öe nooövlaq is gehesen. Ons eerste in groot gevaar! Nette en Nuttige Notulen-Notities Begunstiging van ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand. /NDIEN er in de laatste wedstrijden, die nog gespeeld moeten worden in 1947 geen gunstige verrassing plaats vindt, staat cns eerste elftal bij de jaarwis seling onderaan de ranglijst. Hoe hopeloos de situatie ook lijkt, zij behoeft het in wer kelijkheid niet te zijn, daar én de spelers èn alle andere A.F.C.-ers groot vertrouwen blijven stellen in het elftal, dat nog geen jaar geleden als één der beste tweede-klassers werd beschouwd. Wij hebben in de loop der tijden wel eens meer voor deze onaangename feiten gestaan en het schijnt, dat het 'nu eenmaal zo moet zijn bij A.F.C. Met de meeste drang zouden wij li allen willen verzoe ken: Blijf het eerste elfbal, dus óók in de moeilijke uitwed strijden trouw ter zijde staan, door het te vergezellen en het luide aan te moedigen. Heel wat doelpunten werden er in vroeger jaren als het ware INGESCHRËEUWD, GETOE- 1ËRD of GEBLAZEN. Kostbare goaltjes, die ons eerste elftal redden van degradatie! A.F.C.-ers en haar aanhang, supporters van overdekte tot clandestiene kijkers op de Wandelweg, vormt samen een sterke eenheid en helpt onze jongens in de resterende zware wedstrijden. Opdat deze bange droom geen werkelijkheid worde!Uw moeite zal beloond worden met het behoud van onze oude Amsterdamsche Football Club! OP verzoek van de redactie, die op blote knietjes (wat een schattige kinderen toch die beide redacteu ren!) om copy bedelde in de laatste Schakel, zal ik trachten deze rubriek voort te zetten. Trachten zeg ik, omdat het wel niet altijd vergund zal zijn ach ter de schermen te kijken. Maar mijn goede relaties met de secre taris zullen mij nu en dan wel eens van nut zijn en als de relatie alleen niet helpt, nu, dan begin ik eerst wat over „snoeken' of „kwartetten" te praten om een aanloopje te hebben en hem in de goede stemminq te brengen. Dat kwartetten is anders een goed succes geweest. De nieuwe clubavond-commissie, door Arie Mets aan de haak geslagen, bestaat uit: Theo Vollbracht, Jan Snelleman en Ad van Wijlen. De heren zijn flink van wal gestoken met een tweedaags kwartet-tournooi, waarbij fel werd gestreden en in de beste verstandhouding. Het koppel Bessemvan Gessel werd eerste met 7 gewonnen partijen uit 9; of het geheel zuivere koffie was, dat zal ik maar in het midden laten, maar in ieder geval gingen beiden met een zakje geurige thee naar huis. Jungerius en Walther, Jb. van Nek- Scheepens en van Van Veen—Drubbel—D., Dissélkoen gin gen resp. met de 2e, 3e en 4e prijs schoot,' ieder met 5 ge wonnen partijen. Een „kaatje was er ook, zelfs tweemaal In innige samenwerking verkregen Jaap a Cohen en Eys- vogel een troostprijs voor de hoogste score. De clubavond- commissie zal zich thans vol enthousiasme werpen op eer klaverjas-tournooi. De nieuwe regeling om hen. die zich voor het lidmaat schap aanmelden, .eerst technisch te laten keuren en dan pas aan de greep van de enquête-commissie over te leveren, werkt uitstekend en voorkomt veel nutteloos werk. Vooral bij de jeugd werd tot op heden een groot percentage als „technisch-ongeschikt" afgekeurd en hopelijk zullen deze maatregelen op de duur haar goede uitwerking op het ge- halte der elftallen niet missen. We vernamen, dat de A.F.C.-ers bij de Sinterklaas-collecte tijdens de wedstrijd A.F.C.H.V.C. voor de vereniging „Schinkelkwartier werkelijk Sinterklazen zijn geweest, want de collecte heeft ruim 100,opgebracht. Onze vriend Cor ter Horst heeft zijn schoenen nog niet aan de apenbroodbomen opgehangen, want hij werd onlangs nog voor het vertegenwoordigende elftal van Balik Papan opgesteld. Het Bondsbestuur heeft de versterkte degradatie nog één jaar uitgesteld, zodat aan het einde van dit seizoen slechts één elftal voor degradatie in aanmerking komt. De promotie-regeling is inmiddels bekend gemaakt en luidt, wat de A.F.C.-elftallen aangaat, als volgt: 2e klas: No. laatst van de le klas speelt met de kam pioenen van de 2e klas A. en B. om 1 plaats in de le klas: 3e klas: No. laatst van de 2e klas B. speelt met de kam pioenen van de 3e klas D., E. en F. om 1 plaats in de 2e klas; Res. 2e klas: No. laatst van de rcs. le klas speelt met de kampioenen van de res. 2e klas A„ B. en C. om 1 plaats in de res. le klas; Res. 3e klas: No. laatst van de res. 2e klas A speelt met de kampioenen van de res. 3e klas A.. B. en C. om 1 plaats in de res. 2e klas. De verrichtingen der elftallen: Het 4e heeft zich flink hersteld, en een serie van 3 over winningen bracht het in de bovenste helft van het rang lijstje. Prettig doet het aan, dat de spelers van het 4e op instigatie (niet instignatie, drukker!) van captain van Emden wekelijks des Zaterdags vóór de .wedstrijd bijeenkomen in het Clubhuis om een technisch babbeltje te maken. Deze concentratie heeft ongetwijfeld aan de laatste successen mee gewerkt door verhoging van de eensgezindheid in het team. Het 3e stelde tegen Ajax 3 teleur, doch wist te Hilver sum twee kostbare puntjes te pikken. In zijn afdeling zal de strijd om de rode lantaren echter wel beperkt blijven tot Den Helder 2 en H.F.C. 2. Niettemin zal het 3e er goed aar, doen uit de buurt van het rode licht te blijven. Na een bittere pil tegen D.O.S. 2 heeft het tweede zich aanvankelijk hersteld door eerst van Volewijckers 2 te winnen en vervolgens tegen Spartaan 2 gelijk te spelen. 1 oen stonden het 2e. K.F.C. 2 en Spartaan 2 onderaan, ieder met 6 punten uit 9 wedstrijden. Tegen K.F.C. 2 werd 2

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 2