T Uit de Kapiteinshut Nr Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. RedacteurJ. H. Wijnand. Roerstraat 52* - Plaatsvervangend RedacteurW. G. Staats. Churchill-Iaan 25a Administrateur: J. F. Bakker, 2e Jan v.d. Heijdenstraat 21 Gem. Giro B Postgiro 375600 Ned. Handel Mij. ten gunste van J. I". Bakker Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat .32. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 26e Jaargang Mei 1948 'ENSLOTTE heeft het tweede elftal het spe len van degradatie wedstrijden niet kun nen ontlopen. Dit was al te voorzien, toen het tegen D.O.S. 2 niet verder dan een gelijk spel kwam. Op zichzelf geen slecht resultaat, daar ook D.O.S. in het nauw zat en er alles op zette om een neder laag te voorkomen. Ondanks de daarna zeer goed gespeel- de wedstrijd tegen de Vole- wijckers 2, die met niet minder dan 5—1 door onze jongens werd gewonnen, kwamen zij precies één punt te kort, want D.O.S 2 won van Blauw Wit 2. Alhoewel men het spelen van degradatie-wedstrijden beter aan anderen kan overlaten, ben ik, wat de uiteindelijke afloop betreft, voor het tweede niet zo heel erg ongerust, daar het toch sterk genoeg is, wanneer er niet uit_gepu- beh°eft te worden ten behoeve van het eerste elftal. Zo dacht ik e over vóór de ontmoeting met V.S.V. 2 en het was dan wel een geduchte tegenvaller, toen wij Zondagavond April in Leeuwarden moesten vernemen, dat het en nog wel op eigen veld - met 3—1 ten onder was gegaan. Ik zou mij er mee kunnen verzoenen, indien wij werkelijk zwakker waren dan de tegenpartij, maar die dag schijnt er niet voor gewerkt te zijn en dat is dan toch wel heel be droevend. Jongens, jullie hebben het nog in de hand, be houdt A.F.C. 2 voor de reserve eerste klas. Je bent het aan de vereniging verplicht. Voor de volgende wedstrijden reken ik er op, dat jullie allen, zonder uitzondering, je geheel qeven, opdat het tweede in deze kleine doch blijkbaar moei lijke na-competitie als No. 1 uit de strijd komt. Het kan en het moet. Uitgebekerd. Ons eerste elftal is intussen uitgebekerd. Eén overwinning, één gelijk spel en drie nederlagen is niet bepaald in over eenstemming met de reputatie, die in de laatste competitie wedstrijden weer werd opgebouwd. Wij zullen het matige beker-resultaat maar aan voetbalmoeheid toeschrijven, A.F.C. schijnt daar vlugger last van te hebben dan andere clubs, maar toegegeven moet worden, dat het laatste ge deelte van de competitie toch wel veel van de spelers heeft gevergd. Doordat „Watergraafsmeer" ons ter wille was en zich bereid verklaarde de voor Zondag 25 April vastge stelde bekerwedstrijd in een( lichtwedstrijd te doen omzetten, konden wij aan de vriendelijke uitnodiging van „FRISIA gevolg geven en die dag naar Leeuwarden gaan, om met H.B.S., „Leeuwarden" en de jubilaris zelf, deel te nemen aan het tournooi, ter gelegenheid van haar 65-jarig bestaan. Aangezien nu ook nog Claus, Colijn en v. Weelde niet konden spelen, was ons eerste elftal niet bepaald op z n sterkst, daar, in verband met de belangrijke strijd van het tweede, de invallers uit het derde elftal moesten worden gerecruteerd. Gezien deze feiten, mogen we niet mopperen, dat wij toch nog met de derde prijs zijn thuis gekomen. Van H.B.S. werd verloren met 2—1. Volgens mijn beschei den mening had de uitslag net zo goed andersom kunnen zijn. Dick Disselkoen maakte een goed doelpunt, keurig van opzet, besloten met een prachtig schot. Pietje Langelaan jaste de eerste goal van H.B.S. er in, het doelpunt leek mij niet helemaal zuiver. Ik vind Piet, die ik nu al zovele jaren ken, een prachtjongen, vóór en na de wedstrijd, maar in het veld is hij naar mijn smaak vaak toch wel wat te ruig. „Frisia", dat 's morgens met strafschoppen van „Leeuwar den" had gewonnen, kwam in de eindstrijd tegen H.B.S. en onze Haagse vrienden gingen met de eerste prijs schuiven. Voordien hadden wij met 30 van „Leeuwarden" gewon-

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 1