Van zware deining en vechtende referee Begunstiging van onze Jddverteevders. houdt de Schakel in stand. lig artikel aan hem gewijd, waarmee we volkomen instem men. Wij hopen, dat het bij dit geval mag blijven en wij niet meer opgeschrikt zullen worden. Ik eindig nu, maar alvorens ik dit doe, wil ik van deze plaats onze hartelijke dank brengen aan de heer P. Moes, die ons met de verzending van de pakketten zo buitenge woon bebujpzaam is cn het ons zodoende zeer gemakkelijk maakt. Wij hopen, dat wij in de toekomst steeds op zijn medewerking mogen blijven rekenen. A.F.C.-ers, neem dit als voorbeeld en blijft aan onze jongens in Indië denken. E. Bos, Flatgebouw Tanah Abang, Oost 5155, Bata- via-C.; W. F. Brummelcamp, Sergant K. L., Ie Depót Bat. Tjimati, Java; D. Cyfer, p.a. Nederlandsch Indische Land bouw My., Stationsplein, Postbus 164, Batavia; W. van Dykhuizen, p.a. Nederlandsche Flandel My., Batavia; E. Geelhuysen, No. 306315, I-III-12 R. I. II Infant. Brigade, 7 Dec. Div., Veldpost Batavia; G. A. Graanboom, No. 250630123 Staf C. Ill Reg. Jagers, p.a. Kwartiermeester I Inf. Brigade, 7 Dec. Div., Veldpost Batavia; Dio Hermes, Troepencommando Noord Sumatra, Medan; G. Hoogen- strijd, No. 251207043, le Inf. Brigade Transport Cie A.A.T., 7 Dec. Div., Veldpost Batavia; A. C. Metzelaar, p.a. Kon. Ned. Paketvaart My., Sluisburgplein 1, Batavia; H. L. Schooneveldt, No. 260930094, 1-12 R.V.A. II Div., Veld post Batavia; H. van Rossum, No. 270310003 Verbindings dienst II 7 R. I.. Veldpost Semarang; J. Vasconcelles, Luite nant Waterlooplein West 28, Batavia; G. J. W. Wynand, No. 4504505 Mobat Stafkwartier Bn 4 Mariniersbrigade, Marinepostkantoor Batavia; H. C. Klein. Kapitein p.a. Com mandant vliegveld Sumatra; N. J. H. Bijl, korporaal No. 320174 I Div. V.b.d.A. He Cie. H. sectie, Veldpost Ba tavia; C. ter Horst, Hollandia Hotel, Kamer 27, Tech nische Heuvel, Balikpapan, Borneo; B. Spelter, zelfde adres L EN zware deining f is doende de zo C kloeke A.F.C.-boot dooreen te schud den. En als wij niet ter dege oppassen, zitten wij straks ook nog figuurlijk „in de boot Het zijn de beroemde „downs de on sympathieke zusjes van de „ups welke iedere sport club op zijn tijd te ver- Inderdaad zijn het donkere wolken, en menig pessimis tisch aangelegd A.F.C.-er heeft reeds een slinkse blik ge worpen naar zijn umbrella, teneinde voorbereid te zijn op een onprettige piasbui. Are we downhearted?? Hoe vaak heeft dit zinnetje, deze vraag gestaan in oude A.F.C.-Schakels, in oude circulaires. En even zovele keren was het antwoord hetzelfde: NEVER Hoe somber ook de zaken er voor staan, in de put behoeven wij nog niet te zitten. Ons eerste team. of, gezien de telkens weerkerende veranderingen, de elf jongelui, die iedere Zondag ten strijde trekken, hebben de wind nog niet één keer vol in de zeilen gehad. Ik heb dat steeds beschouwd als een reactie op het surplus aan geluk, dat A.F.C. de laatste seizoenen genoot. Wie is er niet van overtuigd van de goede wil van deze voetballers? En wie kent de gote zorgen nog niet van ons actieve Bestuur, dat overigens toch al geen te benijden positie inneemt? En zijn wij goede A.F.C.-ers of niet? Zullen wij dan de afspraak maken allen ons uiterste bést te doen „de club van Scbaf" op de meest energieke manier te dienen. Zonder ge mopper, zonder gekanker zullen wij als plichtsgetrouwe man nen Jan Salie een schop verkopen onder een zeker lichaams deel. zoals hij nog nooit heeft gehad. Van de commandobrug Ik stel de redactie van de A.F.C.-Schakel, alsmede Aric Mets voor het opschrift „Uit de kapiteinshut'' te veranderen in „Van de commandobrug". Met alle respect voor de op zichzelf zo gezellige kapiteinshut, hoort de kapitein van het schip, wanneer er gevaar dreigt op de commandobrug te staan. Dick Bessem zal er ook wel zijn goedkeuring aan hechten. (Wij gaan accoord Red.). Arie, ga uit de kapiteinshut en op de commandobrug. Geef kort en duidelijk je bevelen en op het dek zal je kranige bemanning met inspanning van al haar krachten tot de laatste druppel bloed blijven vechten om het schip te doen behouden. Kom, jongelui van Hollands vlees en bloed, bijt je lippen eens stuk van woede. Vliegt te blauwvoet. Er is storm op zee 1 1 1 Russische voetbalgewoontcn. Nee, dan hebben de Dynamo's het beter bekeken. Wan neer het tot de rust is gebleken, dat het niet zo bijster vlot loopt, dan krijgen alle spelers één of meer pilletjes te slik ken. Die pilletjes of poeiertjes werken stimulerend, want zij zijn vervaardigd van bepaalde opwekkende chemische stof fen. Over doping gesproken! Hoe men aan dat geheim is gekomen? Wel, een handige Zweed is na afloop eens de kleedkamer der Russen binnen geslopen en vond daar het bewuste tabletje. Hij gaf dit bij wijze van proef en onder het motto: „óók zo n poeier!" aan eer. Zweedse voetballer en die voelde zich, na de poeier te hebben ingenomen, ineens zo lekker als kip, met het resultaat dat hij prompt enkele fantastische goals scoorde. Evengoed een reuze risico, volgens de mening van de „Jhr". Het op schrift zal natuurlijk geluid hebben in de Russische taal en het had wel eens een of ander purgeermiddel kunnen zijn. Toch naar de Olympiade Nu dc Russische deelname aan de Olympische Spelen vast staat, wordt het daar in Londen straks een even moei lijke als pijnlijke geschiedenis. Immers, het is toch voldoen de bekend, dat vooraanstaande sportlui in Rusland be schouwd worden als propagandamateriaal. Openlijk wordt daar bekend gemaakt, dat zij bij grote prestaties grote som men gelds ontvangen. Het beste lijkt mij bij die Olympische Spelen de amateurs (de echte niet te na gesproken) in te delen in klassen. Laten wij zeggen, een A-klasse voor Amateurs, die onder de hon derd gulden verdienen, een B-klasse voor luitjes, die boven de honderd gulden verdienen, en een C-klasse voor amateurs, die „binnen zijn vanwege hun sportprestaties. Ik ben maar blij, dat er zo weinig Hollanders naar Engeland mogen komen in die tijd, want de gijn gaat er op die manier aar dig af. En een beetje schaamtegevoel mag een mens zelfs in deze tijd toch nog wel bezitten. Ik heb positief respect voor een prof. Net zoveel als voor een goed variëté-artist, die zijn kunsten en zijn techniek ook graag betaald wenst te zien. En hoe meer zo een beroeps man door handigheid of zakelijke aanleg er uit weet te peu teren, hoe groter hij in zijn soort is. En al zal het misschien nog een hele tijd duren, voor het in Holland zo ver is, in onderdelen zijn velen onzer al aardig op de goede (in dit geval eigenlijk: slechte) weg. 13

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 13