leiöeRS en AAnvoeRöeRS aan het woorö CLICHES WILLEMSTRAAT 43-45 Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 5 fl/T/lEN verwachtte vrij algemeen, dat wij na de povere J/ J/ I resultaten van de beide eerste wedstrijden, wel tot H (y successen zouden komen. Hoe geheel anders is het verlopen. En ook nu nog wachten wij op onze eer ste overwinning. Een overwinning die zeker komt en zelfs door meerdere gevolgd zal worden. Niet dat we, evenals de laatste jaren tot de kampioenscandidaten zullen gaan be horen, maar niemand zal ons toch van eigendunk betichten, indien we zeggen, dat ons spel te goed is, voor één der onderste plaatsen. Maar Vrouwe Fortuna is dit jaar wel heel erg tegen ons. Voeg daarbij het feit, dat enige spelers, die steeds tot de uitblinkers behoorden, dit seizoen hun vorm maar niet te pakken kunnen krijgen, dan kunt U zich in het kort voorstellen waaraan de resultaten van onze wedstrijden te wijten zijn. Vriendelijk verzoek. Laat ik, alvorens een verslag van iedere wedstrijd te geven, aan alle A.F.C.-ers een vriendelijk verzoek richten. En wel dit. Laat een ieder zich onthouden van critiek in het openbaar op de samenstelling van het elftal. We hebben een Ë.C. die volkomen voor haar taak berekend is. Zij moet slechts roeien met de riemen die ze heeft. Onthoudt U ook van op- of aanmerkingen jegens de spelers, hoe goed of die raadgevingen ook zijn of trachten te zijn. De jongens doen stuk voor stuk hun uiterste best en worden van al deze raadgevingen slechts prikkelbaar. Laat deze din gen over aan mensen die daartoe aangewezen zijn. Tracht ook niet, via derden, een bepaalde speler naar voren te brengen. Nogmaals de E.C. en trainer zijn volkomen capabel voor de hun opgedragen taak. De fouten die U ziet, zien zij ook. De grootste fout, die m.i. momenteel bij A.F.C. zit, zit niet in het eerste elftal, maar in onze jeugd. En niet speciaal in de adspiranten en junioren, maar veeleer bij hen die pas de senior-leeftijd bereikt hebben. Zij zijn niet voetbal-minded genoeg. Want wat is er overgebleven van dat befaamde junioren elftal van het vorige jaar? Niets, maar dan ook totaal niets. Enkelen hebben hun kans gekregen, maar geen enkele heeft bewezen, binnen niet al te lange tijd, de kleuren van A.F.C. in het eerste ook maar met geringe kans op succes te kunnen verdedigen. Daarom jongeren van A.F.C. die nu nog in de adspiranten of junioren zitten, doen jullie nu eens extra je best. Doe wat jullie leiders en de trainer zeggen. Niet alle maal kunnen jullie in het eerste komen, maar onder jullie moeten er toch wel elf zitten, die straks geroepen zullen wor den de naam en faam van onze A.F.C. te verdedigen. Toe, leg die laksheid en kinderachtigheid op de training en de Zaterdagmiddag af, maar probeer serieus de moeilijke knepen van de voetbalsport te leren. De Seniores. En wij, spelers van het 1ste, 2e, 3e en 4e. laten ook wij proberen tot betere resultaten te komen. Het is toch te gek dat wij bijna allemaal onderaan staan. Het eerste bijvoorbeeld komt vast en zeker tot beter resultaat, getuige de afgelopen wedstrijden. Nemen we maar bijv. de thuiswedstrijd tegen West-Frisia en de uitwedstrijd tegen Velox. Tja, die wedstrijd tegen West-Frisia. Het eerste halfuur waren we zeker niet de minderen. Maar ons zwaar gehaven- 0 de elftal kon de achterstand niet verwerken. Speciaal onze achterhoede en middenlinie liepen hopeloos naar hun vorm te zoeken, en dat tegen een speler als midvoor Simons. Deze scoorde er dan ook lustig op los. Hierbij waren goals van prima gehalte. Wally van Weelde, was na de rust, als mid voor zeer verdienstelijk. De uitslag is U bekend: 82 voor West-Frisia. We zijn het toen in ons systeem gaan zoeken en besloten het S.S.S.-systeem te laten varen en aanvallende spil te gaan spelen. Het elftal wordt hierdoor grondig ge- wijzigd. Henk Zonneveld werd als back geprobeerd en Wally zou de taak van aanvallende spil vertolken. Johnny Claus bezette de midvoorplaats. Welke plaats heb je nog niet gespeeld John? Enfin, we togen naar het nieuwe veld van U.V.V. en waren voor de rust ver uit in de meerder heid. Scoorden zelfs een juweel van een doelpunt, maar moesten toch met een 11 bij rust genoegen nemen. Henk viel evenwel uit, wegens zijn enkel en Gerrie kwam ons weer completeren. Eerste kwartier als rechts back,' later weer als spil. Het feit dat men een man als van Elswijk (prima acteur, getuige zijn lied, waarin men voetbalt met ballen van Amerika) vrij liet, moest zich wreken. Beide elftallen doel puntten nog diverse malen maar veel goals konden geen ge nade vinden in de ogen van de scheidsrechter en het eind resultaat was 63. Begrijpelijk, dat we de volgende Zondag weer teruggre pen op onze stopperspil, en wie speelt het in A.F.C. beter dan Gerrie? En ziet, voor de rust een prachtig spelend A.F.C., uitgedrukt in twee doelpunten. We voelden ons met deze 20 in de rust, als zaten we op fluweel, temeer daar O.S.V. voor de rust totaal ongevaarlijk was geweest. Had Johnny vijf minuten na de rust, die makkelijke kans benut, we zou den deze wedstrijd waarschijnlijk dik gewonnen hebben. Nu stortte onze achterhoede ineens weer in en voerde O.S.V. de score regelmatig op tot 42. Weer was een wedstrijd verloren, die we zeker hadden kunnen winnien. Voor hen, die mij er een verwijt van gemaakt hebben, dat we na de rust niet zijn gaan verdedigen, moge ik het vol gende opmerken: le. Aanval is nog steeds de beste verde diging; 2e. Was de situatie in de rust helemaal niet zo, dat er een dreigende nederlaag in de lucht hing, integendeel zelfs. 3e. Het hier bovengenoemde geval met Johnnv. Wat denkt U van 3—0 of 2—1? Velox uit Maar als er dit jaar een wedstrijd was die we verdiend hadden moeten winnen was het de wedstrijd Velox uit. Weer hadden we diverse veranderingen in het elftal, die direct geen verbeteringen waren. Voor de rust moesten we tegen de storm in. Hadden van te voren onze tactiek besproken, die we van onze stadgenote „de Volewijckers" hadden afgekeken. Een dubbele stopperspil. Jammer genoeg trapte Gerrie na 2 minuten over een bal heen en we stonden al gauw met 1 0 achter. Verder hielden we ons doel keurig schoon en bij de rust verwachtte ieder onze eerste zege. Maar Velox dacht, wat jullie kunnen, kunnen wij ook. Het is 45 minuten een ware belegering voor hun goal geweest, maar tot scoren kwamen we niet. Had Gerrie niet eenmaal, bij een spora dische uitval van Lum, toen Ties al gepasseerd was, schit terend gered, we zouden deze wedstrijd met 20 verloren hebben. Weer was en bleef het 10. Helaas werd Joop v. d. Voort, 2 minuten voor tijd, vrij ernstig aan zijn neus ge wond. Hopelijk is het niet zo ernstig als het zich eerst liet aanzien. Een spelers-beschouwing kan ik moeilijk geven, zelf speler zijnde; wel dit: de geest in het team is momenteel prima, laat het zo blijven dan komen de successen vast, want daar is jullie nieuwe aanvoerder vast van overtuigd. CAPTAIN. Herstel ingetreden. NASCHRIFT. Je visie op de toekomst blijkt gelukkig juist te zijn, Dick, Bij het samenstellen dezer Schakel is W.F.C. het eerste slachtoffer geworden van dat goede moreel. Dat er meerderen volgen is onze vurige wens. (Red.)

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 5