Een regenachtiqe Zondagmiddag Oude voetbalclul 3S Begunstiging van ome Mdverteeiders, houdt de Schakel in stand. een machtige storm, vooral door de lettergreep „bu (de LI wordt als OE uitgesproken). Ik stel voor dit over te nemen in Holland. Het klinkt veel grappiger dan dat onsympathieke gefluit. (Heeft U wel eens vlak voor zon fluitartist geze ten, die zijn afkeuring in Uw oor meende te moeten toete ren?) Bovendien heeft het het voordeel, dat de scheidsrech ter het toch niet verstaat, tenzij hij toevallig Spaans geleerd heeft. Enfin, dan hebben we voor een keer pech gehad. Na ruim een half uur komt er een doelpunt, zoals ik graag vele op ons veld gescoord zag. Een voorzet van links wordt door de rechtsbinnen direct op de slof genomen en van ver buiten het strafschopgebied suizebolt de bal onhoud baar in de bovenhoek. Een juweel. Bovendien zo n machtig gezicht als het doelnet opbolt bij zon poeier. (Alleen de verdedigers van het bedoelde doelnet zullen me dit tegen spreken.) Zo wint Madrid dan ten slotte met 2—1 zonder dat er verder nog ongelukken gebeuren. De spelers zijn over het algemeen zeer snel, en het uithoudingsvermogen is bui tengewoon. Bij de twee Madrileense doelpunten gejuich en een zee van witte zakdoeken. Echter geen gedans en ge spring. Een krijgsdans als na het vierde doelpunt van Son- neveld in de befaamde strijd tegen K.F.C. zou hier cata strofale gevolgen hebben. Het is jammer dat er zo goed als geen sportcontact met opanje bestaat. Ik zou wel eens graag een krachtmeting wil len zien tussen een Ajax en een Real Madrid of i.d. Ook droomde ik reeds van een tournee van ons eerste hier (laat de penningmeester het niet horen). En wanneer treedt ons nationale team eens aan tegen de vertegenwoordigende elf van dit vriendelijke, temperamentvolle volk? Het zou weer eens wat anders dan anders zijn. Alhoewel gering, bestaat het sportcontact wel. Kwam onze landgenoot v. d. Poll hier met op het biljart zegevieren, en kregen de Spaanse hockey- me.sjes met een uitnodiging om volgend jaar aan de in ons land te houden wereldkampioenschappen deel te nemen? Portugal br6ek de sleur eens' °P naar SPan)e en JAAP v. d. BERG, Madrid, 24-11 - '47. I ET is weer Zondagmorgen. En wel een met stralen- -j ƒ- de zonneschijn (wat we helemaal niet verwacht had- I den). „Nou, dan gaan we maar fijn op de fiets, hè?" zegt mijn ega. Dus worden, een uur van te voren, de fietsen klaar gezet, koffer ingepakt want „ik wil me niet haasten, hoor." Dan volgt er een dispuut over wel of niet een parapluie mee. „Doe het toch niet, dat is zo lastig met mijn koffer op de fiets en ik bepeins in stilte, dat toen we nog niet ge trouwd waren (laatste oorlogsjaar), hij altijd trouw met mijn spuit sjouwde; maar ja, toen werd er ook niet gevoetbald. Enfin, met koffer en parapluie startklaar en daar begint het te storten, te storten, met bakken uit de lucht! Ik zeg, dat we dan natuurlijk met de tram gaan, maar dat blijkt hele maal zo natuurlijk niet te zijn. „Dan komen we veel te laat, verdorie. Nou, rennen dan, daar staat net een tram." Als wé dan nog na-hijgend en alvast dóórnat, ruim drie kwartier te ^r°e9' ze9t hij: „we hadden best op de fiets kunnen gaan, hè. Dan gaan we „en bloc" naar het terrein (wat is dat voor een achteraf land?) waar we met soppende schoenen eerst in de regen en later onder een afdakje naar de wed strijd mogen kijken. Ja, mijn man voetbalt ook! Zeg „Captain s je had het laatst in de Schakel over onze supporters, maar Wat zeg je van onze prestaties op dit ge bied? Wie schreeuwen er het hardst? Wie brullen hun kelen hees? Ik geef toe, dat het geluid soms niet helemaal „ladylike is, maar de bedoeling is tenminste goed! EEN SPELERSVROUW. In de Sportkroniek treffen wij het volgende overzicht aan: 1875 Utile Dulci (U.D.), Deventer, 13 October. 1879 HEC, Haarlem, 15 September. 1882 Robur et Vel., Apeldoorn, 6 Mei. Hercules, Utrecht, 22 October. 1883 Frisia, Leeuwarden, 25 April. DFC, Dordrecht, 16 Augustus. HVV, Den Haag, 1 September. 1884 Hermes-DVS, Schiedam, 8 April. 1885 PW (Pr. Wilh.) Enschede, 31 Augustus. Concordia, Delft, 15 October. 1886 Olympia, Gouda, 1 Juni. 1887 Be Quick, Groningen, 10 April. 1888 Sparta, Rotterdam, 1 April. Quick, Nijmegen, 10 April. 1889 Haarlem, Haarlem, 1 October. 1890 LSC, Sneek, 4 Maart. LSV, Leerdam, 1 April. Quick, Amersfoort, 1 October. 1892 Vitesse, Arnh em, 14 Mei. ASC, Leiden, 1 Juni. 1893 ZAC, Zwolle, 1 October. HBS, Den Haag, 7 October. Victoria, Hilversum, 8 October. 1894 Veendam, Veendam, 4 September. Achilles, Assen, 24 December. 1895 VOC, Rotterdam, 1 Januari. AFC, Amsterdam, 18 Januari. Goes, Goes, 15 September. 1896 Quick, Den Haag, 1 Maart. Wdllem II, Tilburg, 12 Augustus. WW, Winschoten, 21 November. 1897 EDO, Haarlem, 1 Maart. Velocitas, Groningen, 1 April. Wilhelmina, Den Bosch, 1 October. De Tubanters, Enschede, 16 October. 1898 Alcm. Vitrix, Alkmaar, 1 Januari. Unitas, Gorinchem, 19 April. Hollandia, Hoorn, 1 September. 1899 HSC, Hoogezand, 4 April. Helmond, Helmond, 22 November. Op 18 Jan. a.s. viert A.F.C. dus zijn 53e verjaardag. Moge de viering even waardig zijn als de eervolle plaats die zij op deze plaats inneemt. (Red.) 18

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 18