öe jeuqö CLICHES Het ingooien WILLEMSTRAAT 43-45 ISegunstiging van 0112e jfldverteevdevs. houdt de Schakel in stand. bestreden aan de Jan van Galenstraat. Jaap van Nek had zich bereid verklaard mee te spelen en e^ns te meer bleek, dat Jaap altijd een goede ipvloed heeft op het èlftal, waarin hij speelt. In een spannende en op vrij behoorlijk peil staande wedstrijd zegevierden we met 1^-0 dank zij een zeer tactisch doelpunt van Hissink. Jn de rust bleek nog, dat we een rekenwonder in ons midden hadden. In een ver bluffend korte tijd wist dit heerschap vast te stellen, dat we met z'n elven 419 jaar oud waren. Hoe iemand kans ziet op z'n vrije Zondag z'n hersens zo te vermoeten, wil er bij mij niet in, Dick. Op 30 November kwamen wij niet in 't veld, daar alle wedstrijden afgelast werden. CEVANO. OOK met onze Jeugd wil het deze competitie nog maar steeds niet vlotten. De meeste hoofdelftallen 'der jeugd zijn wel technisch niet zooveel minder dan hun tegenstanders, doch physiek. zijn OnZe jóngens absoluut de minderen. Dit komt vooral in deze laatste maand tot uiting met dc slechte weersgesteldheid. Bij deze storm kunne i onze jongens hun gewone spel eenvoudig niet ontplooien, waar van hun tegenstanders natuurlijk door hun physieke meer derheid, een dankbaar gebruik maken. Zo hebben Junioren de zware uitwedstrijd tegen D.W.S. gelijk weten te spelen. Inderdaad een zeer mooi resultaat, en dit gaf ons goede hoop voor de volgende wedstrijden. Doch tegen Blauw Wit en Ajax, welke wedstrijden, evenals tegen Z.S.G.O., Werden verloren, kwam de bovengenoemde physieke minderheid wel zeer sterk voor dc dag. Nogmaals jongelui, ernstig trainen, vooral op uithoudingsvermogen is noodzakelijk, willen jullie resultaat boeken. Junioren 2 heeft inderdaad een kleine opleving gehad, doch tegen Volewijckers was het weer helemaal mis. Ook voor dii: elftal verwijs ik naar mijn beginregels, terwijl Junioren 3 rtcg steeds voort gaat met verliezen. Jongelui, is dit nu nodig, elke Zondag met verliezen thuis te komen? Kun je nu niet eens als flinke kerels het terrein betreden, met de absolute wil je wedstrijd te winnen, 't Is niet zo, dat alleen Bestuurs- en Commissieleden hun beste krachten geven aan de A.F.C., doch zeker de spelers. En dan nog wel jonge kerels. Komt, pakt eens flink aan en brengt ons de punten thuisi Adspiranten 1 zijn heel vreemde knapen. Schreef ik in de vorige Schakel, dat ze van de zwaksten, Z.F.C., verloren, een week latei wonnen ze hun wedstrijd tegen de zwaarste concurrent D.W.S'. met 31, en hoe! Het was zo verwon derlijk, dat zelfs het D.W.S.-kamp niet wist hoe men het had. Bij Blauw-Wit hadden ze pech, ze verloren deze wed strijd, doch hadden hem met wat meer geluk evengoed kun nen winnen. Tegen Spartaan thuis werd gelijk gespeeld. Er nu, onze trots Adspiranten 2. Deze jongens hebben slechts één wedstrijd. n.I. tegen Ajax 2 uit. verloren, doch verder alle wedstrijden gewonnen. Bravo, blijf op deze weg doorgaan, zorgt dat je onze trots blijft. Ook nu weer moet ik van adspiranten 3 schriiven, dat ze met wisselend succes spelen, evenals adspiranten 4, dat in derdaad nu ook enkele wedstrijden gewonnen heeft. Jongens van 3 en 4 ook goed je best doen hoor! Met.de adspiranten 12^14 jaar is het slecht gesteld. Weid iswaar heeft adspiranten 5 een zware afetólingj doch !dei jongelui speelden in het begin van de competitie aanmerke lijk beter. Hoe zit dit? Als ik jullie zie spelen, lijkt hel wel „straatvoetbalspelletje in plaats van een A.F.C< elftal. Ik heb je al eens eerder gezegd, blijf op fé: plaat; en loop niet overal waar de bal is. Ik verwacht, nd overwinningen van jullie, anders sta je op de onderste plaats van de ranglijst, en dat past het le elftal in jullie leeftijd toélf, niet, wel? Adspiranten 6 is een getrouwe copie van 5, deze jongens1 verloren ook hun laatste wedstrijden. Beter je best doen hoor; En tot slot adspiranten 7. Aangezien de laatste wedstrijden- van dit elftal, ten gevolge van de afgekeurde terreinen, niet doorgingen, valt hier niet veel van te vertellen. Hun laatste wedstrijd was op 1 Nov. j.l.: er werd van D.V.O.S. 4 met 3-0 gewonnen. Bravo! Het is dus over het algemeen met onze jeugd niet best, gesteld, 't s echter nog niet te laat, zprgt allen dat je van de laagste plaajs verwijderd blijft, en dat -<ve tépr, ipinste een behoorlijke plaats op de ranglijst bezetten. ;:;j Veel succes! VAN TEUNENBROEKX r baji-1 i' A er één spelregel is, waartegen vaak gezondigd' IL Wordt, dan is het wel de regel op het ingooien. Ook J [y de buitenspelregel wordt vaak overtreden, maar deze is dan ook moeilijker te begrijpen.. Het ingooien is echter zó eenvoudig, dat men zich verbaast, dat zelfs .iii dyj eerste klasse de scheidsrechter nog vaak moet fluiten Vogrj verkeerd ingooien. De regel zelf luidt als volgt: .Bij het ingooien moet de speler met het gelaat naar lief! speelveld gericht staan, met beide voeten of eên qcdeefóp. daarvan (wippen met-de hakken mag dus) op of achter de zijlijn. De bal moet met beide handen worden geworpen en moet boven het hoofd losgelaten worden. De speler die de bal inwerpt mag deze niet eerder aanraken dan nadat, hij. door een andere speler gespeeld is. Bij het ingooien kan nien. niet buitenspel staan. (Dit geldt alleen als men de bal direct: uit een inwerp ^ontvangt Nu de spelregel omtrent het aanvallen van een speler,, zonder een poging te doen om de bal te bemachtigen, ge wijzigd is en als straf daarvoor een indirecte vrije trap ge geven wordt, lijkt het mij gewenst ook daar nog even dé aandacht op te vestigen. Een indirecte vrije trap is een trap waaruit niet ineens gedoelpunt kan worden. Gaat de bal uit zulk een trap in het doel, zonder door een der spelers der tegenpartij aangeraakt te zijn, dan geeft de scheidsrech ter een doelschop. Evenals bij elke andere vrije trap moeten de spelers der tegenpartij minsten 9.15 M. van de bal ver wijderd blijven en mogen zij niet eerder inlopen dan nadat de trap genomen is. D.w.z. nadat de bal een volledige om wenteling heeft gemaakt, dus een afstand van pl.m. 75 c.M. heeft afgelegd. Wordt de vrije trap genomen op een afstand minder dan 9.15 M. van de doellijn dan mogen de spelers der tegenpartij zich opstellen op de doellijn binnen de palen. Doen zij dit niet dan moeten zij zich houden aan de afstand van 9.15 M. In de praktijk komt het dus hierop neer, dat de speder die de vrije trap neemt de bal een klein rollertje geeft naai een medespeler die vlak bij hem staat en dat de laatste de bal op het doel schiet. De scheidsrechter heeft tot taak. nauwlettend toe te zien, dat geen der spelers der tegen partij te vroeg inloopt. De spelers van de eigen partij mogen dus net zo dicht bij de bal komen als zij willen. KUGGELEIJN Sr. 7

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 7