A.F.C. -ers in Indië Hoe is het ooi? weer Jdegunstiging van onze fldverteerdevs. houdt de Schakel in stand. De Adspiranten. Onze Adspiranten I blijven beneden de verwachtingen. J.l. Zondag verloren ze zelfs van de zwaksten, n.l. Z.F.C. en nog wel thuis, met 20, zodat ook zij slechts 4 punten uit 5 wedstrijden hebben. Jongelui, dit moet absoluut beter worden, je hebt een goed elftal, dus breng de punten thuis. En thans ons 2e Adspiranten-elftal. Deze jongens doen het prima, en hebben thans uit 5 wedstrijden 10 punten. Bravo jongens. Blijft serieus voetballen en trainen en zorgt dat je de bovenste plaats blijft beZetten. Adspiranten 3 spelen met wisselend succes. Na een hoop vol begin, zijn deze jongens nu aan het afzakken. Wij hopen, dat als deze „Schakel verschijnt, aanvoerder Loukie Woudstra weer hersteld is, en dit elftal weer de nodige punten in de wacht heeft gesleept. Ook Adspiranten 4 hebben het nog niet ver op de rang- lijst gebracht, n.l. 1 punt uit 4 wedstrijden. Jongens, beste beentje voor, hoor! Adspiranten 5, het eerste elftal dus in de afdeling van 1214 jaar, doen het wel niet zo goed als hun grote voorgangers de kampioenen van vorig jaar, doch spelen niet onverdienstelijk. Zij behaalden 6 punten uit 5 wedstrijden. Wij moeten hierbij opmerken, dat hun afdeling zwaarder is dan vorig jaar bij de Adspiranten 5, en Onze jon gens physiek minder zijn. Toch volhouden, jongens, jullie hebben een aardig elftal, wij wensen je nog veel succes. Over de resultaten van de Adspiranten 6 en 7, onze benja- minnen ir, de competitie dus, valt nog niet veel te schrij ven. Er zijn nog maar enkele wedstrijden gespeeld, en niet veel gewonnen wedstrijden, doch dit vindt zijn, oorzaak in het vele afschrijven van deze knaapjes, en diverse zieken. Jongelui, schrijft zo min mogelijk af, opdat je zo spoedig mogelijk aan elkaar gewend raakt, en dan zal succes voor deze elftallen hopenlijk ook niet uitblijven. Al met al, geen daverend succes dus van onze jeugd, be houdens Adspiranten 2. Hoe zit dit jongens moet dit zo de hele competitie door gaan? De Heer Kuggeleyn heeft reeds bij de aanvang van dit seizoen geschreven: Kom regelmatig trainen! Nog steeds zijn er enkele jongens, die menen, dat zij dat niet nodig hebben, dat ze reeds „sterren" zijn. Denk er om, evenals tegen het wegblijven zonder afschrijving bij wedstrijden, kan en zal de Jeugdcommissie ook hiertegen maatregelen weten te nemen. Zorg, dat dit niet nodig is. train regelmatig, kom op tijd bij de wedstrijd en betreedt het veld met de vaste wil je .wed strijd te winnen. Succes zal dan heus niet uitblijven. Good luck boys! VAN TEUNENBROEK. Spelregel-moeilijkheden voor de jeugd van 880 jaar. 1 I ET eerste geval: wanneer is de bal uit? JDe bal is uit alshij geheel de buitenkant van de 1 lijn gepasseerd is. Dit wil dus ook zeggen, dat een doelpunt pas ge maakt is als de bal de achterkant van de doelpaal geheel gepasseerd is. Tweede geval: Een strafschop die door de keeper gehouden wordt mag door' dezelfde speler die de schop genomen heeft opnieuw ingeschoten worden. Komt de bal tegen lat of paal zonder door de keeper aangeraakt te zijn dan mag dit niet. De volgende keer iets over het ingooien. KUGGELEIJN Sr. AT het niet een ieder gegeven is om verhalen voor de „Schakel" te creeëren, blijkt wel uit de activiteit van onze redacteur, die mij nu zeker al een paar weken achter mijn broek zit voor een stukje. „Ver tel nou eens wat over je ervaringen in Indië", zei hij om mij te helpen; de grijns op zijn gelaat was echter een waar schuwing. die me eerst voorzichtiglijk deed informeren wat hij bedoelde. „Nou je hebt toch allicht wat meegemaakt", was zijn antwoord op mijn informatie. Hij grijnsde weer en ik wist nog niets. „Je schrijft maar een paar punten op en wij hebben ervaring genoeg om daar dan een verhaal van te maken", waarmee hij opstond en aan een ander deel van de tafel, door middel van een knobbeltje nog meer drank tot zich nam. Alsof hij dat voor afgesproken hield. Mij te link, daarvoor loop ik te lang mee. Dat is hetzelfde als wat me in Batavia gebeurde, na een gesprek over Indische cocktails, waar ik als groentje natuurlijk niets van wist. Een „fair deal zeiden mijn collega's, jij brengt een liter rantsoen- genever mee a.s. Woensdagavond en wij leren je de cock tails. Ik accepteerde en verscheen op de afgesproken tijd met fles. Zij leerden me 2 coctails klaar maken en drinken, brachten me naar bed en hadden verder een lollige avond. De grijns op het gelaat van die collega's had mij toen echter ook gewaarschuwd en ik had de kruik „zolang geleend" van één van mijn coctailonderwijzers. Alleen de H.B.S.-er in het gezelschap bleek, hoe kan het ook anders, ook ervaring te hebben en ging eerst even kijken of zijn rantsoen nog in de kast stond. Met welk verhaal ik alleen maar duidelijk wil maken, dat ik niet ingetrapt ben in het voorstel van be doelde redacteur. Wanneer ik nu aan het eind van dit ver haal ben, kan mijn naam er ten minste met goed fatsoen onder staan. Overigens blijkt wel dat de levenservaring in Holland op gedaan heus wel van toepassing is in Indië, al zal ook ieder een. die je pas ziet aankomen, trachten je van het tegen deel te overtugen. Ik was later net zo, doch meer met de bedoeling een ander een gepast minderwaardigheidscomplex te bezorgen. Iedereen zal beginnen met je te vertellen, dat je in de tropische hitte voorzichtig moet zijn met alcohol, dat je er minaer goed tegen kunt. Toen mij een paar minuten later het rantsoen werd meegedeeld, kon ik die aanmaning tot voorzichtigheid ten minste naar de juiste waarde schatten. Niet veranderd. Ik heb steeds de prettige ervaring opgedaan, dat degenen die ik in verenigingsverband ontmoet heb, in Indië precies dezelfde gebleven waren (alleen de jongeren worden wat manlijker). Dit is niet zo erg bijzonder, als je bedenkt, dat de spreekwoordelijke gulle gastvrijheid van de Hollander, in Indië evenzeer van toepassing is op een A.F.C.-er, ook al is hij nooit in Indië geweest. Bij iedere A.F.C.-er die je ontmoet voel je je dan ook thuis. Wanneer je van een A.F.C.-er gastvrijheid vraagt, of moet vragen, klop je nooit vergeefs aan. Alles is mogelijk en in iedere omstandigheid, hetgeen wel duidelijk bewezen werd, toen ik met twee ken nissen om één uur 's nachts kwam aanwaaien bij een A.F.C.-er, en onderdak vroeg voor de rest van de nacht. Het kostte enige moeite hem wakker te krijgen en hij deelde me slaapdronken mede, dat we met weinig plaats genoegen moesten nemen, want in zijn voorkamer had hij een uur geleden ook al zes gasten onder moeten brengen. De volgende ochtend werden we gewekt door een telefoon gesprek van mevrouw, die, van niets wetend en negen man in haar huiskamer vindend, met een buurvrouw over leg pleegde ten aanzien van het ontbijt van de horde. Er blijkt hieruit wel, dat je je in de omstandigheden moet kunnen schikken. Maar dat kunnen A.F.C.-ers, die als adspi- rant al geleerd hebben hun waswater uit een bijt in het ijs van de sloot te scheppen. Waarmede ik tenslotte maar zeg gen wil, dat de A.F.C. voor onze jongens in Indië een prachtige leerschool was bij het vervullen van hun vaak zo moeilijke taak in Indië. H. D. SCH.

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 7