SPOPTS SHOP 2 (geen copy) 3 (geen copy) 4 (geen copy) J. B. I. Jr. 6 (geen copy) 7 (geen copy) 8 (geen copy) V. BAER LESTRAAT 90 ~TELEF. 93951 AMSTERDAM -Z. DE A FC-SHOP, NAAST HET CONCERTGEBOUW begunstiging van ome Adverteerders, houdt de Schakel in stand. OP aandringen van de redactie, die mij mededeelde, dat zij voor het October-nummer van de A.F.C.-Schakel totaal geen verslag van de lagere elftallen ontvangen had wil ik U hier een overzicht geven van de door het 5e elftal gespeelde wedstrijden. Op 28 September begonnen we met de thuiswedstrijd tegen Wilskracht II die in eten 31-nederlaag eindigde. De oor zaak Een min of meer schotloze voorhoede en een keeper die geen gelukkige dag had en zeker een paar goals had moeten voorkomen. De enige goal voor ons was uit een penalty. De week daarop gingen we naar Spartaan V. Ditmaal kwamen 4 goals van onze voorhoede, waarbij vooral de lin kervleugel VeltemaBrand goed op dreef was. 15 minuten voor het einde, met de stand 41 in ons voordeel, geraakte de spil geblesseerd. De teruggehaalde binnenspeler ging ech ter te veel naar voren, waardoor de linkervleugel van de tegenpartij te veel vrij spel kreeg. Spartaan V smaakte dan ook het genoegen nog een gelijk spel uit het vuur te slepen. Daarna weer een thuiswedstrijd tegen B.P.C. II. De aan gewezen scheidsrechter was weer eens niet verschenen, maar we konden na lang praten met de tegenpartij de heer Krever als oud-bondsscheidsrechter bereid vinden de wed strijd te fluiten. Het werd onze eerste overwinning. De beide goals, die we scoorden, ontstonden uit open spel via de vleugels, dat helaas veel te weinig werd toegepast. De ach terhoede was ditmaal niet te passeren en de uitslag werd 20. Op de laatste Zondag van October trokken we bij harde Oostenwind naar Badhoevedorp om Lijnden II te bestrijden. Met het bovengenoemde zuchtje mee, trachtten we al spoe dig het Lijnden-doel te bestoken. Slechts tweemaal gelukte het ons te doelpunten, terwijl Lijnden met enige uitvallen hetzefde resultaat boekte, waarbij de eerste goal absoluut houdbaar was en de tweede goal een buitenspel-tint had. Na de rust profiteerde Lijnden van onze fout. verdedigend spel. te profiteren, door al spoedig drie goals te scoren. Toen we dan ook tot aanvallend spel overgingen keerde het spel- beeld totaal. Doelpunten vermochten wij niet meer te scoren. De linksbuiten schoot zelfs alleen voor de keeper staande hoog over. Jammer is het dat elke week de opstelling zo radicaal ver andert, waardoor we nooit tot een homogeen elftal kunnen komen. Slechts vier spelers hebben deze wedstrijden mee gespeeld, terwijl we ook reeds enige spelers aan de hogere elftallen moeten afstaan. Als we ons in de volgende wedstrijden weer met groot enthousiasme geven dan zal een goed resultaat niet achter wege blijven. De Jeugd. LVORENS ditmaal ons jeugdoverzicht aan te van- -ƒƒ- gen, wil ik nog even van de gelegenheid gebruik J L maken, onze Apeldoornse vrienden, Robur et Veloci- tas, hartelijk dank te zeggen, ook namens de Heer van Nigtevegt en onze Junioren en Adspiranten, voor de hartelijke ontvangst ons te Apeldoorn bereid, en de prettige dagen, die wij 's Zaterdags en 's Zondags in het schone Apeldoorn hehben doorgebracht. Het waren voor ons allen onvergetelijke dagen en wij hopen, dat dit er toe zal bij dragen, de prettige verhouding tussen onze beide verenigingen nog te verstevigen. Speciaal een woord van dank aan de familie Van Reekum, de Heren Kruk en Rosekötter en onze pleegouders. De resultaten van deze wedstrijden waren als volgt: Junioren A verloren van Robur et Velocitas Junioren met 31: de Adspiranten A wonnen hun wedstrijd met 6—0 en onze jongste Adspiranten speelden gelijk, n.l. 22. Wij wensen deze sympathieke Vereniging veel succes in de huidige competitie. En thans ons maandoverzicht. Junioren vallen tegen. Om dan met de Junioren te beginnen, moeten wij helaas constateren, dat de resultaten van deze elftallen zelfs bene den onze verwachtingen blijven. Ik schrijf „zelfs", aange zien onze verwachtingen niet hoog gespannen waren. Dat het echter zó slecht zou zijn, hadden wij niet gedacht. Op het moment, dat ik dit schrijf, heeft Junioren I de thuiswed strijd tegen V.V.A. op het kantje af met 32 gewonnen, en hebben deze jongelui uit 5 wedstrijden 4 punten ver zameld. Wij hebben echter goede hoop, dat dit elftal nog wel beter geklasseerd zal worden op de ranglijst, doch dan moeten enkele jongens eens meer hun mond dichthouden en wat meer voetballen, dat wil dus zeggen niet „pingelen". Junioren II hebben juist, als dit geschreven wordt, de eer ste punten binnengehaald en hebben dus 2 punten uit 5 wedstrijden. Deze jongens zijn geloof ik, thans over hun slechte start heen en ik verwacht, dat nu wel meer overwin ningen zullen volgen. Junioren III heeft zelfs geen gelijk spel weten te bevechten, zodat zij tot op heden nog geen enkel punt verzameld heb ben. Jongelui, je zorgt er voor, dat ik in de volgende Schakel in opgewekter toon over jullie kan schrijven, hoor. Je kunt beter, toont dit dan ook door de punten binnen te halen. DAT WAS 'tf MET T SCHOEüEM U/T PB V.8AERLESTR GEBEURD SORM

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 6