H Van de Elftalcommissie Titanenstrijd A.F.C. 2 om een zo goed mogelijk resultaat op sportieve w jze te be reiken, dan zal deze mentaliteit haar later in het leven van groot nut wezen en tot een betere samenleving bijdragen. Dat is grondiger, degelijker, waardevoller en staat op een hoger plan, dan die incidentele mentale poeier, welke zonder blijvende^ waarde is. Zulke jongens vinden het natuurlijk vanzelfsprekend om zelfs de zwaarste conditietraining met opgewektheid te vol brengen. Daarom wil ik er dan ook uitdrukkelijk op wijzen, dat deze technische vorming secundair moet bhjven of wor den, terwijl de karaktervorming op het eerste plan moet wor den gebracht. Het zijn nieuwe en voor sommigen misschien wat vreemde ideeën, welke thans van officiële zijde in ons voetbalwere d- je worden geopend. Mij zijn ze uit het hart gegrepen. De be langstelling voor deze avond was vooral van de zijde van d grote Clubs opvallend groot. Het ligt blijkbaar in de bedoe- hng van het Districtsbestuur deze avond nog door me^e^ ter nadere uiteenzetting te doen volgen. Gaarne beveel deze in de belangstelling, ook van A.F.C.-zijde, aa I. H. GALAVAZ1. P.S. Weet U hoe oud Ronnie Rooke de midvoor van Arsenal die in het afgelopen seizoen niet minder dan 33 goals sco°^e en in talloze andere een aandeel had. eigenlijk is. Deze e nente voetballer - volgens de Daily Express Engelands voëthalLr No 1 was 35 toen Arsenal hem aanwierf en is thans zegge en schrijve 37 jaar. En dan 33 goals, ondanks stopperspiller» etc. Welk een training is daarvoor wel nodig geweest' En nog: „full of football"! Maar het is ook een prof, hoor ik al zeggen; doch vast en zeker is hij ook een sportman bij uitnemendheid! De E. C. schreef in de vorige Schakel: HPT lag al in de bedoeling een uitvoerige nabeschou wing over het seizoen 1947/ 48 te geven en een voor beschouwing voor het nieuwe seizoen. Er is echter uiterst belangrijke aanleiding om hiermede te wachten en wel om de volgende redenen: le. ons 2e elftal speelt een promotie-degradatie-competitie van ongekende spanning. 2e. trainer Dongal heeft ons verlaten en 3e. trainer Booth treedt reeds bij ons op 4e. is de Elftalcommissie in de 4 maanden van haar „werk zaamheden tot de conclusie gekomen dat zij een behoor- lijk plan moet ontwikkelen (waarbij een serieus beroep op spelers en ex-spelers zal moeten worden gedaan) wil worden voorkomen dat de A.F.C.-elftallen langzaam maar zeker afzakken. Moge het ons voor deze keer niet euvel geduid worden dat wij thans volstaan met bovenstaande opsomming. ET is het lot van de drie A.F.C. elftallen, dat steeds de laatste wedstrijd de beslissing brengt. Zo was.het met A.F.C. tegen Z.V.V. I, zo was het met A.F.C. 3 tegen K.F.C. 3 en zo wordt het met A.F.C. 2 tegen 7 Sterkte mannen en volhouden. En de desespereert niet!" Het bovenstaande is pure werkelijkheid. Op het ogenblik dat wij dit schrijven hebben wij achter de rug: onze laatste comp. wedstr. Volewijckers 2 -A.F.C. 2 10 de promotie-degradatiewedstrijden/ A..KU2 V.ö. vz i^o Stormvogels 2 A.F.C. 2 3 5 V.S.V. 2 A.F.C. 2 4—5 en resten ons nog: 2 A.F.C. 2 Stormvogels 2 De laatste competitie-wedstrijd vergrootte het aal"aJ puzzles voor ons, met als gevolg een weinig gewijzigd eltta voor de eerste degradatiewedstrijd. Een 3—1 nederlaag was ons schrale resultaat tegenover een elftal, dat ongetwijfeld frisser speelde dan het onze, doch geen technische kennis meer heeft dan wij. Persoonlijk zien wij hierin ondanks de stand van het ogenblik toch nog een gevaarlijke outsider. De eerste moeilijke uitwedstrijd tegen 't Gooi met een reeds enigszins gewijzigd elftal bracht ons het le punt, zij het ge flatteerd daar 't Gooi 2 10 min. voor het einde een straf schop niet benutte en in de 2e helft een behoorlijke veld- meerderheid had vertoond. De vier dagen later gespeelde tweede uitwedstrijd tegen Stormvoqels 2 bracht ons een zeer verdiende 5—3 over winning op een prachtig mooi speelveld behaald, waarb'l Bertus (de oudste) Kalsbeek een uitzonderlijk goede back partij vertolkte, waarbij hij echter jammer genoeg zodanig gewond werd, dat hij practisch voor de resterende wedstrg- den is uitgeschakeld, voorts Lou Duys zich als een energieke linksbinnen ontpopte en Bram Veltema 2 nuttige goals scoorde. Weer drie dagen later aantreden voor de laatste uitwed strijd nl. V.S.V. 2 op een uitgesproken „bietenakker waar V.S.V. 2 dit seizoen nog geen nederlaag had geleden. Trainer Booth en EC, adviseerden sterk bij t0SS'W1""®" tot windmee en aldus geschiedde. Het werd 1-0 voor door Frits Jacobs, het werd 2-0 door Nico Kalsbeek, het werd 30 zeer verdienstelijk door Frans Heineman, maar ja het was te mooi om waar te zijn. Toen Klaas Stuurman even licht gewond op het veld lag ging het spel door met als gevolg enige verwarring en 3-1, en twee minuten voor rust 3-2. Na halftime wind tegen; na vijf min met 'n mooie kopbal 3—3- 20 min. voor tijd door Frits Jacobs 4—3 voor met een goedbekeken kopbal uit een vrije schop van Bram Velte ma. Drie minuten voor tijd 4-4 met een hard onhoudbaar schot, en zowaar scoort Frits Jacobs een minuut voor tijd de winnende goal. Twee kostbare punten. De pluimen dag: Lou Duys en Jacob Mellegers. Het elftal dat deze glorieuze, vermoedelijk nimmer te ver geten wedstrijd speelde was als volgt samengesteld: Eskes, v. d. Voort, Duys, Mellegers, Duinker, Stuurman, Geluk. Jacobs. N. Kalsbeek, Heineman, Veltema. Invallers: Gerrits, Benner, Leloux, (weggebleven Tromp). Als deze regels uitkomen is de wedstrijd tegen t hooi reeds gespeeld. De stand is gunstig voor ons en Vrouwe Fortuna heeft ons een weinig minzaam toegelonkt. Onze wil, onze vasthoudendheid, onze teamgeest, onze sportiviteit zullen oorzaak moeten zijn dat wij ons hand haven. Het kan, het zal en het moet! Ex-speler. 17

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 17