Ski- Berg- en Sporlsehoenen KJ.C. - D.W.S. Het juiste adres Overtoom 139 Voor TELEFOON 80008 REDACTIE Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. 11. v. d. Z1KEI PEDICURE AFDELING De eerste klap. Het is onlangs tijdens een voetbalwedstrijd in Rotterdam voorgekomen, dat een onzer allerbeste fluittisten bij een over treding van een speler meende te moeten reageren met een klap, een stomp of wat het dan ook geweest moge zijn Ik weet niet of de K.N.V.B. volledig beseft, wat hiervan de eventuele consequenties zouden kunnen zijn geweest, in dien de betreffende speler een watjekou als antwoord op des scheidsrechters kaken had geplaatst. Maar in dezelfde stad gebeurde het twee weken later, dat een speler de scheidsrechter een opstopper verkocht. Het resultaat laat zich gemakkelijk raden; de man werd het veld uitgestuurd. Om niet te meten met twee maten, en om voet balwedstrijden niet het aanzien van een gezond partijtje bok sen te verschaffen, lijkt het beter, in beide gevallen de ncclicc voorzichtigheid in acht te nemen. Wees niet bleu! 1 enslotte wil ik nog terugkomen op een gesprek dat ik had met een Bestuurslid van A.F.C. Deze vertelde mij. dat er veie clubled:n wel iets wi len schrijven voor de Schakel, doch dit met durven, omdat zij veronderstellen niet zulke qoecfe scribenten te zijn. Nu, ik zou zeggen, klamp je maar vast aan de Redactie van ons clubblad. Die zorgt er wel voor \i7 s 'e in 9oede banen herleid wordt. Want aan bleuheid heeft de ,,Jhr" een hekel. JHR VAN ROSSEM DE GAULIN. I ,S. Onlangs bij een thuiswedstrijd van ons eerste meende een troepje jonge supporters onze tegenpartij te moe ten aanmoedigen met een verheffende uitdrukking. Zij riepen bij iedere aanval van hun Club: ..Bloed aan de paal". Ik kende hem nog niet! Verschillende medewerkers (waaronder enkele „vaste stuurden hun copy te laat in. Deze artikelen zullen, voor zover dan nog actueel, in de volgende Schakel worden op genomen. E meesten van li zullen niet weten wat bovenstaande letters betekenen. Zij zijn de beginletters van de „Klaverjasclub - Door Wilskracht Sterk Deze klaverjasclub heeft ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de voetbalclub D.W.S. een tournooi georganiseerd, dat klonk als een klok. De na volgende verenigingen hebben aan dit tournooi deelgeno men: Ajax, BI. Wiï, D.W.S.Zeeburgia, Stormvogels, V.V.A., de Spartaan en A.F.C. Van iedere vereniging speelden 4 koppels dus 8 spelers, zodat er telkens iedere speelavond (in totaal is er 5 Donderdagavonden gespeeld), 64 man rond 16 tafels zaten. Wat dit wil zeggen in een betrekkelijk kleine ruimte als het café van Jan van Stokken op de Haarlemmerdijk, behoef ik U niet te zeggen. Dat alles vlot is verlopen is te danken aan het uitstekende werk van de voorzitter der K.J.C.-D.W.S., de Heer Stroker en zijn staf, voor wie geen moeite teveel is geweest om dit kaart- festijn te doen slagen. Zoals U uit het bulletin reeds hebt kunnen lezen was het resultaat voor onze ploeg niet best te noemen, wij eindig den op de laatste plaats, wat mij de opmerking van een der aanwezigen opleverde: „Ik zal jullie het boekje „Hoe leer ik klaverjassen" eens thuis sturen." Maar dit mocht de pret niet drukken, het zijn voor ons zeer gencegelijke avonden geweest, vooral omdat er door alle aanwezigen zeer sportief en soepel is gespeeld. Daar wij niet steeds met de zelfde koppels hoefden uit te komen, hebben van onze zijde 15 spelers deelgenomen. De laatste- tevens prijsuitreikings-avond W3ren van het Bestuur aanwezig de Heren Mets en Meijer. De Heer Mets heeft uit handen van de sympathieke D.W.S.-voorzitter, de Heer de Bruyne, onze prijs, de achtste, in ontvangst ge nomen en heeft uit naam van de A.F.C. en de andere Am sterdamse clubs een woord van dank gesproken voor de ge ne.en gastvrijheid. Hij zei o.m. het zo prettig te vinden, dat hij niet één der andere bekers mee moest nemen, daar deze, de kleinste, het beste bij zijn postuur paste. Na afloop van het officiële gedeelte, zijn nog enige uren in gepaste vrolijkheid doorgebracht en ontpopte één onzer zich als een expert in het dansen van Chareltje, wat tot de feestvreugde niet weinig bijdroeg. Na enige liederen, zoals „Ik ben in Parijs geweest" en het „Simmetje gezongen door de lady-crooner van het erkest en het tappen van diverse moppen (niet voor publi catie geschikt), werden wij ver na het sluitingsuur door de politie gemaand nu maar eens naar huis te gaan. 14

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 14