Nette en Nuttige Notulen-Notities Begunstiging ran onze J-ldverteerders, houdt de Schakel in stand. ..Goed ze ik. maar hij zegt, dat-ieeheen beetje... chaprès-boire was „O zei m n vrouw, „dat waren jullie allemaal, dus dat kan je van elkaar nooit gemerkt hebben. Maar jullie waren verder héél braaf, hoor. Alle maal dikke vrienden en jullie zongen van: „Blijf, in voor- en tegenspoed, A.F.C. toch altijd trouw" Tja, wie wil van mij dan een verslag eisen? Een journa list heeft toch zeker óók eens recht op een leuk avondje? Algemene vergadering. De algemene vergadering werd eveneens in een sfeer ge houden van ware clubliefde er, van het gezamenlijk streven, om ons door de huidige moeilijkheden heen te slaan. Arie Mets liet bij de opening een minuut stilte in acht nemen ter nagedachtenis aan de heer v. d. Schaaf, de ver loofde van Willy v. d. Berg, Hans Haaxman en André v. d. Pijl. Nadat de notulen waren goedgekeurd en de reclame-com missie was herkozen, kwam het begrotingstekort ter sprake. De vergadering slikte deze onaangename medicijn, want Arie zette helder en duidelijk uiteen, dat hieraan weinig te doen was en dit aan de bar hoge materiaalkosten moest wor den toegeschreven. Merkwaardig genoeg, hebben de debatten, waarbij vooral van Driel en Heimig met constructieve gedachten kwamen, niet in de eerste plaats betrekking gehad op het begrotings tekort zelf maar op verschillende kwesties, die hiermee soms in los verband stonden. Het lijkt ons niet gewenst, hierop thans diep in te gaan. De trainer-kwestie is thans n.l. in een phase, die bespreking er. geen publicatie behoeft. Ook de toelatng der nieuwe leden zal eerst nog diepgaand besproken moeten worden. Het plan, om candidaat-leden eerst technisch te „testen en eerst dan door de enquêtecom missie, werd even heftig verdedigd als bestreden. De éne partij riep uit „dat we dan een profclub worden", een ander: „En nou lijkt het wel een Kinderspeeltuin". De waarheid zal, als steeds, wel in het midden liggen en het was zeer verstandig van Jan van Gessel om te adviseren, dit probleem te laten bestuderen door enquête-commissie, jeugd commissie en Bestuur. Dan was er nog een plan-van Driel, om Bulletin-bijdrage en „Schakel -abonnement bij de contributie te tellen, zodat iedereen bij voorbaat weet, waaraan hij toe is. Het bestuur zal zich hierover beraden. Verder werd besloten, weer een clubavond-commissie in te stellen. Zo was, al met al, deze algemene vergadering enerzijds de afschaduwing van de grote problemen, waarvoor A.F.C. gesteld is, maar anderzijds een bewijs, dat wij bereid zijn deze problemen aan te pakken en vast voornemens ze op te lossen. Tot ziens. Als deze „Schakel bij U in de bus glijdt, ben ik voor een dienstreis van enkele maanden naar Indië vertrokken. Willen de leden alle bijdragen voor en correspondentie inzake de „Schakel voorlopig tot Januari, uitsluitend zenden aan W. G. Staats, Churchill-laan 25 A, Amsterdam-Z.? En dan nog een verzoek. Uiteraard zal ik in de Oost A.F.C.-ers spreken en samen aan de radio voetbaluitslagen gaan beluisteren. Laten we ons daar, ver van huis, niet be hoeven te schamen, A.F.C.-cr te zijn. J. W. 0E eerste Algemene Verga- h„eken en gaten te dering hebben wij er wper ?p een aanta' schijr op zitten. Statutair voor- ,ovl:r een 9o c' kE eerste Algemene Verga dering hebben wij er wper op zitten. Statutair voor geschreven, doch in de laatste jaren werd er nog wel eens er was natuurlijk altijd J f 1 een behoorlijk motief aanwezig n iïj het handje mee gelicht. „Van Tuyll" fungeerde als gastheer en een flink aantal be langstellenden wilde wel eens wat meer weten van de finantiën. Penningmeester Nestelroij was af wezig, maar Arie Mets was het niet vreemd de begroting aan de aanwezigen voor te leggen. Er is aanleiding, neen, noodzaak genoeg, om de grootste zuinigheid te betrachten, hetgeen aan Nestelroij best is toevertrouwd, ook al bleek onder de „thee-rekening" ook nog iets anders te schuilen. De Reclame en Reclame-contröle-commissie werd bij acclamatie als volqt samengesteld: „J. F. R. Nestelroij, G. J. Bosch, M. C. van Trigt, A. N. P. Snel en B. Jungerius. Er ontwikkelde zich nog een heel debat over de trainer, waarbij bleek dat 's mans capaciteiten verschillend beoor deeld werden. Na de vergadering de gebruikelijke commissie-vergaderin gen, kwartetjes, klaverjasjes en babbelarijtjes. Om de animo voor de clubavonden te vergroten het is en blijft jammer dat wij momenteel niet over billards be schikken ligt het in de bedoeling een volijverige club avond-commissie te formeren. Als degenen, die men voor dat baantje op de korrel heeft, zich laten overhalen dan zal 't wel met het bezoek loslopen. Onze commissaris van materieel zit ook niet stil en na alle hoeken en gaten te hebben afgespeurd, is hij er in geslaagd op een aantal schijnwerpers beslag te leggen, zodat binnen kort over een goede verlichting voor de trainingsavonden en eventuele avondwedstrijden beschikt zal kunnen worden. Met de sportieve resultaten van onze hogere elftallen is het nog niet al te best gesteld, maar in het eerste elftal is het vertrouwen op eigen kunnen weer hersteld en nadat in elke wedstrijd wat beter werd gespeeld, kwam op 2 November in Wormerveer de eerste overwinning. Het was wel wat zuur voor de jarige leider van onze afdeling, doch wij hadden de puntjes zelf zo hard nodig, dat wij, voorzitter Aten (die ver zocht met een naar boven klimmen op het ranglijstje nog cén weekje te wachten) ten spijt, het wel zo veilig vonden de veile buit mee naar Mokum te nemen. Frans van Dijk, on langs tot leider van het eerste benoemd, was vanzelfspre- kendjn de Wolken en nog roder dan gewoonlijk. Jammer dat (jerrits, die onovertroffen keepte, moest uitvallen; spoe- dig herstel, Ties! De klaverjassers, die 5 weken achtereen bij het jubileren de D.W.S. op bezoek zijn geweest, moesten uiteindelijk met de onderste plaats genoegen nemen. Niet zo slim, de heren hebben zich best geamuseerd. Op instignatie van de enquête-commissie is een verstan dige maatregel genomen. Voortaan zullen de nieuwe leden er zijn nog steeds aanvragen genoeg om lid te worden van the Good Old eerst voetbaltechnisch gekeurd wor den; is het resultaat bevredigend dan zullen zij aan de en quête-commissie worden doorgegeven. Enige A.F.C.-ers bezorgden de burgerlijke stand weer wat werk; als geboren werden ingeschreven „Jefke", zoon van K. L. Duys, en „Maud", dochter van de A.C.C.-praeses Kappelhoff. Er zijn natuurlijk in de afgelopen maand nog wel meer dingen gebeurd, maar die mogen niet alle A.F.C.-ers weten. A. W. 1JSNEUS. 3

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 3