AM rukken van indrukken rn m e geboren geboren Begunstiging van onse Adverteerders, houdt de Schakel in stand. geschrevene is vaak niet meer actueel, wanneer de Schakel verschijnt. Geeft echter een overzicht, zo mogelijk met een opbeurend woord, opdat wij verder tot opbouw geraken. In de December-aflevering hoop ik wat opgewektere klanken te kunnen uiten. Zorgt daarvoor A.F.C.-ers, zet mij niet beschaamd! A. METfS. Zeker niet. De dagblad- en de sportpers waren una niem van mening dat Velox door het oog van een naald kroop. Zo had het Utrechts Dagblad als „kop": „Velox mocht blij zijn". Red. OCTOBER 1947 is een heel merkwaardige maand voor A.F.C. geweest, een maand van contrasten, van bit tere teleurstellingen, van lichtpunten, vriendschap en eensgezindheid kortom een typische A.FC.-maand. Wat de resultaten op het groene veld aangaat: bij het ontvangen van het wekelijkse bulletin moeten onze leden zich wel zo ongeveer voelen als de Moffen in het laatste oorlogsjaar, wanneer ze het legerbericht lazen. Onze voor zitter analyseert de sportieve situatie in zijn hoofdartikel, waarbij hij er op wijst, dat de eensgezindheid in de club, de drukke training en de algemene prettige stemming ons wel door de moeilijkheden zullen heen helpen. De „Schakel". In dit kader waren ook de besprekingen, die over de Schakel plaats vonden, eerst in petit comité", daarna met het Bestuur, verhelderend en vruchtdragend. Onze voorzitter stipt de „Schakel -aangelegenheid ook al in zijn artikel aan, maar ik mag er hier nog wel even dieper op ingaan. Het merkwaardige is, dat de A.F.C.-Schakel buiten de Vereniging meer de aandacht trekt dan in de Ver eniging. Nu moet U mij goed begrijpen: De redactie vraagt geen appreciatie van haar werk. Wie de eer en het genoe gen heeft, lid van de A.F.G. te zijn, heeft de plicht naar zijn vermogen mee te werken aan de instandhouding en de bloei van de club. Wanneer, om een voorbeeld te noemen, Wim Staats of ik beter over voetbal kunnen schrijven dan het beoefenen, dan moeten wij er over schrijven, om op die manier onze club te dienen. JoenDick Bessem het clublied dichtte, schreef hij o.a. „Wij allen dienen onze club als plichtsgetrouwe mannen" allen. Niet alleen spelers of bestuursleden. Wij vragen dan ook stellig geen appreciatie, maar wei medewerking. Medewerking op verschillend gebied. In de eerste plaats natuurlijk op het terrein der schrijverij, maar ook uit andere hoofde. A.F.C. telt bijna 1000 leden, waar van een belangrijk percentage geen abonné is op ons maand blad. En nu weten wij wel: de een gaat het nu eenmaal hnantieel beter dan de ander, maar is er één A.F.C -er die met de hand op het hart durft te verklaren, dat hij geen kwartje per maand (dat is een halve borrel, twee sigaretten of één „ijssie voor de „Schakel te missen heeft? Bijna 1000 leden is het nu zo onmogelijke taak voor de leden, om een advertentie te laten plaatsen en, wanneer zij kopen bij huidige adverteerders te zeggen: „Ik las Uw advertentie in de A.F.C.-Schakel?" Ik ben overtuigd, dat men de „Schakel zou missen, in dien zij in de huidige vorm niet meer zou uitkomen. Laat een ieder dan meewerken, opdat het zover niet behoeft te komen! Miuerva-paviljoen. Aan de ijverige commissie WoudstraBrusseStaats v. d. Roer heb ik beloofd, verslag te maken van het avondje, dat aangeboden werd aan de revue-artisten, die meegewerkt hebben aan „Cheerio, A.F.C. Moeilijk, waarde lezer en beminnelijke lezeres, héél moeilijk. Want deze avond was gewoon een „poging tot moord met voorbedachte rade", zoals de juristen dit noemen. Moet U horen. Kwam binnen en daar stond Lou Woudstra met zijn beminnelijkste glimlach aan het hoofd van een aan tal glazen, neergezet in de vorm van A.F.C. In die glazen zat „sidecar Na de kop van de A te hebben afgedronken, zei ik: „Wat kost het, Lou?" „Niets", zei Lou, „hier zijn wij gastheer". Het fatale was, dat dit „systeem" ook gold in de bar en aan de tafeltjes. „Wan daggie, wan daggie", om met Symen Wit te spre ken. En nu willen ze mij kwalijk nemen, als ik geen chrono logisch verslag kan schrijven. Maar que voulez vous? Zaterdags na de fuif kwam ik iemand tegen, die óók in het Minerva-paviljoen geweest was en de halve stad had afge beld, waar zijn regenjas toch gebleven was. Zondags in het clubhuis komt een vriendje naar mij toe en zegt: „Luister eens, Jo, mag ik je mijn excuses aanbieden. Ik heb Vrijdagnacht tegen jou en tegen je vrouw iets onhebbelijks gezegd, maar dat moet je maar vergeven, want ik waseheen tikjeehaprès-boire. Vergeefs peinsde ik mij suf, om mij de „belediging" te herinneren. „Ik kan het mij werkelijk niet herinneren", zei ik. „maar, ik was ookeheen tikjeeh après-boire. Maar weet je wat, ik zal het mijn vrouw eens gaan vragen, die drinkt er nooit meer dan twee". „Nee", zei m'n vrouw positief, „niemand is onhebbelijk geweest". 0 Rubriek voor Familieberichten, vraag en aanbod, enz. Prijs50 cent per regel. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon JEFKE K. L. DUIJS P. A. C. DUIJS—CLEIREN Amsterdam, 21 October 1947. Nassaukade 36. De Heer en Mevrouw KappelhoffPoen geven met blijd schap kennis van de geboorte van hun dochter MAUD SIMONE Amsterdam, 26 October 1947. Surinameplein 76. 2

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 2