van 6e veteR^nen TAITON Dat „dynamische Dynamo Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. c (R is weinig nieuws van het veteranenfront te ver melden, omdat we van wege het slechte weer zo lang hebben stil gelegen. Dit laatste moet U niet te letter lijk opvatten, wij zijn er zeker van, dat dit te veel gevergd zou zijn, omdat stilliggende A.F.C.-ers al zijn het veteranen ondenk baar zijn. Uitgezonderd de Schakelredacteuren, die zich on- tt bewogen bloot hebben laten kieken door Piet Glaudemans naar ze zeggen om copy af te smeken bij de leden. Wij trappen hier niet in, omdat wij maar al te goed weten, dat het geen borstkinderen zijn, en vast en zeker bij het zien van de fles als echte gezonde babies aan het trap pelen slaan. Toch was het idee aardig, wij houden van mollig en wij zijn er door vertederd. Konden zij altijd maar op deze leeftijd blijven, dan zij ze nog zoo echt van jezelf, zo handelbaar. Wij, Veteranen, wachten nu weer op het voorjaar, wij hopen de winter goed door te komen en zien verlangend uit naar een groene wei, die door het zonnetje mild be schenen wordt. In onze gedachten staan wij al weer aan de vooravond van de eerste wedstrijd op eigen terrein met na afloop het genoegelijke nakaarten met de een of andere be vriende tegenstander. Het dijn weliswaar altijd dezelfden, doch steeds weer zijn zij welkom en steeds weer verheugen wij ons op dit treffen. Wij gevoelen ons zeer vereerd door het vertrouwen, dat „een aangetrouwde" ons in de vorige Schakel heeft geschon ken. Zij beloofde, zich ons lot te zullen aantrekken en voor ons te zullen strijden, als het zo ver mocht komen, wanneer er ooit sprake is, dat wij gewipt zouden kunnen worden uit het elftal. Dit stemt ons zeer dankbaar, want wij weten nooit, welke nadelige invloed de gure en natte koude der komende win termaanden op onze spieren en uithoudingsvermogen kan hebben. Elk jaar zijn wij dichter bij de verkalking, elk jaar ging het nog. Dat juist een „aangetrouwde" onze twijfel van elk jaar deelt, dat roert ons en geeft ons verlichting. Deze steun bij onze angsten over de aftakeling, dit mede leven sterkt; het is eigenlijk het oude medeleven, dat er bij de A.F.C. altijd is. Origineele Chineesche Schotels Prima Chineesche Lunch 2.10 Chineesche thé-comnlèt. CHINEESCH RESTAIRAM Vijzelstraat 72. Ainsterdain-C., Telef. 34409 Zijn wij A.F.C.-ers feitelijk niet altijd in angst, is er niet altijd spanning? Spanning over het eventueel behalen van een kampioenschap, angst voor een degradatie. Altijd leven wij in extreem. Is het dat, wat ons ouderen zo aan de club bindt? Wij geloven het zeker. Weer is het er, thans in negatieve zin; het schijnt zo te horen, elk jaar een climax, elk jaar het uiterste gevergd van de zenuwen en aan het eind de verlossing. Zo zien wij het ook voor dit seizoen. De dosis spanning is er al weer, wij zouden er niet buiten kunnen. Maar wij komen er, dat is zeker. AREND. Diabolisch doorDruivensuiker 1 I ISLAND, 't land van idealen, l.-/ zo bemind enzo verguisd, J[ Y waar men leeft in een Dorado ofonder een stalen vuist Rusland VOETBALT; 't heeft King Soccer tot zó'n hoogte opgevoerd dat zijn Voetbal werd tot Goodwill waarmee 't door de wereld toert Na 't succes in Groot-Brittanje ('s Koning Voetbal s bakermat) was Dynamo, Soccers lijfknaap, nu in Zweden op het pad. Met hun afgemeten passes en een tempo ongehoord, heeft dit Duivelse Dynamo alle netten stukgescoord Wat kan toch de oorzaak wezen dat die knapen onvermoeid sjouwen, snorren langs de lijnen?: Voorzetloeidie 't doel in loeit Dat wou ook een persman weten en hij sloop in 't kleedlokaal der Dynamische Dynamo's en hij vond, 't is kolossaal: Grote tubes vol tabletten Die hij onderzoeken liet Doopings? Nee, 't was druivensuiker. German-war-stuff. anders niet. En dit energieke goedje, dextro-energeen genaamd, wordt op (schrik niet!) per tablet dan, minstens 10 P.K. geraamd Eerstdaags zien we Disselkoen hier rennen; hij heeft reuze zin, aan zijn voeten zitten vleugels, hij nam 5 tabletten in Hij omspeelt drie, vier Dynamo's en neemt zelf de cornerkick Wat is dat? Gelijk een kogel vliegt daar Dicky als een vogel sneller dan de baleen knik met het heufd, een scherpe tik Scoort zijn eigen cornerkick B. S. LE MARCHÉ. Noot van de Redactie: Het doelpunt zou toch afgekeurd moeten worden 13

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 13