LeiöeRS en <\<\nvoeRöeRS aan het woorö 1 2 (geen kopij) 3 (geen kopij) IBegunstiging van ome /Adverteerders, houdt de Schakel in stand. mdm» mt geschreven vóór de wedslrijtl van 7 December tegen ftlcmarin Victrix K heb expres gewacht met het maken van dit ver slag tot dat we de wedstrijd tegen Alcmaria Victrix gespeeld zouden hebben. Maar daar deze wedstrijd gisteren niet doorging moet ik mij in dit verslag bepalen tot de laatste drie wedstrijden. En al is de stemming momenteel niet daverend, ik zelf ben persoonlijk wel optimistisch. Hoe is dat mogelijk, zult U zich misschien afvragen. Welnu deze laatste drie wedstrijden brachten ons, een overwinning, een gelijk spel en een nederlaag. Dus al met al 3 punten uit drie wdstrijden. Zouden we deze wed strijden aan het begin van de competitie gespeeld hebben, dan was een ieder wel tevreden geweest. Maar nu, na die verschrikkelijke wedstrijd tegen H.V.C. is een ieder die men zo hoort zeer pessimistisch. Maar laat ik met de eerste wedstrijd beginnen, die tegen W.F.C. uit. Hier zijn we heen gegaan met het vaste voor nemen om die te winnen. Mentaal waren we zeer geladen, na de Stadion-injectie op Zaterdagmiddag. We hadden een geheel nieuw elftal. Bosscher speelde voor de eerste keer mee en Gerry bezette nu de middenvoor-plaats. Geluk was nog steeds afwezig, wat een zware handicap was, daar Stuur man nu rechtsbuiten was en op de voor hem vreemde plaats weinig kon presteren. Gerry deed het ials middenvoor zeker niet slecht, en opende reeds met zijn eerste trap in deze wedstrijd met het scoren van een daverende goal. We ble ven het beste van het spel houden en enige goede aanvallen mislukten net. Totdat even voor de rust een misverstand achter, de gelijkmaker bracht. Direct na de rust waren we in het offensief. Jacques rent prachtig langs de lijn, wil voor zetten, mislukt, maar de back trapt in eigen doel. Eindelijk het eerste gelukje dat we hebben in deze competitie. Nog geen vijf minuten later is de nooit uitgezwoegde Koen op de rechtervleugel in duel. Hij wint het en zet de bal prachtig voor, waar ondergetekende klaar stond de bal in het doel te koppen, 31 voor. De weelde is te mooi en voordat we het beseffen, is het 32. Dan gaan we compleet in de ver dediging en weten met enorm hard werken en zwoegen de score zo te houden. Onze eerste overwinning is een feit. Een woord van hulde aan alle spelers is hier zeker op zijn plaats voor hun werken. Twee spelers wil ik hier noemen en wel Johnny Claus en Wally van Weelde, voor hun schit terend spel gedurende de hele wedstrijd. Joop Zimmerman die voor Ties inviel en twintig minuten meespeelde," verdedig de zijn doel met veel bravour en toonde een ieder, dat hij zeker over de nodige capaciteiten beschikt. De Zondag daarop moesten wij onder zeer slechte weers omstandigheden naar onze oude rivalen T.O.G. Ties stond nog op de absentielijst evenals Chris. Henk was weer van de partij. In deze wedstrijd hebben wij bij momenten het beste van het spel gehad. Voor de rust waren we met wind mee in de meerderheid en konden dit slechts uitdrukken door een doelpunt van Koen uit een corner. We werden wel erg zwaar gestraft met een strafschop tegen Joop van der Voort. Zimmerman stopte evenwel meesterlijk maar uit de ontstane scrimmage scoorde T.O.G. met een kopbal. Ruststand 1 1. Na de rust tegen de wind in hadden we de eerste twintig minuten het beste van het spel, maar onze voorhoede kon niet tot scoren komen. Meer en meer werden we in de verdedi ging gedrongen en toen bewees onze achterhoede, dat ze haar mannetje weerstaat. Bosscher ging steeds beter spelen en Wally schitterde weer door zijn tijdig ingrijpen. Met Joop vormt hij momenteel een zeer sterke achterhoede. Het pro bleem is de voorhoede, die wederom faalde in de wedstrijd tegen H.V.C. toen wij voor de rust de wind mee hadden, maar op een enkel schot van Henk na geen daverende din gen liet zien. Jacques was er helemaal uit en ook Gerry bewees dat de goede verwachtingen van zijn middenvoor- spel tegen W.F.C. niet geheel gewettigd waren. De eerste goal van H.V.C. was clean off-side en de tweede zeker niet onhoudbaar. De derde, even voor tijd, een ongelukje. Al met al een wedstrijd om heel gauw te vergeten. Nog één wed strijd en de eerste helft van de competitie is voorbij. Rest ons nog Alcmaria Victrix. Deze wedstrijd is voor ons wel zeer belangrijk, want winnen we die, dan brengt die wed strijd 4 punten op. Jongens van het Eerste, we hebben er al met elkaar over gesproken. We zullen doen wat we beloofd hebben. De tanden op elkaar en knokken van begin tot het einde. We spelen niet meer alleen voor ons zelf, maar met zijn elven voor onze club, onze A.F.C. Ik eindig dit korte verslag evenals de vorige keer met het volste vertrouwen, dat de overwinningen zullen komen. De barometer staat nu nog op storm; dit jaar nog zal hij wel niet op mooi weer komen, maar dat hij naar veranderlijk oploopt, is een ding dat zeker is. CAPTAIN. SIE je, St. Nicolaas bestaat toch wel echt, zei Wim Staats tegen Arie Mets en triomphantelijk liet hij hem het verslag zien over het 4e Elftal, dat hij 's morgens in zijn schoentje had gevonden. „Zo'n paar regeltjes van jou in de laatste Schakel schudt de lui wakker.'' ..Inderdaad,'" dacht de Sint, „maar het venijnige „4 (GEEN COPY)" was een doorn in het oog van de nieuwbakken captain." Het valt dan ook niet mee, om zonder argwaan kort voor een wedstrijd, in de adelstand der aanvoerders verheven te worden. Natuurlijk verloor ik de toss (alleen in de liefde ben ik gelukkig), we leden een 50 nederlaag en tot slot vulde ik de wedstrijdformulieren fout in. Maar door schade en schande word jeer op attent gemaakt, dat de Schakel een verslag van je verwacht. Een aanvoerder heeft meer plichten in .zijn colbertje dian in zijn voetbalbroekje. Gelukkig kunnen wij optimist zijn. De eerste 7 wedstrijden hadden ons in totaal 5 punten opgeleverd, maar aangezien de laatste 3 wedstrijden werden gewonnen, staan wij thans met 11 punten uit 10 wedstrijden in het midden van de ranglijst. Sinds 4 weken komen wij elke Zaterdagmiddag in het clubhuis bij elkaar om de fouten, in de laatste wedstrijd ge maakt, te bespreken. Verder maakten wij de afspraak, dat iedere week een andere speler een inleiding houdt, waarin hij zijn ideeën over de te volgen tactiek naar voren brengt, waardoor een veel beter begrip voor eikaars spelopvatting is ontstaan. Dat dit veel heeft bijgedragen tot de goede geest in het elftal, zowel in als buiten het veld, zou ik vanzelf sprekend willen noemen. Van de gespeelde wedstrijden wil ik speciaal die vermelden tegen W.S.V 2 uit. Zaterdags te voren had Hans Galavazi een inleiding gehouden, waarin hij ons adviseerde tegen de sterk stopperende Zaanse ploegen een ander systeem te spelen en wel zo, dat de beide binnenspele'rs een sterk vooruitgeschoven positie zouden innemen, inplaats van de middenvoor, die als aanvallende spil achter de voorhoede moest opereren. Dat hierdoor de spil van de tegenpartij voor een probleem werd geplaatst bleek uit de wedstrijd van de volgende dag. De beide buitenspelers spelen wat meer terug-

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 5