Nette en Nuttige Notulen-Notities Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. DE competitie-perikelen voor het eerste zijn dan volle dig achter de rug en met goed resultaat. Het kracht dadig herstel in de laatste compe titie-wedstrijden en de roemruchte beslissingswedstrijd aan de roem ruchte Spanjaardslaan hebben zich helaas niet voortgezet in de wed strijden om de K.N.V.B.-Beker. In doorsnee hadden de spelers er blijkbaar een beetje „genoeg van, hoewel het nog geen tijd was om t voetbal vaarwel te zeggen en zich op de zomersporten te werpen. De verlichting op het hoofdveld kon voor het spelen van de twee laatste bekerwedstrijden worden aangewend en heeft de eerste rente afgeworpen. In de wedstrijd te Zaandam vochten de Z.F.C.-ers alsof het een wedstrijd om het land- kampioenschap gold en het Zaanse publiek liet zich ook niet onbetuigd en bleek met twee maten te meten. Water graafsmeer toonde de laatste jaren hard vooruit te zijn ge gaan. Al met al is de bekercompetitie voor het eerste ge ëindigd. Tot slot van het seizoen ging het eerste bij het 65-jarige Frisia op bezoek. Een met enige spelers uit het derde aangevuld elftal gaf goed partij aan H.B.S. en ver loor met 2 1 om daarna „Leeuwarden"' met 30 de baas te blijven. Tot 10 minuten voor het einde was de uitslag onzeker, maar de sjouwende Kalsbeek werkte in die laatste minuten de bal twee maal over de doellijn en was verder door zijn „verwaandheid de gehele terugreis niet meer te genieten. Des nachts om 12 uur op de Afsluitdijk dreigde de autobus het te vertikken, maar een touwtje hield de stuur stang op de juiste plaats en een half uurtje later verschafte juist bijtijds een pomphouder ons de nodige brandstof om toch nog om twee uur in Mokum aan te komen. Het derde elftal wist door een prachtige eindspurt aan dc degradatie-wedstrijden te ontkomen en het zich reeds veilig wanende H.F.C. 2 moet thans vechten om het behoud van zijn plaats in de reserve tweede klasse. Overigens ons petje af voor Helder 2, dat de nek aan nek race eveneens tot een goed einde bracht. Het tweede elftal heeft zich krachtdadig geweerd doch kwam ten slotte één punt te kort en is thans gewikkeld in de strijd om het behoud van zijn plaats in de Reserve Eerste Klasse met de reserve-elftallen van het Gooi, Stormvogels en V.S.\^, derhalve van 3 eerste-klassers. Het succes is nog niet groot. Tegen de verwachting in werd met 1 3 verdiend van V.S.V. 2 verloren, terwijl het 11 gelijk spel te Hilversum tegen 't Gooi 2 zelfs iets meer was dan ons tweede toekwam. Hopenlijk zullen de jongens van het tweede de kleine kans, die zij nog hebben, met mannen moed verdedigen. Afscheid Dougal. Aan P. Dougal werd na rijp beraad zijn dienstverband als trainer opgezegd. Hij zal opgevolgd worden door Mr. Booth, die enige jaren Blauw-Wit heeft gecoacht. Wij vertrouwen, dat èn Mr. Booth èn onze spelers hun uiterste best zullen doen; alleen door een innige en intensieve samenwerking kan iets groots worden bereikt; de liefde kan niet van één kant komen. werd de aftredende voorzitter, G. H. H. Kappelhoff, tot ere lid benoemd, met welke benoeming wij hem hier nog eens extra gelukwensen. Tot zijn opvolger werd bij acclamatie aangewezen Harry Scheepstra, die zijn sporen in het club leven heeft verdiend en ongetwijfeld de cricketende dochter een goede leiding zal geven. Op 1 Mei werd de nieuwe A.C.C.-kooi geopend in aan- wezigheid van zeer veel belangstellenden. Een pracht presta- tie. tot stand gekomen door de vrijwillige arbeid van een aantal A.C.C.-ers, die daarmee getoond hebben iets voor de goede zaak over te hebben. Wim Staats, de geestelijke va der, werd vanzelfsprekend in het zonnetje gezet. A.C.C. en cricketend Amsterdam mogen verder D. J. Bessem dankbaar zijn, dat hij de gelegenheid bood zo iets tot stand te brengen. Jubilea. In de afgelopen maand vierden Frisia, Unitas en Vrienden- schaar hun verjaardag. Frisia bracht het tot 65 jaar en toont nog vol levenslust te zijn; zij beoefent als voorheen nog steeds de sport om de sport. Unitas, na in de bezettingstijd geknecht te zijn geweest, spreekt nog altijd een woordje mee en Vriendenschaar, ook al weer 40 jaar oud, zal er wel voor zorgen, dat zij een schaar van vrienden blijft. Vlag in top. Onze kampiozpsvlag is toch nog in top gegaan, want door een klinkende 71 overwinning op R.K.V.V.A. 4 behaalde ons zevende het kampioenschap van de reserve 4e klasse P van de A.V.B. Het achtste elftal, steeds runner up, zal de eerstcp 1 eits wel net missen en deze moeten afstaan aan Gold Star 2, waarvan op 2 November door een met 10 man spelend team met 10 werd verloren. Paul Meyer, uitgenodigd voor het Nederlandse jeugdelftal, kon helaas wegens een blessure niet mee naar Engeland. Zijn jongere broer, Robby, gekozen voor het Amsterdamse jeugdelftal, snoepte hem een reisje naar Albion af. In de achter ons liggende maand zijn er natuurlijk nog wel enige dingen gebeurd, maar die mogen niet alle A.F.C.-ers weten. A. W. IJSNFUS. PRIMA MACHINE HANDIG SLEDEMODEL f. 12CL 8 HULPSTUKKEN 1 JAAR GARANTIE ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT DE CLERCOSTR. 25 AMSTELV.WEG 21 AMSTERDAM KRUISSTRAAT 5 HAARLEM Contributie. De leden zullen bemerkt hebben, dat onlangs na rijp be raad besloten werd aan de a.s. vergadering een voorstel tot contributie-verhoging voor te leggen. De voorgestelde verho- ging lijkt ingrijpend, maar tal van kleinere clubs hebben een hogere contributie dan de tot op heden bij ons geldende. A.C.C. De A.C.C. hield op 27 April een slecht bezochte doch prettige algemene vergadering. Onder algemene instemming 10

Schakels (clubbladen) | 1948 | | pagina 10