TAPIJTEN \g Waar zijn ze gebleven Gen jaar Gommissie Indië Begunstiging van onze. Adverteerders, houdt de Schakel in stand. IJ het opruimen en sorteren van oude Schakels, kreeg V ik ook weer de bulletins in handen van de roem- J ruchte wedstrijden die wij twee seizoenen geleden mee mochten maken. Ik zag ze weer voor me, die hon derden supporters, die iedere Zondag met ons optrokken, waar wij ook heen gingen. Ik zie ze weer voor me die hekken bij A.F.C. op de Vrijdagavonden. Ik voel weer zelf, wat een fijn gevoel of het je gaf, als speler, als je op die vreemde velden, zovele A.F.C.-ers en A.F.C.-sters zag. Je voelde je gesteund.en net of je thuis speelde. Maar nu, amper twee seizoenen later, dat wil zoveel zeg gen als 30 wedstrijden, nu het A.F.C. niet voor de wind gaat, nu zie en hoor je ze niet meer, als we uitspelen. De trouwe supporters natuurlijk uitgezonderd, een van Veen, Zwaag, v. Wijlen, Sabelson, Hurwits Quint en enkele anderen. Nu, juist op dit moment moeten wij spelers van het eerste weten en zien, dat A.F.C. zal kunnen blijven rekenen op zijn „legioen Het zijn practisch dezelfde jongens als toen. Jon gens die keer op keer zijn blijven werken en spelen om onze A.F.C. vanuit de onderste regionen te halen, ook nu het geluk niet met hen is. Jullie, trouwe „legioennairs", jullie zullen het meemaken, dat de eerste wedstrijd en daarna meerdere gewonnen worden. Omdat A.F.C. niet mag en kan ondergaan. Dat zal dan de beloning zijn voor jullie stille, maar trouwe hulp aan die elf jongens van het Eerste. CAPTAIN. £EN jaar commissie Indië. Het lijkt wel of het giste ren was toen in de algemene vergadering van ver leden jaar het idee bij mij opkwam om, naar aan leiding van de uitreiking van „19401945 Herinne ringeen artikel in de Schakel te schrijven om de leden op te wekken voor onze jongens in Indië ook „iets'' te doen. Aan het slot van desbetreffend artikeltje schreef ik: ,,Ik ben er van overtuigd, dat zij op de medewerking van de gehele A.F.C. kunnen rekenen." En zo is het ook geworden. De medewerking is zeer spontaan geweest. Niet alleen geldelijk, maar ook in natura is gul gegeven. Waarvoor de commissie de leden bij deze hartelijk dank zegt, speciaal de commissie „Cheerio A.F.C.", die een aardig bedrag bijeenbracht en N. v. d. Roer, die in Augustus belangloos een avond voor onze commissie ar rangeerde. Wat de werkzaamheden van de commissie betreft, kan ik U het volgende mededelen: De bedoeling was om de jon gens met Kerstmis 1946 te verrassen met het eerste pakket, maar juist twee dagen voor de verzending kwam een be sluit af, dat de K.L.M. geen pakketten meer ver oeren kon. Dit was voor ons wel een tegenslag: daarbij kwam nog dat de dienst met schepen vrij ongeregeld was en dat door het vele vracht- en troepenvervoer de pakketten weieens tot de volgende boot moesten wachtc-n. Zodoende kon het gebeu ren, dat het eerste pakket veel later dan bedoeld op haar bestemming kwam. Toen werd het afwachten of de pakket ten hun bestemming hadden bereikt. Na enige tijd kregen we de eerste berichten binnen, dat de pakketten met vreugde waren ontvangen, maar sommigen vonden schijnbaar de moeite om even te schrijven, te veel, want van enige leden hoorden wij taal noch teken. De commissie wist toen eigen lijk niet of zij die personen nog eens een pakket zouden Inkoop Verkoop Reparatie Taxatie Een goed Oosters tapijt behoudt altijd internati onale waarde en ver hoogt de sfeer in Uw huis. Wij brengen enige uit gezochte exemplaren in de verkoop. ^1PSCHESTRAAT(.76 PRINSENGRACHT zenden, want de mogelijkheid, dat het pakket in verkeerde handen was geraakt, was niet denkbeeldig. Later is ons gebleken, dat het laksheid was geweest. Wij nemen hen dat niet zo kwalijk, want we weten, dat de training zwaar is cn dat men na afloop vooral in de hitte niet veel zin in dergelijke dingen heeft. Dat pakjes wel zeer op prijs zijn ge steld hebbcp we kunnen opmaken uit de brieven die wij ont vingen. Ik geef U hier enige uittreksels. 1. ,,Het pakket heb ik in zeer goede staat ontvangen en de inhoud was zeer welkom. Vooral de cigaretten kwamen op een gloeiende plaat." 2. ..Vooral de tandpasta W3s zeer welkom, daar de tand pasta welke we in de cantines kunnen kopen nu niet direct goed genoemd kan worden." 3. .,Als U nagaat, dat we in Maart 4 pakken cigaretten en in April nihil van de distributie hebben gekregen (en dat in het land van de tabak) dan kunt U nagaan, hoe welkom deze pakjes waren." Zo kan ik doorgaan, maar de inhoud van alle brieven is ongeveer hetzelfde. Wij zijn verheugd, niet alleen over het feit, dat zij iets van materiële waarde ontvangen, maar cok dat de band met A.F.C. op deze wijze blijft bestaan. Wij hebben tot nog toe aan de militairen 4 en aan de bur gers 2 pakjes gezonden en begin November zal er weer een zending aan allen worden gestuurd. Dit laatste pakket is bedeeld als St. Nicolaas- of Kerstpakket. Dit zal afhangen van de snelheid van bezorgen en van de plaats waar de jongens zich bevinden. Wij hebben nu 17 Leden van A.F.C. in Indië. Het is mogelijk, dat er nog meer zijn, maar daar ons nimmer meer adressen opgegeven zijn, kunnen wij dat niet weten. Wij laten hieronder de namen en adressen vol gen van de leden, die ons bekend zijn; mochten er bij U nog enige bekend zijn, die hierbij niet vermeld zijn, schrijf ens per omgaande en dan zullen zij dok in de kring wor den opgenomen. De bedoeling van deze lijst van namen is ook, dat de le den hier ter lande tegen Kerstmis of Nieuwjaar eens een briefje aan deze. jongens schrijven. Ze kunnen zelf kiezen aan wie. Een droeve noot voor ons was het bericht, dat André v. d. Pyl ons ontvallen is. Een paar dagen voor zijn dood ont vingen wij nog een opgewekte brief, waarin hij de ont vangst van het laatste pakket meldde. Daarin schreef hij, dat er betrekkelijk weinig gebeurde en de acties allemaal zeer vlot en meestal zonder een enkel schot verliepen. Joop Wynand heeft in de vorige Schakel reeds een zeer gevoe-

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 12