teen ii e enbenig incident Wat een legionnair voelt in telegramstijl Malle (Voetbal) Gevallen: Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. I /'WART voor twee op de tribune. Nerveus! Je voelt, i er gaat iets gebeuren. Trouwe gezichten van het Jk v A.F.C.-Legioen. De jongens van het elftal. De sfeer op het knusse tribunetje is er. Beginnen, spoedig 01. Bekeken goal Stallmann. Fraai debuut nieuwe creatie. Juichen, floot de scheidsrechter maar af, voor mijn part. Even voor rust 11. Mineur, zal het weer mis gaan? Nee, dat kan niet, onze eerste overwinning moet komen, en nu, dat staat vast. En ja, na de rust 12 door Jacques, mooie aanval, goal niet zo mooi. Gelijk geven die Wormerveerders, hij zat, hoofdzaak! Even later pracht-goal van Dick. 13. Gekke boel, hoed van Harry Stumpf de lucht in. Worden wat rustiger, het gaat goed. Tegenpunt 23. Ties er uit. Zal het noodlot zich weer voltrekken, neen, dat mag niet. Er wordt geploeterd, de jongens zetten zich schrap. Het legioen weert zich, brult. Jacob Zwaag dreig ik de tribune af te fleals hij zijn kop niet houdt. Zimmerman keept als een LEEUW. Eindsignaal, opgelucht, lachen, meisjes van spelers zoenen, spelers aan 't arme hart drukken, dat zoveel te verdragen heeft gehad, en op die manier kapot gaat. Eindelijk dan de eerste overwinning. Handjes drukken met Pa van Dijk (die glom), met Arie Mets (die grijnsde). Lijkt wel of we kampioen zijn. Mooi slot, heerlijke overwinning na zoveel nederlagen. A.F.C. is er nog. A.FC. gaat weer mee tellen. Vrouwen en Mannen van het A.F.C.-Legioen, gaat door. gaat met onze jongens mee. geef hun de stimulans die zij zo zeer nodig hebben, vecht samen met hun voor de vele over winningen die nu gaan komen. A.F.C. herrijze. LEGIONNAIR weer telefonis met A.F.C. te confereren, deels om de visite van de stoep te rollen, en deels omdat hij de volgende dag om half zes op moest cn Teen moest mee. Alles was al uren lang in diepe rust, toen er om half twéé plots gebeld wier! Gelijk Trilby stond Teen op ging in trance naar de oordeur en ik hoorde hem opgewekt kwèlen: „Geppie, wat ben je laat, jongen!!" Oh, die Commissieleden met die malle voetbalbroekjes, ik kon van pret niet meer slapenmaar ja, het is mij niet gegeven de ernst van de situatie te doorgronden, want ik ben en blijf maar EEN AANGETROUWDE. P. S. De manipulaties der Elftalcommissie zijn precies gelijk aan hun individueel spel van Ls eeuw geleden. Heeft U Neus de Derde reeds bezichtigd? Arie Waayer is de trouwste parel van de Veteranen. Het was ontroerend op welk een bescheiden wijze hij zijn goal tegen de Boer van Ajax beschreefAls ze je óóit dur ven wippen, Arie, zeg het maar tegen mij en ik zorg voor de rest! 1ANGEZIEN ik dit niet allemaal aan de schillen- L boer kan vertellen, moet de Schakel mijn snik- en J grijnzerijtjes maar dankbaar aanvaarden. Mijn huisband kreeg bij de be-mante!ing van mijn bedrijf een heusche (of heuse) machine op r'n grote teen (snik). Het eerste wat hij daarmee deed, was, s avonds per taxi naar een bridge-drive uitbreken (grijns). Nadat hij met welgevulde schoen en welgelaafde keel weer thuisbe zorgd was, liet hij zich welgevallig 3 dagen lang als dood ziek behandelen, maar ja. zo tegen Zaterdagmiddag (de veteranen waren al aan 't spelenkeek hij plotseling opgewekt mar de blauwe lucht en zei, dat hij zich vééél beter gevoelde en morgen zou hij weer hélemaal beter zijn! (Hij had zeker druivensuiker gesnoept.) Maar helaas, het volledige herstel kon niet plaatsvinden, aangezien er geen schoen groot en zacht genoeg voor de omlijsting van Teen gevonden kon worden. Natuurlijk wier er op Maandag (U weet wel, Clubavondeen zeven mijlslaars gerequireerd, opdat Teen dubbel blij naar Club avond kon tijgen, een huis met De Cliché-A.F.C.-vrouw. benevens kamers vol verjaarsvisite achterlatend. Ach, hoe zalig als de jongenskiel Nu komt het vervolg, en dat gaat over Geppie (wie heet er nou Gèppieü). Genoemd persoon en Teen zijn virtuoze samenzweerders; ze weten elkaar steeds op te bellen, vóór dat de Cliché-vrouwen gaan afwassen en hollen dan geani meerd weg, desnoods al om kwart voor 7 (ik heb het nog steeds over Maandagavond). Nu geviel het, dat mijn echtgenoot (die met die téén...) vroeg van Clubavond thuiskwam, deels om meteen was een rechtsbuiten, behendig en vlug, f goed koppend, trapvast en heel lenig. Maar vaak, al te vaak ging het leder terug op zijn half, want hij was zeer eenbenjg. Zo erg was dit been dat de tegenpartij precies wist hoe of ze moest spelen wanneer na een pijlsnelle ren langs de lijn hij wou voorzetten ,,over de hele" t Geviel op een dag dat de linksbuiten Piet niet verder kon spelen: Blessure En dat onze Jan zei: „Dat kan ik toch niet", toen ze hem naar die wing wilden sturen Maar „Befehl ist befehl" en Jan kreeg de bal hij had amper zijn plaats nog gevonden heel scherp toegespeeld, een bal voor een sprint, op links dus, in d' eerste seconde t Publiek rekt zich uit, haalt-ie 'mja!nee! nog juist voor de zijlijn gekregen Een beenzwaaieen knaleen gegilen dan zijn twee dames ter aarde gezegen Geschreeuw en gevloek waarmee Jan wordt bedreigd zodat vrienden hem moeten ontzetten...... Wat was er gebeurd?Wel niets anders dan dat Jan gewoon was omRECHTS VOOR TE ZETTEN Ook hier een moraal: Gij eenbenigen moest Li schamen eenbenig te wezen! Doe dus bij het trainen aanHET GOEDE BEEN!. geen schoen maar drie kousen er over heen „VERKEERDEBEEN" is SNEL GENEZEN!!! ja! B. S. LE MARCHÉ. U,

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 16