Ski- Berg- en Sportschoenen Doden-herc'enki'ng Het juiste adres: Overtoom 139 TELEFOON 80008 J. W. Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Excuses zijn ook niet aan te voeren, want dat hebben al meerdere Heren Zeventien trachten te doen en daarvoor zijn ze allen teruggevallen op de warmte. Of dit helemaal juist is, wil ik in het midden laten, maar ik geef toch ook het Schiedamse product de schuld. Alle beweringen, als zou dit vocht hier minder goed smaken, zijn volledig uit de lucht gegrepen, daarover kan Jo Wijnand zijn oordeel ook uit spreken (dit laatste altijd in vertrouwen natuurlijk). Ik ben echter aan het afdwalen en zal nu trachten meer normale zinnen op het papier te krijgen. Sinds enige maanden vertoef ik in Batavia als Garnizoens-Welfare-Officier, zulks, om dat ik door een knieverwonding niet meer in staat werd ge acht buiten de federale hoofdstad achter kwaadwilligen aan te jagen. Ik heb hier echter mijn portie van gehad en hoop nog eens in de gelegenheid te zijn een min of meer juiste voorlichting over het gebeurde hier te kunnen geven. Intens hebben we hier meegeleefd met onze goede oude club in de donkere dagen voor de bewuste wedstrijd in Haarlem. De dag na de wedstrijd was Eg Bos reeds vroeg op mijn kantoor om de verheugende uitslag te melden het hoeft geen betoog, dat er die dag vele koude Pilsen door het keelgat zijn gegaan. Vaak wordt beweerd, dat tropenjaren dubbel tellen, maar ik kan je verzekeren, dat het afgelopen seizoen ons „Heren Zeventien" minstens tien kostbare jaren van ons weinig kostbaar leven zal kosten. Maar dit is ge lukkig voorbij en nu zien wij de komende gebeurtenissen weer met vertrouwen tegemoet (dit betreft uiteraard de sporr gebeurtenissen Wanneer je eenmaal je hart hebt verpand aan onze goede oude sport dan blijf je haar trouw, al moet je je wenkbrauwen ook met vaseline insmeren om een algehele verduistering van het gezichtsvermogen door het rijkelijk vloeien van het luie zweet tegen te gaan, toch blijf je voetbalminded. Mijn on derste extremiteiten laten een actief deelnemen niet toe. maar de vele mentale lessen, geleerd van grote leiders, hebben mij eerst kleine leider van groot bataljons-elftal gemaakt, dat zonder één nederlaag kampioen werd, maar, nu ik ver van het bataljon afzit, ben ik de sport op andere wijze trouw Foor M. v. d. ZAKEN PEDICURE AFDELING gebleven, door n.l. op te treden als surrogaat-Han Hollan der. Misschien heb je me dan ook al wel eens gehoord, als sport-verslaggever bij het Strijdkrachten-programma van Radio Batavia (Hilversum 1875 m., dagelijks, speciaal Za terdag en Zondag van 18.00 tot 18.30 Ned. tijd). Het is alleraardigst werk, maar nogal panas. Voor ik het vergeet, brave briefschrijver, is mijn huidige adres als volgt: le Lt. E. Geelhuysen, 306315, Plaatselijk Commando, Afd. Welfare, Hospitaalweg 1, BATAVIA. Dit adres heb ik opgegeven, omdat ik weer met verlangen uitkijk naar een volgend epistel met de laatste club-nieuw tjes en andere wetenswaardigheden. Waarde Le Marché, ik ga nu eindigen, maar zal met een volgend antwoord niet zo lang meer dralen. Van harte beterschap en in gedachten een stevige poot van een van de „Heren Zeventien", die in November a.s. hoopt in goede gezondheid deze stevige poot aan de boorden van de Amstel werkelijk te kunnen geven. ERIC GEELHUYSEN. P. S. Wees zo goed, indien mogelijk, alle clubvrienden hartelijk te groeten. Luister speciaal Zaterdag en Zondag, dan 'is er meestal wel een sport-reportage. ONTROEREND door haar stijlvolle eenvoud was de kranslegging, die in de avond van 4 Mei plaats vond aan de voet van het gedenkteken voor onze gevallenen. De plechtigheid was te ontroerender, nu sinds de vorige 4de Mei weer een naam op dit gedenkteken geplaatst moest worden en wel van André v. d. Pijl. Met enkele sobere woorden heeft voorzitter Mets de ge vallenen herdacht, waarna de kransen van A.F.C. en A.C.C. werden neergelegd. Vervolgens sprak de luitenant ter zee J. van Leeuwen. Hij heeft in Palembang de begrafenis van André v. d. Pijl bijgewoond en sprak thans namens de Ko ninklijke Marine, waarbij hij er op wees, dat de Marine haar gesneuvelde luitenant ter zee v. d. Pijl nimmer zal vergeten. De heer v. d. Pijl dankte voor de eer, aan de gevallenen be wezen, waarna verschillende dames bloemen bij het gedenk teken deponeerden. Hiermede was deze plechtigheid, die een diepe indruk op de aanwezigen maakte, afgelopen. De aanwezigenen nu worden wij bitter, want de belangstelling der leden was be schamend klein. Wanneer er kaarten te halen zijn of feest jes georganiseerd worden, dan komen de leden bij honderden. Nu waren er slechts enkele tientallen. Wij rekenen er op, dat dit een volgend maal anders zal zijn. Meerderen hebben zich hieraan geërgerd. Zo ontvingen wij nog een brief van Piet Lindner, die eveneens diep ge krenkt is door de onbeleefde houding van zo vele leden. Naar men weet, bracht ook de enige jongen van Piet Lind ner hei hoogste offer; hij viel in Mei 1940 in de ongelijke strijd van onze Luchtmacht tegen de toen nog overmachtige Luftwaffe. Laten de leden beseffen, wat zij ook aan de gesneuvelde A.F.C.-ers verschuldigd zijn, wier namen hier nog eens vol gen: G. J. E. Scheepens, G. Struijs, H. M. Immig, J. C. R. van Eijk, A. A. Scheepstra, R. Cijfer en A. J. v. d. Pijl. Opdat wij nooit vergeten. 12

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 12