ik volmondig. Komt dit misschien door het afgelopen seizoen, voor een groot gedeelte ook, dat ik als enthousiast cricketer blij ben dat we weer gaan cricketen. Ik wil hier helemaal niet over deze prachtige sport gaan schrijven, maar zou toch wel aan iedere jongere A.F.C.-er willen toeroepen: ,,Ga 's zomers cricketen dan vorm je jezelf tot een waar sportsman en blijf of wordt je een goed A.F.C.-er, die weet wat het zeggen wil, om het rood-zwart te mogen dragen." Er zitten genoeg cricketers in ons eerste elftal, wil je dus wat meer weten over deze sport, schiet ze gerust maar aan en laat je inlichten. Alvorens mijn korte wedstrijdoverzicht te geven wil ik van deze plaats mijn leedwezen over de degredatie van onze Zaanse rivaal Z.V.V. neerschrijven. Voor een ieder die deze competitie gevolgd heeft, zal het wel duidelijk zijn, dat het niet eenvoudig is om als eerste te eindigen. Brrik moet er niet aan denken, dat het een haar gescheeld heeft of wij waren het slachtoffer geweest. Een aansporing temeer om het volgend jaar van meetaf aan te pakken. Daar op actie nu eenmaal reactie volgt, zult U zich kun nen begrijpen dat onze beker-resultaten maar matig waren. Temeer daar twee wedstrijden bij onze nieuwe verlichting werden gespeeld. Want ik weet niet of er van de kant af, wat van te volgen is, voor vele spelers was het bijkans on- mogelijk, zij met kattenogen natuurlijk uitgezonderd Zondag 25 April zijn we met een soort wapper-elftal naar Leeuwarden geweest. Heel vroeg in de morgen werden we al van huis gehaald en reden we naar het Noorden. De tijd werd door de mannen bekort met een kaartje, terwijl onze dames gezellig bij elkaar kropen en zo nu en dan door daverende lachbuien bewezen dat er ook nog wel over iets anders gesproken werd dan over de Nieuwe Mode. In Den Oever werd gestopt en schaarden diverse koppels zich om het groene lakenv Gerrit ter Horst heeft dit spelletje vast voor een hoop geld geleerd. Gelukkig hadden we Cor Boogaert bij ons. Deze heeft namelijk 7 jaar in Leeuwarden gewoond, en bracht ons via vele omweggetjes (blijkbaar wilde hij stilletjes nog een paar oude adresjes bekijken) op het terrein. Och, wat zal ik U over dat voetbal schrijven. We ver loren van H.B.S. met 21 en sloegen Leeuwarden met 30. Gelukkig voor Nico Kalsbeek dat hij niet zo vaak scoort, want anders is hij na iedere wedstrijd schor. Een gezellige lunch, prima borrel, geanimeerd diner, zie hier allemaal factoren om met tegenzin terug te gaan. Maar Amsterdam was nog ver weg. Wat er op de terugweg ge beurd is, kan ik niet beschrijven want ik heb heerlijk in Anny's armen geslapen. Wel weet ik dat het half drie was toen we thuis kwamen. Bijna 24 uur onderweg voor twee maal één uur voetballen. Idioot eigenlijk, vindt U niet, maar we doen het toch lekker iedere keer weer, omdat we nu eenmaal niet zonder dat bruine ding kunnen leven. Maar we bergen hem op tot medio Augustus, dus kom ik in September wel weer eens Uw aandacht vragen. Till so long CAPTAIN. 14 April. Laatste competitiewedstrijd. Uit tegen R.O.D.A. in Ouderkerk, t Bulletin gaf aan, dat het terrein in Boven kerk was. Om die uithoek der wereld te bereiken, hadden we afgesproken om half elf bijeen te komen Ceintuurbaan hoek Ferd. Bolstraat. Om kwart voor elf waren we met negen man plus de mascotte van het elftal, t.w. mijn betere helft, aanwezig. Twee taxi's werden gecharterd en daar we in Bovenkerk moesten zijn, gingen we de Amstel af naar Ouderkerk. Sieg hield n.l. bij hoog en laag vol, dat 't een vergissing van onze onvolprezen secretaris was en dat 't veld in Ouderkerk gevonden moest worden. Zo ter hoogte van de Wandelweg reden we een zwoe gende grijsaard achterop, onze eminente linksback Gipon, die door alle tegenstanders altijd met veel respect behandeld wordt vanwege zijn zeer grijze hoofdbedekking. Bij Paarden- burg gekomen, bleek, dat we beter deden rechts-om-keert te maken, want Bovenkerk was en bleef goed. Dus omge draaid bij steeds doorgaande taximeter, Gipon op de terug weg haastig ingelicht, dat hij beter deed zijn training voor de Ronde van Nederland voort te zetten, wilden we tenminste niet met 10 man moeten spelen. Om half twaalf stopten de twee vehikels voor ,,'t sport- park van R.O.D.A., waar de scheidsrechter en een R.C'.D.A.-adspirant ons reeds wachtten. De taximeters hadden intussen een behoorlijke stand ge kregen en de arme Sieg had heel wat te verduren, 't Mooiste moet echter nog komen! Bob Kapinga. in Amstelveen wo nende op ongeveer 5 minuten afstand (per bus) van het R.O.D.A.-veld, had dank zij Sieg's prima inlichtingen al per taxi de hele Ouderkerker, Bovenkerker en weet ik veel wel ke kerkenbuurt doorgehobbeld en betaalde uiteindelijk voor 't kort eindje van zijn huis naar R.O.D.A. op deze manier

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 2