DE A.F.C.-SCHAKEL «#s uit öe kapiteinshui -J^^S=0=0=0r^=5v- WÈÊMÊMÊÈmmm m ^KkMMMü. £W A F. C. 1895 184! A.C.tZ. /fr=?\ 2r Nr L wij Jjegunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Redacteur J. H. Wijnand. Roerstraat 522 Plaatsvervangend Redacteur W. G. Staats. Churchill.laan 25a Administrateur J. V. Disselkoen, Amstelveenseweg 2841 26e Jaargang December 1947 is andei wel een grote ver andering ingetreden, zullen er aan moeten wennen. In korte tijd zijn wij van gevrees de tegenstander, die alom in den lande bekend stond om zijn spel van goede kwaliteit, tot een middelmatige tweede klasser afgezakt. Na Z.F.C. in het Stadion, waarin de tekortkomingen, waaraan wij nu mank gaan, al aan de dag traden, heeft ons eerste elftal eigenlijk geen behoorlijke wedstrijd meer gespeeld. Ik wilde met het schrij- en van dit stukje wachten tot na de ontmoeting tegen Alcmaria, in de hoop eindelijk eens een opgewektere toon te kunnen laten horen. Het heeft niet zo mcgen wezen en nu zitten we met de gebakken peren. De eerste helft van de competitie hebben wij afgesloten met zegge vier punten. A.F.C. draagt de rode lantaarn, wat in lange tijd niet gebeurd is. Wat is de oorzaak en hoe ge raken wij uit de impasseGelukkig blijft de stemming gced, ondanks de tegenslagen. De spelers beseffen allen ten voile de precaire toestand, waarin wij allengs zijn gaan verkeren. Onwillekeurig vragen wij ons af, wat dan wèl de oorzaak van deze plotselinge ommekeer kan zijn en of zij wellicht gezocht moet worden in vroeger gemaakte fouten. Ontkend kan niet woeden, dat wij vooral de laatste jaren zeer veel aan de jeugdopleiding hebber, gedaan. We hadden missch.cn wat strengere maatstaven bij het aannemen van jongens ten aanzien van hun voetbalkwaliteiten kunnen aanleggen, waar door wij wat minder knapen zouden hebben gehad, die voor ons als voetbalclub, die niet wil afzakken, in feite weinig te betekenen hebben. Dit neemt toch niet weg, dat aan de jongelui met werkelijke aanleg, die bij ons zijn gekomen, meer dan voldoende aandacht en zorg worden besteed. Maar de oorlog heeft ook hier roet in het eten gegooid en de mentaliteit van de jeugd is er niet bepaald beter op gewor den. Wat dat betreft ondervinden wij dezelfde moeilijkheden als andere verenigingen. Ik bedoel er niets krenkends mee. De jongens kunnen het ook niet helpen, dat zij juist in die ellendige oorlogsjaren moesten opgroeien met zoveel verkeer de dingen om zich heen. Het resultaat is niet geldende gelukkig voor allen, maar voor velen toch wel dat wij thans met enige min of meer onhandelbare jongens zitten, die allang rijp voor de hogere elftallen hadden moeten zijn. Wij moeten het nog te veel van oudere spelers hebben, waarvoor geen geschikte plaatsvervangers zijn. Men kan dit euvel bij vele verenigingen waarnemen. Ik heb mij laten vertellen, dat Arsenal een elftal heeft, waarvan de spelers-leeftijd in doorsnee 34 jaar is. Voor de waarheid hiervan sta ik niet in. Wel weet ik, dat het bij ons gelukkig nog lang niet zo erg is. Het amateurvoetbal zal alleen wat kunnen bereiken met jonge spelers, die naast hun dagelijkse bezigheden een zeer effectieve training kunnen meemaken en verdragen, welke nodig is om de zware com petitie-wedstrijden tot een goed einde te brengen. Het is dan ook van belang, dat onze twee hoogste elftallen zo spoedig mogelijk wat verjongd worden. Ongetwijfeld zijn er belangrijker dingen in het leven dan voetbal, maar degenen, die in de loop der jaren veel werk voor hun vereniging hebben verzet en een groot gedeelte van hun vrije tijd daaraan opofferden, verkeren toch wel zeer cndei de indruk, wanneer de club in gevaar "verkeert. Wij hebben met ons eerste elftal nog tien competitie-wedstrijden voor de boeg en het onheil kan nog afgewend worden. Wij hebben zo langzamerhand er genoeg over gesproken en ge schreven. Aan julllie de daad nu, jongens. Speelt voor wat je waard bent en maakt er het beste van. De gehele A.F.C. zit met smart op betere verrichtingen te wachten. Stelt ons niet teleur, je zoudt het jezelf later nimmer vergeven. A. METS. *-* V*"

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 1