Ons voe WttÊtsfo. mui Begunstiging van ou<e fidverteerders, houdt de Schakel in stand. VOORHEEN: IKS? Wat zijn dat? Voetbalschoenen? k Zal je klksen! Dat geschop ,.met zon voetbal? Benen breken „komt ervan, let maar eens op „Wat?, bestaat er al zo'n schopclub. „waar je lid van worden kan, „om je dood te laten trappen „Jij geen lid! 'k denk er niet an! „Wat vertel je? Heeft je vader „twee uur langs de kant gestaan „in de regen bij die gekken, „die achter, zo'n bal aangaan „Daarom was z'n hoed natuurlijk „Zo verregend, en het lint „overal wit uitgeslagen „Zonde't is nog net een kind „Man, je zou er wat van krijgen, „heel goed voor je rimmetiek, „denk maar niet dat ik je oppas „ook al word je nóg zo ziek „En die jongen maak je net zo. „Weet je wat-ie nou weer wou? „Lid van zo'n troep idioten „wil-ie worden: 't komt door jou „Wat, wil jij hem kiks gaan geven „met zo'n sjurt en 'n voetbalbroek? „Toe maar, ook nog van die kousen, „geef hem liever een mooi boek „voor z'n Sinterklaas; nog zoveel „is er dat hij hebben moet „Manwaar zitten toch je hersens, „vraag ik. Man ben jij wel goed THANS: „Mams, waar is m'n voetbalkoffer?" „Jongen, die staat in de gang." „Zijn die pijpen nog veranderd?, „want die broek is veel te lang „Jongen da's al lang in orde; k heb een appel ingepakt „bij je brood"! 't zit in je koffer, „vier met jam, vier met gehakt „Je blijft toch bij 't eerste kijken? „Speel nu eens je beste spel „Jammer da k niet naar je toe kan, „Oma komt, dan weet je 't wel „Jullie moeten winnen anders „ben je zó ver afgezakt „dat je niet meer één kunt worden „Maar dan dient ook aangepakt! „Ja ik weet het; niet eenvoudig; ,.'t gaat weer tegen D.W.S., „altijd fair, maar altijd lastig „Nou, schiet op en veel succes Zó, niet anders, zijn de moeders van vandaag: Zij spelen mee! Moeders, 'k moest dit relaveren. Jongens, houdt ze trouw in ere!, later zult ge ze waarderen deze, vaak vroeg uit de veren MOEDERS VAN DE A.F.C B. S. LE MARCHÉ (Geschreven vóór de wedstrijd van 7 December tegen Alcmaria Victrix).

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 15