Ski- Berg- en Sportschoenen CLICHE'S evers Het juiste adres: Overtoom 139 Voor TELEFOON 80008 WILLEMSTRAAT 43-45 voor het Nederlandsche Roode Kruis Begunstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand tot het allerlaatste moment. Dat moment dan was aange broken, toen zelfs de scheidsrechter het niet langer in han den had en toen werd uw man langs de lijn, die zolang netjes en sportief was gebleven, plotseling tot diender ge promoveerd. De overgang is nauwelijks merkbaar geweest, maar er zat vooruitgang in en daar ging het om, want eer lijk gezegd, 9 maanden achtereen aan de lijn, vooral als U nagaat, dat ik 2 X drie kwartier soms al lang vond. Nu ben ik dus bij de politie, als inspecteur nog wel. Boze tongen zullen beweren, dat ik daar eigenlijk ook thuis hoor (als gast wel te verstaan) doch ik zeg U, hecht geen geloof aan zulke lasterpraat. Hecht evenmin geloof aan vele andere praatjes, laster of hoon, waarmede, tot grote ergenis van de hier aanwezige politiemacht, onze lieve en objec tieve Vaderlandse pers is doorspekt. Van hoog tot laag heeft ieder, fair en sportief, zijn werk aan de lijn gedaan en op diezelfde wijze doet nu de politie- man-tegen-wil-en-dank (want bovenal zijn wij soldaat) zijn gevaarlijk werk, dat zijn plicht is voor het brengen van RECHT en VEILIGHEID in dit ontredderd land. Moge het al mijn medeclubgenoten, tijdelijke politie-agenten hier goed gaan, zodat wij binnen afzienbare tijd weer fit en gezond langs de lijn zitten temidden van de gehele A.F.C.- familie, terugblikkend op een vredebrengende periode in Jan Oost. Een volgend maal hoop ik LI iets te vertellen van ons politie werk hier, indien mij daarvoor de plaatsruimte wordt inge ruimd. (Gaarne. Red.). Bij voorbaat dank, redactie en vrienden van het eerste, vecht er voor in deze competitie, want juist jullie resultaten bepalen de stemming van alle poIitie-A.F.C.-ers. Ik denk in dit verband alleen maar aan het gezicht van Tjerk Reijenga, toen toch Zeeburgia kampioen werd. Hij lachte als een boer die kiespijn had Ie Lt. E. GEELHUYSEN 1—3—12 R.I., 7 Dec. Did. Veldpostkantoor Batavia. II. 11Z A k i; PEDICURE AFDELING f RIGE tijd geleden smaakte ik het genoegen uit de f A.F.C.-kring een. vooral wat inhoud betreft, smaak- LJ vol pakket van U te ontvangen en heb ik hier heer lijk van genoten. Vooral de appelmoes viel bijzonder in de smaak, wat een welkome afwisseling betekende van de dagelijkse rijsttafels, goede en slechte. Ook het ingesloten boek en de toiletartikelen waren mieters en werd door deze buitengewone geste weer eens getoond, dat de A.F.C.-er, waar ook ter wereld, niet in het vergeet boekje raakt; maar bij de A.F.C.-familie blijft behoren. Langs deze weg wilde ik U allen dan ook heel hartelijk dank zeggen en (mag ik even inhalig zijn?) hoop dat LI het nog eens doet. Met vriendelijke clubgroeten N. J. H. BIJL. Nr 190112004, I Div. 7 Dec.- Vbd, Afd. 2e Comp. Sectie, Veldpost Batavia. 0 i JN de afgelopen weken zullen meerderen van U bij sportgebeurtenissen reeds via de omroepinstallatie ge hoord hebben, dat het Nederlandse Rode Kruis bloed gevers opriep. U zult zich afgevraagd hebben: waar om is dat nu nodig? Zijn er nog niet genoeg bloedgevers? Het antwoord luidt kortweg: Neen! De moderne ontwik keling der geneeskunde heeft n.l. geleid tot een enorme uit breiding van de toepassing van menselijk bloed en daaruit afgescheiden producten als geneesmiddel. De grondslag van deze grote vooruitgang in de genees kunde blijft echter de bereidheid van de gezonde om een deel van zijn bloed af te staan ten behoeve van zijn zieke medemens. In de komende maanden doet de bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis wederom een beroep op de Amsterdammers om éénmaal bloed af te staan. De sport mensen opgevoed in teamgeest en bereidheid tot het bren gen van offers, zullen in deze zeker niet willen achterblijven. De bloedafname geschiedt in de avonduren in het Binnen- Gasthuis. In aanmerking komen gezonde mannen en vrou wen van 18 tot 60 jaar. U kunt zich hiertoe schriftelijk of telefonisch aanmelden bij de G.G.D., afdeling Bloedtrans fusie, Nieuwe Achtergracht 100 (telefoon 50500 en 51400).

Schakels (clubbladen) | 1947 | | pagina 9